sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Hasselblad X1D
m.dpreview.com/news/9438355523/hands-on-with-hasselblad-x1d
Dal Hassel czadu. Ceny konkurencyjne jak na sredni format, rozmiary i waga duzo mniejsze niz Pentax 645.
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
No i chyba tylko czad pozostanie. Koncepcja ciekawa, realizacja taka sobie :-/
MF nie jest pod strzechy, tylko dla bardzo świadomych userów. Tacy co lubią sobie dostosować sprzęt pod własne upodobania i przyzwyczajenia, coś tam pod rolkę podpiąć albo guzik. A tu co? Zestaw manipulatorów jest poniżej EL, nawet lepsze kompakty mają więcej. Jest za to dotykowy ekran, jak w smyrfonie, i przegryzanie się przez choinkę menu. Ja nie wiem czy "pro" właśnie o czymś takim marzy. A popatrzeć na body 645Z, ile tam tego jest :-?
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Warto żeby się wypowiedział ktoś, kto pracuje średniakiem na co dzień. Mnie się wydaje, że brak np. joysticka do wyboru pól AF albo przełącznika trybów seryjnych nie jest tutaj problemem. Tym bardziej, że Hassel ma swój "TrueFocus" a przy szybkości około 2fps nie ma za bardzo czego przełączać ;-)
AF/MF, ISO/WB, AE-L i AF są pod guzikami - nie wystarczy?
Po premierach średniaków przypominających sprzęt AGD ten zrobił na mnie znakomite wrażenie. I jestem bardzo ciekawy, czy będzie na to jakaś odpowiedź Pentaksa. Bo właśnie zawitał kompaktowy średniak, który plenerów się nie boi a razem z dwiema stałkami będzie ważył tyle co samo body P645 :->
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Ryszard napisał/a:
Po premierach średniaków przypominających sprzęt AGD ten zrobił na mnie znakomite wrażenie. I jestem bardzo ciekawy, czy będzie na to jakaś odpowiedź Pentaksa.


Nie zdziwiłbym się gdyby miał w zanadrzu razem z Fuji coś podobnego. Body Pentaks, szkła Fuji - byłoby ciekawie.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
espresso napisał/a:
smartphon

Smartfon, espresso, po prostu smartfon.

[ Dodano: 2016-06-28, 08:52 ]
espresso napisał/a:
niska cena korpusu nie zrównoważy cen obiektywów

Stałki Hassela są niespełna 2x droższe od podobnych średnioformatowych SMC. A czy ktoś się spodziewał, że będą tańsze? Zoomy do 645 też przekraczają 2000$. To chyba normalny poziom cen w tej klasie sprzętu.

[ Dodano: 2016-06-28, 08:55 ]
x4rd napisał/a:
Body Pentaks, szkła Fuji - byłoby ciekawie.

Body Pentax, szkła Pentax - byłoby ciekawie. ;-)

Tak wiem, sami nie dadzą rady. Garaż zapchany pudełkami na K-1, zwrotami SDM, niesprzedanymi K-S1 i puszkami farb do kolorowych wersji... :-P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach