pls2011  Dołączył: 19 Sty 2011
Zgadzam się. Ja ustosunkowałem się odnośnie zgłebiania działania aparatu.
 

fanmario  Dołączył: 22 Paź 2007
pls2011 napisał/a:
Zgadzam się. Ja ustosunkowałem się odnośnie zgłebiania działania aparatu.

Kiedy będziesz wiedział już wszystko okaże się , że coś przegapiłeś.
Sprawdzone.
Wczoraj jak jełop grzebałem 15min w menu tylko po to aby nie resetować i sprawdzić co jest nie tak.

Po resecie ustawienia zajęłyby mi ok 30 sec, może trochę więcej.
Wszyscy się uczymy i takie grzebanie w menu pozwala nam poznać sprzęt.
Kilka dni nie używania sprzętu i nie pamiętam ustawień, pozostają takie jakie były.
Zmieniam je zanim zacznę fotografować.
Wczoraj kilka zdjęć musiałem zrobić na zielono sam będąc zielonym.
To dotyka nas wszystkich od czasu do czasu (chyba).
 

pls2011  Dołączył: 19 Sty 2011
fanmario napisał/a:
Kilka dni nie używania sprzętu i nie pamiętam ustawień
Zgadza się.
A najlepsze jest to, że kupujesz sprzęt z urozmaiconymi funkcjami i możliwościami konfiguracji, a później używasz tylko trubu M i manipulujesz przysłoną, czasem, iso i balansem bieli.
Oczywiście przykładowo.
fanmario napisał/a:
Wczoraj jak jełop grzebałem 15min w menu tylko po to aby nie resetować i sprawdzić co jest nie tak.
Hmmm cóż to takiego. Osobiście nigdy nie resetował bym menu tylko dlatego, że nie umiem obsłużyć swojego sprzętu. Niewiedza co to było bardziej nie dała by mi spokoju.
fanmario napisał/a:
Po resecie ustawienia zajęłyby mi ok 30 sec, może trochę więcej.
Trochę więcej.
 
Dstan  Dołączył: 30 Sty 2013
Witam
Wlaśnie się zastanawiam nad k5 ll i nie wiem czy af-c da radę przy moim ruchliwym dzieciaku ? Czy ktoś korzysta z tej funkcji af przy dynamicznych scenach ?
 
Kot72  Dołączył: 15 Paź 2014
Dstan, Safox X jest bardzo szybki . Starą K-5(Safox IX) trafiałem zające w biegu i ptaki w locie ... więc do dzieci powinien dać radę . Piszę tu o AF-S . Podobno zdecydowana poprawa w AF-C jest dopiero od K-3 .
 
Dstan  Dołączył: 30 Sty 2013
Bawiłem się kiedyś nikonem d300 i tam af-c śmigał aż miło

[ Dodano: 2016-04-12, 20:14 ]
Pewnie po przesiadce z k200d bym zobaczył różnice w działaniu af 😉 i do tego jak by dorzucił sigme 17-50 😀
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Dstan AF-S na pewno będzie robił różnicę, AF-C rozpoczęli dopracowywać dopiero w SAFOX XI, czyli od czasu K-3.
 
Dstan  Dołączył: 30 Sty 2013
Pewnie af-c to działa w C i N :/
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Dstan napisał/a:
Czy ktoś korzysta z tej funkcji af przy dynamicznych scenach ?

Nigdy mi się nie zdarzyło a na brak dynamicznych scen nie narzekam. Jak nie potrafisz przewidzieć ruchu to najlepsza dobiegaczka nie pomoże.
 
Dstan  Dołączył: 30 Sty 2013
Przy małym szybkim dziecku ciekawe jak można przewidzieć kierunek ruchu 😉
 

Color  Dołączył: 09 Mar 2015
Dstan napisał/a:
Przy małym szybkim dziecku ciekawe jak można przewidzieć kierunek ruchu 😉

Przy małym szybkim dziecku większość współczesnych luster nadąża. Byleby nie zakładać pięćsetki na śrubokręt ;)
 

popo76  Dołączył: 05 Lut 2008
Dstan napisał/a:
Bawiłem się kiedyś nikonem d300 i tam af-c śmigał aż miło
Potwierdzam, ze ta puszka ma bdb AF ale musi mieć podpięte dobre szkło.
Nawet przy d300 z dobrym jasnym szkłem przy maksymalnie otwartej przesłonie focić małe dzieci jest ciężko. Mały ruch przy samym juz robieniu zdjęcia (o co nie jest trudno u dziecka ;) ) skutkuje brakiem ostrości. Nawet najlepszy AF nie nadąży.
 
Remek  Dołączył: 16 Wrz 2011
Zmieniał ktoś firmware z ver. 1,06 na 1,07 w K-5IIs - czy warto?
 
Zombie  Dołączył: 03 Maj 2008
Dlaczego dopuszczasz możliwość, że nie warto? ;)
Zmiany wg strony Pentaksa to poprawki + obsługa telekonwertera HD 1.4 - czyli na chłopski rozum nie zaszkodzi, a nawet polepszy.
 
slwk2020  Dołączył: 22 Paź 2020
Witam wszystkich.
Odgrzeję trochę temat, ale mija już spory czas od pojawienia się K5 IIs i widzę tutaj wielu posiadaczy tej puszki, w związku z czym mam pytanie jak zachowują się te modele po kilku latach użytkowania i jakie mają przebiegi migawki. Posiadam "zabytek" K20D i chcę pójść z techniką przynajmniej trochę do przodu (a K20D przekazać młodzieży), a z uwagi na to, że jestem typowym amatorem, robię fotki wyłącznie dla przyjemności i wspomnień (i na foceniu nie zarabiam), dlatego myślę o zakupie używki jw. W związku ze zbliżającą się premierą nowego K3 III , trochę sprzętu pojawi się na aukcjach, więc będzie okazja do wymiany używanego na używany. Jeżeli możecie poświęcić dla mnie chwilę czasu i podzielić się ze mną swoimi spostrzeżeniami, będę miał opinie z pierwszej ręki, ułatwiające mi podjęcie decyzji . Druga opcja to K3 II bo sprzęt nowszy (ale i droższy). Z góry dziękuję :lol: :-B
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
K-5IIs używany w rodzinie od początku i nie ma z nim żadnych problemów. Przebieg 23706.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
K-5II to bardzo mało awaryjna puszka. Pod względem AF i możliwości matrycy, czeka Cię kolosalny skok jakościowy.
 
slwk2020  Dołączył: 22 Paź 2020
plwk napisał/a:
K-5IIs używany w rodzinie od początku i nie ma z nim żadnych problemów. Przebieg 23706.

Dziękuję za odpowiedź - zapytam jeszcze - czy na podstawie dotychczasowego doświadczenia z tym aparatem, na dzień dzisiejszy byś kupił K-5IIs z przebiegiem ponad 20 000?
 
slwk2020  Dołączył: 22 Paź 2020
Michu napisał/a:
K-5II to bardzo mało awaryjna puszka. Pod względem AF i możliwości matrycy, czeka Cię kolosalny skok jakościowy.

Czyli szukać dobrego egzemplarza i brać, czy lepiej rozejrzeć się za k3 II?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
To żaden przebieg. Od dawna używa go Ela, ja używam K-1. Tylko czasem go podbieram na chwilę.


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach