asacz  Dołączył: 09 Wrz 2013
posiadam X-5 POTRZEBUJĘ POMOCY
X-5
MA PRAWIE WSZYSTKIE OPCJĘ, COŚ MI FIKSUJĘ-A MOŻE TO JA COŚ ,,partaczę"
np. w trybie sportowym -i tak powstają zamazania...........itp....
NAJBLIŻSZY SERWIS 100KM. A NIE BĘDĘ DOBREGO APARATU WYSYŁAŁ.
DO TEJ PORY BAZOWAŁEM NA APARATACH OLIMPUS, NIE MIAŁEM PROBLEMÓW.
POTRZEBUJĘ KOGOŚ KOMU PRZEŚLĘ KILKA ZDJĘĆ I FACHOWO OKREŚLI CO TAK/NIE TAK

zub.poczta@yahoo.pl
praszę przesłać numer zadzwonię

*pozdrawiam*
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
asacz, nie musisz tak krzyczeć.
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
asacz, przysłona, czas naświetlania, ISO. Poczytaj o tych parametrach, co do czego służy i jak zmieniają się zdjęcia w zależności od zmiany któregoś z nich.
To, że zdjęcia nawet w trybie "Sport" są zamazane o niczym nie świadczy, gdyż nie znamy warunków w jakich robiłeś zdjęcia a także co fotografowałeś.
 

unbreakable  Dołączył: 16 Paź 2012
Re: posiadam X-5 POTRZEBUJĘ POMOCY
asacz napisał/a:
X-5
MA PRAWIE WSZYSTKIE OPCJĘ, COŚ MI FIKSUJĘ-A MOŻE TO JA COŚ ,,partaczę"
np. w trybie sportowym -i tak powstają zamazania...........itp....
NAJBLIŻSZY SERWIS 100KM. A NIE BĘDĘ DOBREGO APARATU WYSYŁAŁ.
DO TEJ PORY BAZOWAŁEM NA APARATACH OLIMPUS, NIE MIAŁEM PROBLEMÓW.
POTRZEBUJĘ KOGOŚ KOMU PRZEŚLĘ KILKA ZDJĘĆ I FACHOWO OKREŚLI CO TAK/NIE TAK

zub.poczta@yahoo.pl
praszę przesłać numer zadzwonię

*pozdrawiam*


po pierwsze tak jak pisze kojut,
po drugie krzyk w treści to jest forum a nie serwis, ludzie tutaj udzielają porad wymieniają się uwagami, ale w formie hobbistycznej,
po trzecie każdy system ma swoja specyfikę i to co jest w Olimpusie nie musi być w Pentaxie,
po czwarte nie wiem czy masz aparat nowy czy z drugiej ręki (jeżeli coś było namieszane zrób reset do ustawień fabrycznych) czasem wizyta w serwisie może być nieunikniona jeżeli punkt pierwszy nie zadziała,
po piąte zamieść zdjęcia po exif-ach może do czegoś dojdziemy,
 
asacz  Dołączył: 09 Wrz 2013
OK.OK..........
ROZUMIEM,
ZROBIŁEM JUŻ TYSIĄCE ZDJĘĆ. NA RÓŻNYM SPRZĘCIE. KUPIŁEM NOWY X-5 FIRMY PENTAX.
-I ZACZĘŁY SIĘ KŁOPOTY

*pozdrawiam*
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Dlaczego krzyczysz!
Po lewej stronie masz klawisz Caps Lock, naciśnij go, żeby ikona nad napisem Caps Lock po prawej przestała świecić :evil:
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
asacz, pokaż przykładowe zdjęcie
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
asacz napisał/a:
ZROBIŁEM JUŻ TYSIĄCE ZDJĘĆ


Możesz podać konkretną wartość?
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
dybon, sądząc po sposobie pisania, argumentacji i całej reszcie - migawki w sprzętach kolegi mają milionowe przebiegi. W końcu jedno na tysiąc zdjęć będzie akceptowalne. To się raczej na statystyce opiera, a nie na umiejętności korzystania z aparatu...

Zawsze, jak ktoś narzeka na aparat i nie pokazuje zdjęć mam wrażenie, ze potrzebuje wróżbity, a nie pomocy. Może aparat jest walnięty, a może... Zaocznie nikt nie postawi diagnozy. To jak pokazywanie obrazów S. Wonderowi.

Pentax. I zaczęły się kłopoty.

Dzięki za piękne hasło. Od 16 lat mam kłopoty, nie potrafię się uwolnić od aparatu, kupiłem Contaksa, a Pentax nie wyszedł ze mnie nawet na chwilę. Poznałem setki fajnych, pomocnych ludzi umiejących robić zdjęcia oraz wielu, którzy ich robić nie umieją, ale przyznają się do tego nie zwalając na sprzęt. Pentax to kłopoty, bo uciekam od tych ludzi, a magnetycznie mnie przyciągają. Pentax to kłopoty, bo nie miał pełnej klatki przez kilka lat. Pentax to kłopoty, bo juz ma pełną klatkę. Bo nie ma grafitowej wersji. Bo 645z jest poza zasięgiem, ale kusi. Bo paluszek filipinki czyści matrycę. Bo nieostra opona, temat wychodzący z kadru, pełen folder... Pentax, gradobicie i koklusz.

Pentax, zło wcielone.
Pentax, zmora potwora.
Pentax, wciśnij zielone i zdjęcie zrobione.
 

rey  Dołączył: 12 Paź 2009
Prawdopodobnie w trybie sport aparat dobiera za krótkie czasy, bo ciemno jest a iso już nie daje rady. Możliwe, że auto iso jest ustawione za nisko.

Strzelajmy dalej, może ktoś trafi :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach