Pentax DA 50mm f/1.8 czy F 50mm F1.7
Pentax DA 50mm f/1.8
36% Complete
8 (36%)
Pentax F 50mm F1.7
63% Complete
14 (63%)
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Narado, wykonanie to inna bajka, chociaż mogę Ci powiedzieć, że w DA 50 wszystko jest bardzo dobrze spasowane, żadnych luzów, szybkość kręcenia na wiertarce porównywalna z gwiazdką DA 55 (podglądałem na youtubie;) Optycznie jest tak: :
Jpgi na domyślnych ustawieniach i k-x
F 1.8
http://i1375.photobucket....zpsmxabiqoa.jpg
F 2.2
http://i1375.photobucket....zpsjc5emgmi.jpg
F 2.8
http://i1375.photobucket....zpsqwuyi9on.jpg
F 5.6
http://i1375.photobucket....zps3gohsaqp.jpg

Czy wart jest swojej ceny? Każdy hobbysta;) może sobie odpowiedzieć sam

zdjęcia wyświetlą się w pełnym wymiarze kiedy znika pierwsza literka" i " z adresu

 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Grzechotnik, właśnie miałem na myśli Twój niedawny wpis o pięćdziesiątkach - tyle że pomieszałem wersje 1.7 z 1.4. Dzięki za sprostowanie.
 
robert7704  Dołączył: 13 Mar 2015
:-B z podziękowaniem Panowie. Wiem już więcej. .. I wiem na co polować :mrgreen:
 

Narado  Dołączył: 17 Lis 2011
"Grzechotnik, właśnie miałem na myśli Twój niedawny wpis o pięćdziesiątkach - tyle że pomieszałem wersje 1.7 z 1.4. Dzięki za sprostowanie."
Ryszard, czyli dyskutując o F 50/1.7-FA 50/1.7 przytaczasz argumenty dotyczące innego modelu obiektywu. Moja opinia wynika z własnego doświadczenia. Ty gdzieś kiedyś przeczytałeś opinię Grzechotnika , pomyliłeś modele i jeszcze pozwalasz sobie na kpiarski ton. Na przyszłość - jeżeli używasz czyjejś opinii jako własnej- sprawdź dokładnie czego ta opinia dotyczy. Wygląda na to że wiesz że dzwonią gdzieś w kościele tylko nie bardzo wiesz w którym....
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Narado, no tak, ewidentnie wyszedłem na głupka... :oops:
 

Narado  Dołączył: 17 Lis 2011
Nie w tym rzecz... czasami człek się zapędzi w dyskusji, każdemu się zdarza :-B
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Narado, nie piję, ale Tobie również :-B

[ Dodano: 2016-03-16, 10:19 ]
By the way... tak wcześnie wstajesz, czy tak późno chodzisz spać? Ile mamy różnicy z Vancouver? 8 godzin?
 

Narado  Dołączył: 17 Lis 2011
Normalnie jest 9 h . Teraz jest 10h ze względu na to że u nas od niedzieli zmieniono już czas na letni. Jak w Polsce zmienią czas za dwa tygodnie- wróci 9-cio godzinna różnica czasu. Teraz jest u mnie 2.24 , dyżuruję w nocy przy kompie bo czekam na wiadomość z Polski (teściowa z nawrotem nowotworu leży w szpitalu :cry: ) . Między 2 a 5 mamy kontakt na skayp-ie ze szwagierką
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
W takim razie wytrwałości, odwagi i zdrowia życzę :!:
 

Narado  Dołączył: 17 Lis 2011
Dzięki ....
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Narado, dużo siły i zdrowia teściowej życzę. Ale dodam, że Skype piszemy z wielkiej litery i nie odmieniamy "skayp-ie", jak coś takiego się powtórzy, to całej rodzinie zablokuję Skype, zrozumiano? ;-)
 

Narado  Dołączył: 17 Lis 2011
Polska języka - trudna języka ;)
 

pawgra  Dołączył: 29 Maj 2008
mając wybór pomiędzy DA50 i F50 brałbym oba ;-)
 

Adamson  Dołączył: 26 Maj 2008
W USA cena DA 50 1.8 oscyluje obecnie w okolicach 90 USD (równowartość 350 PLN za 50mm to rewelacyjna cena - szkoda że nie ma przełożenia na nasze sklepy) :)
DA 35 2.4 przy cenie 105 USD ma status "Discontinued by Manufacturer".

Nasuwa się pytanie - czyżby szykowało się odświeżenie tych konstrukcji (powłoki)?
 

dntsln  Dołączył: 18 Sty 2010
Witam koleżeństwo,
Pentax wraz z premierą K1 ogłosił, że wypuści standardowe stałki w okolicach 50 i 85mm... osobiście przypuszczam, że będą to przebrandowane konstrukcje Tamronowskie.

Zanim jednak nastąpi premiera, chciałbym kupić jakieś dobre i niedrogie 50mm do swojej K-jedynki. Spotkałem się ostatnio z jednym z kolegów w celu pomacania F50 i szczerze mówiąc mocno się rozczarowałem. Mleko do f2,2 - od tej wartości jest całkiem przyzwoicie, jednak głębia jest już na tyle szeroka, że tracimy "portretową" plastykę.

DA miałem tylko pod K-5 przez kilka minut, nie dostrzegałem żadnych widocznych wad optycznych prócz AC.

Czy ktoś z Was posiada już K-1 i jest w stanie polecić jakąś niedrogą pięćdziesiątkę? Ostatecznie mógłbym dołożyć do używanej Sigmy, jednak to 1/3 ceny używanego DA i możliwe problemy z AF.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
dntsln napisał/a:
wypuści standardowe stałki w okolicach 50 i 85mm... osobiście przypuszczam, że będą to przebrandowane konstrukcje Tamronowskie

A może odświeżone własne ;-)
 

dntsln  Dołączył: 18 Sty 2010
plwk napisał/a:
A może odświeżone własne ;-)


Możesz mieć rację - chyba nawet tak bym wolał, bo kusi światełko 1.4, jak w sigmie Art.

Wracając do zapytania - w jakie szkło celować? Potrzebuję tymczasowo na rok-dwa przyzwoite 50mm za nieduże pieniążki. Tak bym sprzedał je bez większej straty po premierze nowego.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
F 50/1.7
 

dntsln  Dołączył: 18 Sty 2010
plwk napisał/a:
F 50/1.7


Czy masz też DA? Byłbym strasznie wdzięczny za przykładowy portret wykonany obydwoma na najniższych przesłonach - najlepiej z K-3.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Nie mam DA 50/1.8 i nie mam K-3 ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach