plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Widzę, że piszecie o różnych sprawach ;-)
 
sergeant  Dołączył: 04 Mar 2009
Tak się zastanawiam czy słać do serwisu czy nie ? Zaczynają mnie irytować te "poruszenia" obrazu.
Co ciekawe po całym tym zajściu lustro-migawka pracuje ciszej niż przed ? Dzieje się tak z różnymi obiektywami które posiadam.Wydaje mi się też że bateria wytrzymuje teraz krócej ?
Czy w ogóle była aktualizacja firmware do K-3II lub Sigmy 18-35 f/1,8 ?
Czy możliwe jest wadliwe działanie stabilizacji ? Jaki sprawdzić stabilizacje ?
 

MAX581  Dołączył: 18 Mar 2010
sergeant, Mam wrażenie że coś masz zepsute. Mam i K-3II i wspomnianą Sigmę - wystarczyło raz ją skorygować na USB-docku dla wszystkich zakresów i ogniskowych i jest ok. Czasem przestrzeli - myślę że to bardziej przez zaznaczanie punkcików zamiast całego obszaru który bierze czujnik AF - to łatwo złapać tło zamiast obiektu. Mam nadzieję że w K-1 zrobili to normalnie - kwadratem a nie punkcikami... :roll:
 
sergeant  Dołączył: 04 Mar 2009
Aparat jest już po sprawdzeniu w serwisie . Według serwisu jest w pełni sprawny . Nic w nim nie robiono . Czyli pada cień na sigmę . Podejrzewam że niezbędna będzie kalibracja . Na LV ostrzy ładnie , jednak w trybie 'normalnym" jest z tym różnie .Myli się najwięcej na centralnym .
Mam wrażenie że na moich innych obiektywach poprawiło się na + , "poruszenie" obrazu już tak często nie występuje .Pobyt w serwisie to sprawił ?
Zauważyłem że przywrócono puszkę do ustawień fabrycznych - zachowywał się po włączeniu jak przy pierwszym rozruchu tuż po zakupie.
Czy jest może tu na forum posiadacz usb dock ? Ktoś doświadczony mieszkający nie opodal Wałbrzycha , Jeleniej Góry czy Świdnicy i chętny do pomocy w kalibracji ? Za symboliczne :-B
 
Robson  Dołączył: 21 Maj 2013
Orientuje się ktoś jaki jest koszt wymiany migawki w k-3 II? Pisałem do serwisu ale cisza...
Chciałem pobawić się w robienie timelapsów, gdzie jak wiadomo zdjęcia są liczone w tysiącach:)
 

MAX581  Dołączył: 18 Mar 2010
No to nie masz się co zastanawiać - K-3II ma trwałość migawki 200 tys klapnięć więc spokojnie "trochę" porobisz. O koszt wymiany pytaj serwis - pewnie jakieś 900zł. Najlepiej zadzwonić.
 

Color  Dołączył: 09 Mar 2015
MAX581 napisał/a:
K-3II ma trwałość migawki 200 tys klapnięć

Nie żebym negował, ale skąd te dane? Kiedyś szukałem i nie mogłem się doszukać
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Color napisał/a:
MAX581 napisał/a:
K-3II ma trwałość migawki 200 tys klapnięć

Nie żebym negował, ale skąd te dane? Kiedyś szukałem i nie mogłem się doszukać

Tutaj o tym napisali: http://www.optyczne.pl/in...p=dowolny&sort=
I tutaj też: https://www.ephotozine.co...ii-review-27743
I pewnie jeszcze w wielu innych miejscach. ;-)
 

Color  Dołączył: 09 Mar 2015
Marek, właśnie o to chodziło, dzięki!
 
stamina  Dołączył: 23 Lis 2012
Pojawiło się nowe firmware - 1.10

Cytat

- Corresponded to [KAF4 lens mount] that is equipped with an electromagnetic diaphragm control system.
- Enable new lens HD PENTAX-DA 55-300mmF4.5-6.3ED PLM WR RE to shoot stable by updating firmware.
- Improved stability for general performance.


http://www.ricoh-imaging....gital/k3_2.html
 
Kadet80  Dołączył: 28 Lis 2013
ktos juz robil update ? czy wczesniej skaliborowane obiektywy wymagaly u Was ponownej kalibracji ? ttroszke sie obawiam o moja sigme 18-35 czy przypadkiem sie nic nie rozreguluje.. wysylanie ponownie do serwisu mi sie troszke nie widzi ;(
 
sergeant  Dołączył: 04 Mar 2009
Wczoraj wgrałem nowy firmware i niestety pogorszyła się sprawność AF . Czyli obiektyw do ponownej kalibracji.Zastanawia mnie czy to "standard" że przy nowym firmware zawsze trzeba korygować AF ? Podobnie miałem z K-5II i sigmą 17-50 .
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
sergeant napisał/a:
Wczoraj wgrałem nowy firmware i niestety pogorszyła się sprawność AF . Czyli obiektyw do ponownej kalibracji.Zastanawia mnie czy to "standard" że przy nowym firmware zawsze trzeba korygować AF ? Podobnie miałem z K-5II i sigmą 17-50 .


Przy systemowych szkłach chyba to nie występuje
 
sergeant  Dołączył: 04 Mar 2009
Niestety nowy firmware popsuł również AF w moim Tamronie 70-200 .Dotąd trafiał dość celnie a teraz loteria . Czy Pentax celowo ogranicza użyteczność obiektywów producentów trzecich? Mam takie wrażenie.
Inna sprawa to to że Tamron oraz Sigma nie aktualizują firmware w swoich obiektywach po bagnet K .
 
Metias  Dołączył: 10 Sie 2008
Hej wszystkim. Po ładnych kilku latach używania K20 dochodzę do wniosku że chyba czas na zmianę ;) Zastanawiam się czy przesiadka na K-3II to będzie odczuwalnie duża różnica ? :) Głównie fotografuje krajobrazy, portrety i psy. Przy tym ostatnim temacie brakuje mi szybkości AF. Szczerze mówiąc nie udało mi się jeszcze przekopać wszystkich tematów na forum związanych z K3. Zastanawiam się czy moje obiektywy będą z nim dobrze współpracować? Obecnie używam: Sigma 30 1.4 (stara na śrubokręt) Sigma 17 -50 2.8 EX DC, Samyang 85 1.4, Pentax 50 1.7, Jupiter 9 85 2.0.
Z góry dziękuje za poradę :)
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Metias, AF w sigmach przyspieszy, choć nie ma pewności, że będzie precyzyjniejszy. W pozostałych jak nie było autofokusa, tak nie będzie. ;-) No chyba że masz 50/1.7 w wersji F lub FA.

 

hitman1986  Dołączył: 17 Mar 2008
Metias napisał/a:
Zastanawiam się czy przesiadka na K-3II to będzie odczuwalnie duża różnica ? :)

Tak, jakbyś przesiadł się z Matiza do najnowszej Mazdy 3.
 
Metias  Dołączył: 10 Sie 2008
Dziękuję serdecznie za odpowiedz. Chyba się zdecydowałem ;) Muszę jeszcze za obiektywem się rozejrzeć.
Marek widzę że używasz FA 77/1.8. Jak się spisuje z K3?
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Matias napisał/a:
Marek widzę że używasz FA 77/1.8. Jak się spisuje z K3?

Używam go zarówno z K-5, jaki i z K-3 II. Z efektów jestem bardzo zadowolony. Ostrość, kolory, bokeh... poezja. Jeśli słabsze światło wolę go mieć zapiętego do K-3 II - zdecydowanie łatwiej trafić z ostrością. Na ogół go przymykam nieco, choć i na f 1.8 jest dobrze. Trzeba jednak liczyć się z koniecznością usuwanie aberracji.
 

Łukasz771983  Dołączył: 18 Wrz 2016
hitman1986 napisał/a:
Metias napisał/a:
Zastanawiam się czy przesiadka na K-3II to będzie odczuwalnie duża różnica ? :)

Tak, jakbyś przesiadł się z Matiza do najnowszej Mazdy 3.


Hej, też mam ochotę przeskoczyć z K-5 na K-3II i tak jak pisze "Metias" też będzie tak duża różnica jak w przypadku K20?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach