bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
RAW Challenge 447
Proszę o przyklejenie przez kolorowych.
==========================
Zasady zabawy są tu: http://my.pentax.org.pl/RC/
W tymże wątku tam proszę zadawać ewentualne pytania.

RAW do ściągnięcia: http://my.pentax.org.pl/RC/raw/rc447.dng (40,9 MB)

Wyniki proszę przysyłać na adres:
pentaxrawchallenge2 <-at-> gmail ->dot<- com
do niedzieli, 26.06.2016 r., do godziny 20:00 czasu urzędowego.

Miło będzie, jeśli w treści maila napiszecie, jak pracowaliście nad plikiem.

Obydwa jpegi proszę zapakować razem w jednego zipa.
Pliki proszę nazywać:
- rc447_nick.jpg - duży jpg (max. wielkość 10 MB),
- rc447_nick_900.jpg - mały jpg (900px na dłuższym boku, max. wielkość 500 kB),
- rc447_nick.zip - załączony zip
Maile proszę tytułować podobnie - rc447_nick.

Bardzo proszę o pilnowanie nazewnictwa plików i tytułów maili.

Miłej zabawy.

-----------------------------
Bardzo proszę o rawy do obróbki. Można je wysyłać mailem na podany wyżej adres lub wrzucać przez ftp:
serwer: ftp.pentax.org.pl
juzernejm: RCuser
pasłord: wo2Gaish (ważna wielkość liter)
Proszę o podanie nazwie pliku swojego nicka, dobrze jest wiedzieć, od kogo mam pliki.
Powyższy ftp służy wyłącznie do wrzucania propozycji, a nie do nadsyłania wyników poszczególnych odcinków.
 
maderos  Dołączył: 07 Lis 2013
Nawet wersja 11 dxo nie czyta tego pliku.
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
ACR od Ps CS6 łyka.
Patrząc ile da się z tego wyciągnąć z uniesioną brwią spoglądam na moją Kadyszkę...
 

mr.ra66it  Dołączył: 03 Wrz 2011
ACR od PSP 13 czyta plik bez problemu.
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
RawTherapee 4.2.1 też otwiera ;-)
 
j@m@l  Dołączył: 05 Lip 2010
Jestem w szoku co się ukazało po otwarciu w Lr o kliknięciu "Auto" Chyba wieczorem zrobię podobne zdjęcie K-5II, aby zobaczyć różnice.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Po kliknieciu na male zdjecie, otworzy sie ono w nowym oknie - w rozmiarze oryginalnym.
Zdjecia dostepne równiez pod adresem
http://my.pentax.org.pl/RC/rc447.html

Tak wyglada ten plik bez obróbki, czyli jpg wyciagniety z rawa.


Link do spakowanych wszystkich malych plików:
http://my.pentax.org.pl/RC/zip/rc447.zip

1. bakulik


2. Blesso


3. j@m@l
obróbka Lr+ Color Efex Pro


4. marooned


5. mr.ra66it


6. nutado
Obróbka w lightroom.

balans bieli z koszulki
Expozycja+1,07
kontrast - 17
shadows +50
blacks +55
whites+31
highlights -40

do tego kilka innych zmian.


7. powalos


8. rafi
Jak na mnie, to taka trochę eksperymentalna wersja w tym wydaniu.
 

unbreakable  Dołączył: 16 Paź 2012
1. pawalos :-B :-B :-B
2. j@m@l :-B :-B
3. reszta świata :-B
 
maderos  Dołączył: 07 Lis 2013
powalos najbardziej naturalne, wg mnie.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
:-B :-B panowie. Zazwyczaj staram się zawsze tak obrabiać RAW-y aby zbytnio nie kombinować. I będę nieskromny, ale po obejrzeniu wszystkich, moje najbardziej mi się podobało. Chociaż pasuje mi również mroczny bakulik. Do większych wariacji był swego czasu Free RAW Challenge. Pzdr.
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Widzę, że większość ociepliła mocno fotę. U kilku zahaczamy ciut o hdr hole, ale to, co dało się wyciągnąć z tej foty robi wrażenie.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Wszystkie z jasnymi zalesionymi wzgórzami u mnie od razu odpadają.
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Pierwsza i najważniejsza sprawa ( Unbreakable/powalos) - patrząc na fotki z ostatniego PPD dochodzę do wniosku, iż propagowanie spożycia napojów niskoprocentowych powinno być na forum zakazane. To jak wygląda na nich większość Pentaxiarzy woła o pomstę do nieba ! Nie uwierzę w to, że aparaty Petnaxa są tak ciężkie, iż wywołują skoliozę lub przepukliny brzuszne.
Taki stan musi mieć związek z piwnym alkoholizmem spowodowanym ukrytą opcją canonowo-nikonowską.
Dlatego ikonki symbolizujące piwo - OUT !

Druga sprawa - Powalos - jeśli podoba Ci się Twoja praca z neonową zielenią, która żywo przypomina sztuczną murawę na pobliskim Orliku to jednak rzuć okiem na kolor tego elementu uzyskany przez Mr.ra66it. Naturalność !
Mr.ra66it gdyby odzyskał trochę więcej światła i dodał go " po całości" byłby na podium tego odcinka.
Kłopoty z balansem bieli [ zbyt ciepły Nutado ( może koszulka nie była wyprawna w proszku "wiodącej firmy"?) ; i zbyt chłodny Marooned] świadczą o sporych rozbieżnościach w postrzeganiu tego "aspektu".
W ocenie ostrość vs szum zwycięża ( wg mnie ) Powalos (a jednak) z dobrze zachowaną proporcją pomiędzy tymi składnikami, choć nie trudno było ją osiągnąć, gdyż nawet na standardowych ustawieniach (np ACR) było już bardzo dobrze w tej kwestii ( ja przegrałem tę konkurencję definitywnie ze wszystkimi ).
Blisko oceny dobrej jest też J@m@l( trochę więcej kontrastu i mniejsze nasycenie zieleni i już ...już ).
Bakulik - blisko mej mrocznej duszy, więc zwracam uwagę na Jego pracę również.

Nie zgodzę się z Plwk w sprawie odbioru jasnych połaci a raczej stwierdzę, iż trudno uzyskać ( będąc w zgodzie z regulaminem) ciemniejsze barwy tych rejonów. Przynajmniej w sofcie typu ACR lub C1 a późniejsza obróbka np w PS Elemetnts ( regulacja jasności tylko w jednym zielonym/niebieskim kanale) zmienia na fotce zbyt wiele.

Martwi mnie dosyć mała liczebność uczestników ( szczególnie po jednoosobowym ostatnim "wydaniu" RAW Ch.). Zabawa z takim plikiem z K-1 powinna zainteresować większą grupę osób.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Blesso, ale to przecież wiosenna, młoda trawka. Na dodatek świeżo skoszona. W głębi już ma inną barwę. ;-) Dzięki za Twoją opinię. Pzdr.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach