grober  Dołączył: 16 Lip 2010
Benek,
Moja również jest odłączona z sieci, w spoczynku po kilka miesięcy.
Po uruchomieniu wykonuję test wydruku, jeśli nie drukuje poprawnie wykonuję trzykrotne czyszczenie programowe i działa.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Masz wyłączone wiadomości priv i nie mogę odpisać.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
grober napisał/a:
Po uruchomieniu wykonuję test wydruku, jeśli nie drukuje poprawnie wykonuję trzykrotne czyszczenie programowe i działa.
No ja na płukanie i czyszczenie zmarnowałem pół zasobnika z tuszem chyba, i nic nie pomogło.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Benek, wyślij mi Twojego maila na priv.
 
przemi  Dołączył: 03 Gru 2010
Epson L800, czy 1500W ? Waszym zdaniem i dlaczego, jeśli można prosić.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Za 1500W przemawia cena i max format jaki uzyskasz - po dokupieniu CISS staje się tak samo ekonomiczna jak L800 - o ostatecznej cenie będzie decydować cena tuszu i papieru jaki kupisz. Do jednej i drugiej możesz stosować tusze od około 7zł za 100ml.
Na niekorzyść 1500W - jest większa - dużo większa, potrzebuje więc dużo więcej miejsca. Poza tym masz CISS poza drukarką, wolnostojący, raczej brzydki niż ładny.
Na wielki plus - jeśli L800 jest identyczna z P50 to niebywale łatwo dostać się do wężyka z odprowadzeniem tuszu po czyszczeniach serwisowych celem wypróżniania się jej na zewnątrz. W 1500 trzeba rozebrać drukarkę lub zrobić wycięcie za pomocą różnych narzędzi i pomysłów rodem z macgywera.
Technologia druku w obu drukarkach jest identyczna. Jakość obrazu identyczna.
 
przemi  Dołączył: 03 Gru 2010
L800 mami ja :) już po chyba 4 latach od zamierzeń, ech życie.

[ Dodano: 2016-03-14, 23:50 ]
Czy ktoś drukuje na pap. . . do zdjęć na L800 po zrobieniu profili? czy i jaka jest różnica do profili epsona?
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
 
Mirek  Dołączył: 12 Cze 2006
Dzięki za poradnik. Może dzięki niemu uda mi się reaktywować R285.

M.K napisał/a:
Za 1500W przemawia cena i max format jaki uzyskasz - po dokupieniu CISS


A ewentualnie jaki CISS do niej polecasz? Pytam na wypadek niepowodzenia czynności z drugiego zdania :mrgreen:
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Jeśli chodzi o CISS to wszystko pochodzi z chin. Nie chcę robić kryptoreklamy, ale na priv jak chcesz mogę podesłać firmę od której biorę CISSy. Generalnie nie miałem problemów z CISSami różnych producentów jako nowymi produktami, ale z czasem one się zużywają - np. wężyk potrafi pęknąć - oczywiście to nie dzieje się po tygodniu używania i wydrukowaniu kilkuset fotografii. Wężyki pękają na drugiej drukarce, czyli jeden CISS pozwala zabić drukarkę i nie powinno nic się dziać. Generalnie trzeba uważać na to jak są dopasowane dysze w które wchodzą kroćce doprowadzające tusz do głowic. Tam najczęściej dochodzi do nieszczelności i drukarka łatwiej pociągnie powietrze niż tusz z CISSa. Wtedy masz zero koloru na jednym z kanałów. Wtedy trzeba wymienić jeden pojemnik. Drugim niebezpieczeństwem jest rozszczelnienie pojemnika i to w taki sposób, że tusz w wężyku jest, w pojemniku też, spasowany siedzi - a jednak nie ciągnie tuszu. Poznać to można po tym, ze pojemnik jest ocieknięty tuszem. Oznaka nieszczelności pojemnika.

Jeśli chodzi o CISS i o to na co zwracać uwagę to sposób resetowania chipów. Do modeli p50 i 1400 ukazywały się modele samoresetujące - najlepsze. Drukarka w ogóle nie wykonywała czynności związanych z serwisowym napełnieniem głowicy. Wtedy też nie napełniały się pampersy w środku. Niestety 1500 jest już zabezpieczona i nie spotkałem się z takimi chipami, które samoistnie się resetowały podczas druku. Być może takie są. Ja nie trafiłem.

W wyższych modelach Epson bardzo robi pod górkę użytkownikom produktów oem. Im nowocześniejsze drukarki tym trudniej też obejść zabezpieczenia.

[ Dodano: 2016-03-19, 12:11 ]
Uszkodzenie pojemnika można zafundować sobie samemu!!! Należy używać tępych igieł, lub samemu je ściąć. Taka igiełka tylko dotknie bocznej membrany i możesz szukać nowego pojemnika.
 

Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
Powiedzcie mi jak jest z awaryjnością L800/L805 ?

Zastanawiam się czy nie wykupić przedłużenia "Do 3 lat 161zł tylko 4zł/m-c"
http://www.mediaexpert.pl...src=ds#tab_guar

I tu od razu drugie pytanie:
Czy te 3 lata biegną od zakupu czy zaczynają biec po skończeniu "normalnej" gwarancji epsona?
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
To nie jest gwarancja tylko ubezpieczenie. I jak będziesz używał nieoryginalnych atramentów to nie biorą odpowiedzialności. Poczytaj OWU - kilka stron małym druczkiem.
 

Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
RPM napisał/a:
To nie jest gwarancja tylko ubezpieczenie. I jak będziesz używał nieoryginalnych atramentów to nie biorą odpowiedzialności. Poczytaj OWU - kilka stron małym druczkiem.


Pozostał bym raczej przy oryginałach, przy ilościach jakie bym drukował (b.mało) nie widzę większego sensu na takie oszczędności na pieniądzach i jakości :-P

To ubezpieczenie to też trochę dziwna sprawa.
Pytałem o nie w MediaExpert i w RTVeuroAGD a dokładniej o czas ochrony (kiedy się rozpoczyna ta ochrona) i o koszt bo oferty są bardzo podobne ale...

RTVeuroAGD
http://www.euro.com.pl/dr...&cr=0#gwarancje
Wariant Podstawowy do 3 lat 161 zł tylko 13,41 zł miesięcznie.

"W wariancie podstawowym proponujemy do standardowej 2-letniej gwarancji producenta dodatkowy rok ubezpieczenia. Dlatego w tym przypadku kwotę 161 zł dzielimy na 12 miesięcy, co daje 13,41 zł/m-c."

Czyli ubezpieczenie zaczyna się w monencie zakupu (3 lata) ale tak na prwadę dostajemy tylko dodatkowy rok.

MediaExpert
http://www.mediaexpert.pl...src=ds#tab_guar
"ochrona serwisowa będzie się liczyć po upływie gwarancji producenta, czyli po dwóch latach."

MediaExpert zdecydowanie wygrywa ofertą, co o tym myślicie, bo ja sam już nie wiem...

PS
Co się dzieje z tym firefoxem, otwarte dwa okna w każdym po 5-6 kart a działa jak na C64 (kończę pisać zdanie a na ekranie widzę dopiero jego początek :-/ ) 4 rdzenie 16GB Ram 64bit windows i po co?
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
Sid Gotama napisał/a:
Co się dzieje z tym firefoxem, otwarte dwa okna w każdym po 5-6 kart a działa jak na C64 (kończę pisać zdanie a na ekranie widzę dopiero jego początek :-/ ) 4 rdzenie 16GB Ram 64bit windows i po co?


Odpal monitor zasobów, zobaczysz jaki proces ci to zżera, zakładam że system czysty.
U mnie svchost coś szalał, ponda 2,5G pamięci na lapku żarł. Kil i bez problemu. Dla dociekliwych polecam procexp.exe.
 

Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
przemi napisał/a:
L800 mami ja :) już po chyba 4 latach od zamierzeń, ech życie.

[ Dodano: 2016-03-14, 23:50 ]
Czy ktoś drukuje na pap. . . do zdjęć na L800 po zrobieniu profili? czy i jaka jest różnica do profili epsona?


Ja zakupiłem L805 ale...
Też "przyozdobili" gorę Twojej drukarki naklejką 10cm x 25cm "SAY GOODBYE TO CARTRIDGES"?

Jeżeli dobrze zrozumiałem zapis na stronie sklepu RTVeuroAGD podstawą do (odpukać) naprawy gwarancyjnej jest tylko numer zamówienia, bo żadnych papierów typu gwarancja nie znalazłem?

No to biorę się za czytanie tematu bo gdzieś... coś... o jakichś profilach na pentaxa było...

PS
Nie przypuszczałem że to taki kloc

PSS
Czy do drukowania zdjęć korzystacie z jakiegoś dodatkowego (innego niż załączone) oprogramowania?
 

Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
Ale tu ruch...

Potrzebuję papieru do drukowania etykiet/wkładek z opisem do DVD.
W laserowej stosowałem "śliskiego" matowego papieru, bardzo fajnie to na nim wychodziło, niestety papier był tylko do laserowych do atramentówek się ponoć nie nadawał.
Szukam czegoś podobnego, na jednej z aukcji znalazłem:

Papier satynowany biały 180g
z opisem:
Do drukarek laserowych oraz atramentowych które drukują na papierze śliskim

Czy ta drukarka L805 na takim papierze będzie drukować, nie zleje się to.
http://allegro.pl/papier-...6107694063.html

Ktoś próbował?
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Sid Gotama napisał/a:
Czy do drukowania zdjęć korzystacie z jakiegoś dodatkowego (innego niż załączone) oprogramowania?

Drukuję pod Lightroomem - oprogramowanie drukarki dobrze się z nim integruje.
Sid Gotama napisał/a:
jakichś profilach na pentaxa było

Chyba chodziło Ci o papiery? Do Fomei z pewnością coś znajdziesz. Ja drukuję przy użyciu wgranych profili Epsona zmieniając jedynie rodzaj papieru w zależności od używanego.
 

Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
Z fotograficznym raczej problemów nie będzie z profilami bo kupiłem epsona z "obcych" polecany rownież w tym wątku Tecco PM230 matt ale jeszcze nawet nie miałem jak ich sprawdzić.

Mi chodzi o papier do etykiet DVD (by w miarę ładnie wyglądały) fotograficznego szkoda bo trzeba by ciąć z A4
Jak pisałem, posiadając laserówkę drukowałem je na matowym śliskim papierze podobnym do tzw kredowego a być może to był nawet kredowy. Problem w tym że tamten papier byl tylko do laserówek.

Na znanym portalu znalazłem:
Papier satynowany biały 180g
z opisem:
Do drukarek laserowych oraz atramentowych które drukują na papierze śliskim

http://allegro.pl/papier-...6107694063.html

Można zamówić ten papier już pocięty na odpowiedni wymiar, tylko problem czy drukarka L805 na takim papierze będzie drukować a cały wydruk się nie zleje zapaskudzając przy okazji swoje bebechy
 

Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
Sprawdziłem i okazuje się że na papierze satynowanym można drukować i nawet dość ładnie opis do DVD na takim papierze wygląda.

Zamówiłem więc pocięty papier 120mm x 240mm by nie bawić się w cięcie i ...kasa w błoto bo L805 ma dziwne ograniczenia. Drukuje bez obramowania tylko na definiowanym przez użytkownika papierze o wymiarach już zdefiniowanych przez epson :-/ czyli:
89mm; 100mm; 101,6mm; 127mm; 203,2mm; 210mm; 215,9mm

Przyznam że nie za bardzo rozumiem o co tu chodzi, zrozumiał bym gdyby to był wymiar nie mniejszy niż np.89mm ale sztywno zdefiniowane osiem wymiarów szerokości?
 

Nieostry  Dołączył: 08 Kwi 2010
Na którejś stronie opisywałem z obrazkami jak samemu zdefiniować rozmiar papieru bez obramowania. możesz poszukać w historii moich postów

[ Dodano: 2016-07-07, 16:52 ]
Sam sprawdziłem. Strona 13 tego wątku. Rzeczywiście można tylko niektóre szerokości zdefiniować.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach