powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Coraz bardziej zdewastowane to gniazdo. Zazwyczaj, jeden lub dwa nie mieszczą się w kadrze. Wczoraj, chyba ten najstarszy dał po łbach braciom, w czasie łopotania skrzydłami. Niech wiedzą kto tu rządzi ! :mrgreen:
 

kazio  Dołączył: 31 Paź 2011
Odleciały :-D
 

deepee  Dołączył: 28 Cze 2011
kazio napisał/a:
Odleciały :-D

Nie mam za bardzo czasu na śledzenie bielików, ale ostatnie ćwiczenia młodzieży w lataniu nie wskazywały na to, że już są gotowe, więc mówienie o tym, że odleciały, jest raczej na wyrost. Obydwa samce (Nord i Rahu) powinny być gotowe do sprawnego lotu za jakiś tydzień lub dwa. Być może któryś w sposób wymuszony opuścił drzewo, ale to musiał być lot ślizgowy ;-) . W przypadku samicy Taibu na pewno nie ma mowy o żadnym lataniu, za młoda i za ciężka. Weź pod uwagę, że młode często znikają z kadru na dłużej, bo siedzą na innych konarach, również nieco niżej niż poziom gniazda.

 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Siedzą poza zasięgiem kamery. Słychać je i często widać, niekoniecznie w całościowym ujęciu. Pzdr.
P.S.
Właśnie zjawił się rodziciel z rybką. Boże jak one się drą !!
 

szybkiparowoz  Dołączył: 20 Lut 2011
Cholera, nie mam cierpliwości do tych nielotów. Dwie godziny gapię się, nasłuch_uję i nic - tylko stroszenie piórek i głupie miny...
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
szybkiparowoz, ja otwieram sobie ich stronę jako drugą kartę i włączam dźwięk. Gdy jest pora karmienia to zapewne usłyszysz. :-D Pzdr.
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Małe zamieszanie w gnieździe dzisiaj było.
Krążą pogłoski, iż zostały w nim tylko 2 orle "kurczaki".
 

mkotarba  Dołączył: 16 Lip 2010
Wczoraj o 10:16 nastąpiło.
https://www.youtube.com/watch?v=6_AUUHYgmAs
Jest nadzieja, że Rahu spadł na niższą gałąźć.
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Sądząc po odgłosach, spadł co najmniej o kilka pięter.

 

szybkiparowoz  Dołączył: 20 Lut 2011
Jaja sobie robią z człowieka. W południe wreszcie udało mi się (tak myślałem...) trafić na karmienie, przyleciał rodzic z rybą. I co? Postał, porozglądał się i jak mnie zobaczył, to dał nogę. I nici z papu.

[ Dodano: 2016-06-24, 14:56 ]
A teraz całkiem się pochowały.
 

Anno  Dołączyła: 04 Sie 2007
Dziś na "orlim" forum jest relacja z rekonesansu na miejscu. Niestety, Rahu nie ma na drzewie. Pod drzewem też nie i nie ma piór. Wokół są gęste krzaki, więc może być tam.
 

unum  Dołączył: 03 Kwi 2012
Jednego widzę, krzyki drugiego słychać gdzieś z dołu... wiadomo co z trzecim?
 

Anno  Dołączyła: 04 Sie 2007
Zguba wróciła na drzewo wczoraj, na kolację. Na własnych skrzydłach. Dziś rano oba chłopaki gdzieś polecieli, na drzewie została tylko najmłodsza siostrzyczka.
 

Andy_X  Dołączył: 09 Sie 2012
Są 3
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Zwolennicy ptasiej telenoweli będą zadowoleni.
Dwa jajka już -> <-
 

Anno  Dołączyła: 04 Sie 2007
W łotewskim gnieździe też dwa.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach