Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
bbartlomiej, nie wygląda zachęcająco. Brak gumek/kieszeni na bluzę, brak dostępu do głównej komory z dołu/boku, mało kieszonek na drobiazgi. Przewiewne plecy i regulacja szelek są w wielu innych modelach, więc ten się niczym specjalnym nie wyróżnił poza niższą ceną.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Marooned napisał/a:
Im bardziej oglądam tego Lowe Alpine ... tym bardziej jestem zdecydowany.

Dobrze się zapowiada. Będzie Pan zadowolony :-)
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Zamówiłem sobie tego Lowe Alpine Airzone Pro 35:45 w wersji czarnej i dorzuciłem do niego śpiwór The North Face Lynx - nieco większy niż mój obecny, który po ~15 latach grzał gorzej niż dziurawe prześcieradło babci Zofii.

Dziś w tym plecaku (obciążonym ~8kg) ze 20 minut łaziłem po sklepie i było mi wygodnie.

Dzięki za różnorakie sugestie, pozwoliły na porównania i upewnienie się w wyborze.
 

zipzip  Dołączył: 06 Sty 2010
Marooned napisał/a:
Zamówiłem sobie tego Lowe Alpine Airzone Pro 35:45 w wersji czarnej i dorzuciłem do niego śpiwór The North Face Lynx

Nooo.. teraz nie Musisz blokować miejsca w domku na "kaszubskich grzybkach" ;-)
Brawo TY :mrgreen:
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
No no! ;-)
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Marooned napisał/a:
dorzuciłem do niego śpiwór The North Face Lynx

Jakoś jestem uprzedzony do wyrobów tej firmy, a może ściślej - do stosunku jakość - cena (z autopsji). Za połowę tego co wydałeś na to ponoć top cudo (wypełnienie) kupisz wyśmienite śpiworki rodzimych bądź czeskich producentów.
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Jeszcze nie kupiłem, dopiero zaklepałem (ściągają czarną wersję plecaka), więc mam jeszcze możliwość zmiany. Spróbuję się jeszcze rozejrzeć w takim razie.
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
rychu dobrze gada, poczytaj i wybierz jeszcze raz :)
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
Wiele bym nie szukał - bierz Małacha :-B
Co do TNF to mam zdanie podobne - przerost marketingu, podczas gdy gros produkcji to tak naprawdę jakość marketowa. Poza tym przykład "marketingu obosiecznego" - to marka chyba najczęściej podrabiana. Na każdym straganie na Thamelu garściami można brać wszywki Mammut, Arc'teryx, TNF, Deuter, RAB...
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
Summit Series jest według mnie ok, ale na bazarze Dordoi kurtałki z gore były za 270 złotych ;-)
Tzw. sweter puchowy TNF Marysi jest lepiej pomyślany, niż mój Cumulusa.
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Jest troszkę tych producentów rodzimych pajak, małachowski, roberts, cumulus, eksplo, yeti, czeskie husky. Czasami od nadmiaru głowa boli ;) ale oftop :mrgreen:
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Offtop, nie offtop, plecak łatwiej wybrać bo widać co tam ma.. śpiwór to trochę kot w worku, bo nie wiadomo jak się sprawdzi w chłodną noc.

[ Dodano: 2016-06-26, 19:00 ]
Hmm, podaliście kilka marek, ale..
* Małachowski ma "aż" 3 modele, z czego tylko jeden byłby mniej więcej odpowiedni, ale w porównaniu z Lynxem jest cięższy z gorszymi temperaturami min/lim
* Pajak ma tylko puchowe, najtańszy 600zł
* Cumulus ma "aż" 4 modele, z czego najtańszy z kapturem 700zł (i jest za krótki dla mnie)
* Eksplo - wszystkie syntetyczne są dla temperatury komfortu > 18°C - to na południe Włoch może
* Yeti - na stronie mają tylko puchowe
* Husky - jako jedyny z tej listy ma interesujący model z możliwością rozpięcia nóg bym się w niego zmieścił wyprostowany

Tak że poleciał "hejt" na tego Lynxa (fakt, drogi i może rzeczywiście jeszcze poszperam za czymś tańszym), ale w podobnym zakresie u konkurencji pustynia.

Jeśli macie do polecenia jakiś konkretny model, który przeoczyłem, chętnie rzucę na niego okiem.

Z podobnych parametrów:
* podejrzanie tani Coleman Telluride 100
* Mammut Ajungilak
* Deuter Orbit +5
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Marooned napisał/a:
Jeśli macie do polecenia jakiś konkretny model,

Pajak Radical 4Z.
Wart jest każdej złotówki, którą na niego wydałam [akurat dobry rabacik się trafił :-) ].
Kocham go od pierwszego wejścia miłością ogromną!

Idealny dla zmarzlucha.

NIGDY NIGDY NIGDY w nim nie zmarzłam! 8-) 8-) 8-)

A to, że waży niecały kg i że po kompresji zajmuje mało miejsca, to już szczegół.

Serio - prześpijcie się w nim :-)
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
mygosia napisał/a:
NIGDY NIGDY NIGDY w nim nie zmarzłam!
Ktoś, kto sypia zimą w nieogrzewanej kuszetce i organizuje PPD na Pustyni, tak naprawdę nie potrzebuje ciepłego śpiwora.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Co to znaczy ciepły śpiwór? Śpiwór musi być dobrany do temperatury w której będziemy spać.
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Za taką cenę powinien mieć wbudowany TV ;-)
Celuję jednak w syntetyki.
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Marooned, to nie jest tak, że hejtujemy TNF, firma robiąca przeciętne rzeczy za duże pieniądze, może niewiele droższa ale już puchówka
http://roberts.pl/?l=pl&p...atalog&i=_skaut
Możesz zadzwonić, zrobią Ci dłuższą.
Mam dwa syntetyki, ale pod namiot wybrałbym puchówkę, zawsze można go rozpiąć ;)
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
Niepolski, cięższy, sporo tańszy - http://www.snugpak.com/outdoor/travelpak-41
Albo lżej - http://www.snugpak.com/ou...gs/travelpak-29

Lynx taniej - http://www.landersen.pl/spiwor-the-north-face-lynx - sklepu nie znam, śpiwora bym się bał ;-)

XL waży około kilograma (lekko na plus) - http://www.decathlon.pl/p...id_8242830.html - trzyma parametry.
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
fuen, ten ostatni wygląda obiecująco. 120g/m^2 powinno wystarczyć (w tym moim było oryginalnie 50g, teraz pewnie 10g hehe), jest solidny kaptur, który mi się sprawdza (w ekstremalnych warunkach kaptur z bluzy od tyłu, a śpiworowy od przodu ;-) ). Komfort parę stopni więcej od Lynxa (co ciekawe, nie mogę namierzyć gramatury), ale cena sympatyczniejsza. Dostępny na miejscu, więc pewnie przejadę się obmacać.
L < 1,85 m / XL < 2 m
Przy moich 1,89cm można by rozważyć L po sprawdzeniu (ciekawe czy pozwolą w niego wleźć w sklepie hehe).
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Mam wersję schroniskową tego ostatniego , forclaz 15, jak mi się rozpadnie kupię taki sam :mrgreen:

[ Dodano: 2016-06-26, 21:14 ]
Waży ok 600g rozmiar L


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach