adamszmu  Dołączył: 17 Lut 2008
Abobe Lightroom 6 i RAW+jpg
Nie wiem jak zadać pytanie.
Może zacznę od początku.

Robię sporo zdjęć, ale mam mało czasu żeby je potem obrabiać. Zawsze robię w RAW+JPG.
Gdy je importuje Lightroom to to importuje on zarówno raw jak i JPG jednak zawsze jako podstawa do edycji jest Raw.

Problem polega na tym ze bardzo dużo zdjęć prosto z puszki mnie zadowala i nie wymaga żadnej obróbki, jednak te same zdjęcia zaimportowane do lightrooma wyglądają inaczej niż te z puszki i wymajają obróbki.

Czy lightroom daje taką możliwość abym przy każdym zdjęciu mógł zobaczyć jak wygląda plik jpg, który został zaimportowany z raw i zdecydować czy wyeksportować plik z puszki zamiast obrabianego RAW. Może są jakieś plugin co to robią?
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Preferences -> Generar -> Import Options -> Treat JPEG files next to raw files as separate photos

Z tym, że oryginalnych JPEGów prosto z Lightrooma nie wyciągniesz, tylko można wyeksportować, tak jak raw. Ewentualnie kliknąć prawym klawiszem na miniaturę, wybrać Show in Explorer i stamtąd skopiować/przenieść.
 
adamszmu  Dołączył: 17 Lut 2008
Dzięki bakulik,
 
dalco  Dołączył: 02 Lip 2012
Ja również robię RAW+. Chyba jednak to bez sensu, bo ostatnio gdzieś przeczytałem na forum, że można pozyskać JPG-a zaszytego w RAW-ie. Jak/czym to zrobić, by otrzymać JPG-a z RAW-u, z ustawieniami z puszki?
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Możesz użyć np. dcraw, z tym, że JPEG zaszyty w rawie jest mocno skompresowany i nie za bardzo nadaje się do ewentualnej obróbki. Ale jako szybki podgląd jest ok.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach