Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Aftershot Pro 3
http://www.aftershotpro.c.../aftershot/pro/

Mini recenzja :

Używam kilka dni i jestem roczarowany :-(

Przynajmniej w przypadku DNG z Pentax K-50 wynikowe jpg są dużo gorsze niż z Silkypix który był na płycie dołączony do korpusu.

Nienaturalne kolory , problemy z WB przy ręcznym ich wyborze , fatalne odzyskiwanie prześwietleń które przy dużych wartościach "odzyskiwania" generuje różowe plamy na niebie.

Duża zaleta to szybkość ale jeśli chodzi o możliwości i efekty jakie się uzyskuje to jednak nawet darmowy Raw Therapee jest dużo lepszy ;-)

ps. Dodatkowo wypróbowałem składanie HDR które generuje jakieś koszmarne "różowo plamowe" HDR-y...

Jakie są Wasze wrażenia z używania tego softu ?
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
Moje wrażenia? Po 20 minutach odinstalowałem to coś. Może działa szybciej, niż inne aplikacje tego typu, ale działa gorzej, niż poprzednia wersja.
1. Przy próbie otwarcia plikó DNG z K-30 wyświetla komunikat "No Image Aviable", plików RAF z fuja x-m1 nie widzi, z plikami z canona 5d - objawy jak wyżej.
 
przemomir  Dołączył: 20 Paź 2010
fuen napisał/a:
Przy próbie otwarcia plikó DNG z K-30 wyświetla komunikat "No Image Aviable"


Czy to są pliki, które już wcześniej obrabiałeś w LR? Pytam, bo wersja 2 CorelAfterShot nie chce mi otwierać właśnie takich plików. Inne DNG OK. Ale i tak lepiej sobie radzi z PEFami (Pentax K-3).
To znaczy lepiej AfterShot sobie radzi z PEF, niż AfterShot z DNG ;-)
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
Chyba bingo. Wcześniej faktycznie obrabiałem je w LR. Jutro zobaczę na świeżych. K-30 nie tworzh pef.
Problem nie występuje z obrabianymi plikami z nikonów d7100 i d5200.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach