akagi66  Dołączył: 16 Lis 2007
stłuczka - potrzebny wzór dokumentu
żona stuknęła w czyjeś autko. Ponieważ kwota, której domaga się właściciel autka jest niewielka sprawę załatwiamy bez ubezpieczyciela. Potrzebuję jednak wzoru oświadczenia, że gość zrzeka się wszelkich roszczeń w związku z wypadkiem. Może ktoś podrzucić taki dokument ?
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Wszyscy zawsze piszą, że żona... :roll:
akagi66, twardym trzeba być, nie miętkim ;-)

Co do oświadczenia, byłbym bardzo ostrożny. Firmy zajmujące się ściąganiem odszkodowań podobno próbują swoich sił nawet w zamkniętych, już rozliczonych sprawach - ale to takie zasłyszane w pracy, nie mam własnych konkretnych doświadczeń. Pół roku temu oberwałem w kufer "na stopie", więc byłem po drugiej stronie.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Też, bez względu na kwotę, wolałbym oficjalnie bo różnie bywa. Kwity bez Policji lub tabuna świadków zawsze można podważyć.
 
radek_m  Dołączył: 21 Lis 2007
lepiej daj numer polisy i tyle. Po to jest OC. A zwyżka zawsze będzie mniejsza niż kwota wyłożona na oświadczenie. No i w razie jak coś "wyjdzie" jeszcze, to już nie będzie twoje zmartwienie.
 
mdfan  Dołączył: 09 Lis 2008
Zawsze niech idzie z OC. Nawet jak będzie jakaś horrendalna zwyżka na składce, to na pewno znajdziesz ubezpieczyciela, który da Ci rozsądną cenę. Ja miałem 50 zł zwyżki po szkodzie na 11-letnie Clio. Także nie ma co się zastanawiać raczej.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach