irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
:shock:
 

fanmario  Dołączył: 22 Paź 2007
To świetny aparat, który obmacałem w Brukseli w wersji Z.
Zarzynając się na aparat może by starczyło...
Na podstawowe szkła już nie.
MF leczy z dumy i radości fotografowania.
Róbmy swoje.
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Fenol jak go miałem w rękach to wydał mi się o wiele lżejszy niż przypuszczałem, ilość detali robi piorunujące wrażenie.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Fenol napisał/a:
Gdyby tylko nerki na czarnym rynku stały drożej, to sam bym nóż gotował

Sprawdź kiedyś Foveona - nerki to fajna część ciała a i kręgosłup Ci podziękuje ;-)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
... zwłaszcza na ISO>800. Dodatkowo wzorcowa ergonomia samego aparatu...
Ech... a nie można fotografować po prostu tym, co mamy? Albo taty...
 
Mirek  Dołączył: 12 Cze 2006
Michu napisał/a:
Dodatkowo wzorcowa ergonomia samego aparatu


Marudzisz! :evil:
Dla mnie ergonomia Merrill'a jest wzorcowa. Tak proste ustrojstwo, że prostsze być nie może. Jedyne czego w nim brak to wizjer.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Michu napisał/a:
nie można fotografować po prostu tym, co mamy? Albo taty...

Najlepsze strzały mam z flinty dziadka. Co do ISO to z tego co czytam w Quattro już takiej tragedii nie ma. Ergonomia Merilla odbiega sporo na plus od tego co miałeś okazję pomacać, pomimo podobnego kształtu (o Quattro się nie wypowiem bo w ręcach nie miałem). Jeśli kogoś kręci jakość i szczegółowość obrazu to trudno wytwory Sigmy pominąć. Zresztą - przywiozę odbitki na PPD to sobie z bezpiecznej odległości pooglądasz. Przez szybę. Wenecką.
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Enzo napisał/a:
Sprawdź kiedyś Foveona - nerki to fajna część ciała a i kręgosłup Ci podziękuje


Ależ miałem już Foveona w formie Sigmy SD9 i DP1 - tęsknię ;-)

Michu napisał/a:
Ech... a nie można fotografować po prostu tym, co mamy? Albo taty...


Właśnie to robię - miałem w rękach 645Z, to zdobiłem nim kilka zdjęć :evilsmile: i gdybym go miał u siebie, to też bym nim zdjęcia robił :-P
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Nie wiem do jakiego wątku to wrzucić, ale właśnie zauważyłem na profilu fotografa Marcina Hellera, że fotografuje komercyjnie 645Z i co więcej, nawet się z tym nie kryje, nie zakleja logo Pentaksa naklejką Canona czy innego Hasselblada i nawet pozuje z nim na niektórych oficjalnych zdjęciach. Odważny koleś! https://www.facebook.com/hellerfotograf/ a tutaj link do strony oficjalnej-> http://michalheller.pl a na niej mega ciekawy cykl w galerii WŁASNE: "Lockdown Orchestra"
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Wręcz stąpa po krawędzi szaleństwa...
Jakby jeszcze pracował na Linuksie i miał własnoręcznie wystruganą myszkę, mógłby zostać Ambasadorem marki.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Błąd krytyczny jego strony internetowej to doskonałe podsumowanie relacji z Penataksem.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
jorge.martinez, no wiesz, fotografuje Pentaksem - może nie stać go na darmową certyfikację strony
 

Kerebron  Dołączył: 10 Mar 2016
Nie mam żadnych błędów na ww. stronie. Wyświetla się poprawnie, konsola czysta.
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
U mnie też wszystko działa bez uwag :)
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
jorge.martinez napisał/a:
Błąd krytyczny jego strony internetowej to doskonałe podsumowanie relacji z Penataksem.


U mnie widać bezbłędnie.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach