foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Właśnie zrobiłem pierwsze wydruki na A4 różnic jakościowych w tym formacie w stosunku do APS-C nie zauważam, poza głębią ostrości.
 

FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
No to teraz wiadomo dlaczego Pentax tak długo nie wypuszczał ff :) Bo po co naciągać ludzi na mit ff? Ale w końcu przeszli na ciemną stronę i wypuścili
Poważniej - Z drugiej strony to ciekawe - piszą w testach że super jakość, lepsza niż nikon itp. A tu to samo co 16 mln z K 5IIs, tyle że mniejsza głębia i szumy. Ciekawe.
Będę jej używał jako body zapasowe :)
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
FraZa napisał/a:
No to teraz wiadomo dlaczego Pentax tak długo nie wypuszczał ff :) Bo po co naciągać ludzi na mit ff? Ale w końcu przeszli na ciemną stronę i wypuścili
Poważniej - Z drugiej strony to ciekawe - piszą w testach że super jakość, lepsza niż nikon itp. A tu to samo co 16 mln z K 5IIs, tyle że mniejsza głębia i szumy. Ciekawe.
Będę jej używał jako body zapasowe :)


Na wydruku A4 różnicy nie zobaczysz, na monitorze natomiast różnicę widać na korzyść K-1. No i jeżeli ktoś chce drukować duże formaty to APS-C nie wystarczy a pixel shift naprawdę dobrze się sprawuje.
Mój K-5IIs + HD 20-40 do A3 jest mega dobry.
K-1 kupiłem głównie do portretów i mam takie miejsca w domu gdzie pewnie wykorzystam pixel shift w pełnym rozmiarze.
 
WaldekW  Dołączył: 28 Paź 2007
Jak nie ma różnicy to po co przepłacać?
 

olejx  Dołączył: 25 Wrz 2013
Może ktoś nie potrzebuje tylu fps co w k3 wtedy kupuje k1
 

FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
Postanowiłem już że więcej już K-1 nie kupię!
 

unbreakable  Dołączył: 16 Paź 2012
Teraz tylko trzeba czekać na korektę ceny :-D i pierwsze okazję na rynku.
 
adamszmu  Dołączył: 17 Lut 2008
K3 vs k1
Dziś robiłem zajęcia na urodzinach syna. Teren kompletnie zasiatkowany kolorową siatką, dzieciaki biegają jak szalone. Z k3 bym musiał kłaść się na podłodze żeby zrobić fotkę bez włażenia do królestwa dzieci. A tu po cichutku obiektywem wsadzonym w „dziurkę „zrobiłem piękne fotki.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
adamszmu napisał/a:
obiektywem wsadzonym w „dziurkę „zrobiłem piękne fotki

To już prawie jak kolonoskop…
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
bakulik napisał/a:
To już prawie jak kolonoskop…
wierz mi, nie chciał byś oglądać obrazu z kolonoskopu - nawet wykonanym sprzętem Pentaxa czy Olympusa :mrgreen:
 
tmp  Dołączył: 12 Wrz 2015
adamszmu napisał/a:
K3 vs k1
Dziś robiłem zajęcia na urodzinach syna. Teren kompletnie zasiatkowany kolorową siatką, dzieciaki biegają jak szalone. Z k3 bym musiał kłaść się na podłodze żeby zrobić fotkę bez włażenia do królestwa dzieci. A tu po cichutku obiektywem wsadzonym w „dziurkę „zrobiłem piękne fotki.


Jestem tylko amatorem - może mi ktoś wytłumaczyć, dlaczego body APS-C wymaga kładzenia się na podłodze, w sytuacji gdy body Full Frame pozwala na zdjęcia z obiektywem wsadzonym w dziurkę w siatce?
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
tmp napisał/a:
dlaczego body APS-C wymaga kładzenia się na podłodze, w sytuacji gdy body Full Frame pozwala na zdjęcia z obiektywem wsadzonym w dziurkę w siatce?

Za siatkę bez FF nie wpuszczają.
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
tmp, nie każde body aps-c a k-3, który nie ma odchylanego ekranu.
 

unbreakable  Dołączył: 16 Paź 2012
Albo dodatkowo trzeba się zaopatrzyć w lustereczko tylko jak żyć jak torba coraz cięższa
 
zizu66  Dołączył: 19 Sie 2009
Z k-s2 też się nie trzeba kłaść :D
 

ultorx  Dołączył: 05 Kwi 2008
Kupiłem K1 z 28-105 WR .. nie żałuję .. ładny, ciężki, fajny napis... zrobiłem fotkę swojemu kotu na ISO 51200 .. kota widać całkiem dobrze.. nada się.. z racji wagi trzeba będzie zrezygnować w Ryanie z dodatkowej pary butów.. trudno.. fotki na bosaka robić można..a jaki lans.. reszta testów jutro.. albo pojutrze..... jak dotąd lepszy od ajfona.. :-D
 

Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
ultorx napisał/a:
Kupiłem K1 z 28-105 WR .. nie żałuję .. ładny, ciężki, fajny napis... zrobiłem fotkę swojemu kotu na ISO 51200 .. kota widać całkiem dobrze.. nada się.. z racji wagi trzeba będzie zrezygnować w Ryanie z dodatkowej pary butów.. trudno.. fotki na bosaka robić można..a jaki lans.. reszta testów jutro.. albo pojutrze..... jak dotąd lepszy od ajfona.. :-D


Jak ma być lans i bez butów to:
http://pentax.org.pl/view...light=skarpetki
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
 
adamszmu  Dołączył: 17 Lut 2008
Mam takie pytanie. W momencie gdy aparat jest wylaczony caly czas jest wyswietlana siatka w wizjerze a gdy sie patrzy przez wizjer obraz jest jasny. Po wyjeciu baterii siatka znika a obraz robi sie ciemny.
Jak to dziala ? Czy to oznacza nawet podczas wylaczenia aparatu bateria jest rozladowywana?
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
Prawdopodobnie wyświetlacz LCD skojarzony z matówką po wyjęciu baterii po prostu nie działa. Myślę, że w czasie gdy aparat jest wyłączony, wyświetlacz (w sumie nie do końca wyświetlacz, bo on nie świeci...) zużywa, jak to LCD, nieistotnie mało energii. A czasem przez wizjer wyłączonego aparatu też można sobie popatrzeć ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach