seawolf688  Dołączył: 27 Maj 2011
Rower i aparat
Witajcie!!
Mam takie pytanie - jak wozicie swój sprzęt foto podczas jazdy rowerem?
chodzi mi o jazdę po lasach, łąkach i bezdrożach. Żaden downhill tylko taka normalna treningowo - wycieczkowa jazda.
Używacie plecaków fotograficznych, zwykłych czy macie inne patenty?
chciałbym zabierać na rower aparat ale nie wiem jak go spakietować by było bezpiecznie i wygodnie.
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
Hej. Wszystko zależy od posiadanego sprzętu i stopnia ryzyka, które jesteś gotów zaakceptować. Ja k100d i canona 100d wożę w sakwie pod ramą roweru. Albo w specjalnej torbie zapakowanego albo zawiniętego w polarową czapkę co w sumie jest nawet lepsiejsze bo pozwala szybciej/wygodniej wyjąć aparat. Aparat musi być jednak mały no i 5dII bym tak raczej nie zaryzykował wozić.. K100d przejeździł tak ładnych kilka tysięcy km. Wcześniej woziłem tak 2 porządne kompakty, m.in. po rumuńskich górach. W sumie w tamtym roku przejechał się ze mną tak canon 100d - 540 km. po górach takich, że rowery ledwie wytrzymywały i wszystko gra. Metoda wydaje mi się dobra bo sakwa pod ramą jest prawie dokładnie między środkiem kół więc drgania są najmniejsze no i jest podwieszona więc nic nie skacze - w życiu bym nie położył sprzętu na bagażniku albo na kierownicy.
Sakwa wygląda tak:
https://www.google.pl/sea...p-_CZ8ggkl4M%3A
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Sakwa na kierownicę z wkładką foto Sport Arsenal. Bezpiecznie i nie drogo. Wozilem 2 lustrzanki setki km nawet po górach. Szybki dostęp, linka zabezpieczająca, pokrowiec pdeszcz, do tego odpinany duży mapnik.
 

seawolf688  Dołączył: 27 Maj 2011
aparat to olympus om-d e-m10 z naleśnikiem więc rozmiary bardzo niewielkie. Dzięki za podpowiedzi - przyjrzę się rozwiązaniom i może coś z tego wybiorę.
 
barmiska  Dołączył: 27 Sie 2014
Jak jadę asfaltem to czasem daję torbę foto do sakwy na bagażniku (K-30, ME).
W góry to albo plecak (tyle że do małego się nie mieści lustrzanka), albo biorę Samsunga EX1, w dedykowanym (?) pokrowcu, zawieszonym na pasie piersiowym plecaka :-) (zamiast na pasku na pasie)
Ale lepiej to widać na zdjęciu:
Pokrowiec zamykany na magnes, łatwo wyjąć i schować aparat 1 ręką.
Z "automatycznym" dekielkiem obiektywu można robić zdjęcia podczas jazdy :-)
Raz zaliczyłem niezłą wywrotkę, ale aparat przeżył bez szwanku.
Do małych (i lekkich) aparatów to - dla mnie - wygodne rozwiązanie.
Pzdr
 

seawolf688  Dołączył: 27 Maj 2011
barmiska, dzięki! sprytnie to wygląda!
ps. spojrzenie strusia rozwala :-)
 

marfalc  Dołączył: 08 Sty 2010
Ja jak jadę tylko z kitem ;sakwa i czapka polarowa,gdy coś więcej plecak do aparatu.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
seawolf688 napisał/a:
spojrzenie strusia rozwala

i postawa godowa ;-)
 

warart  Dołączył: 30 Wrz 2010
Ja używam na rower i na dłuższe piesze wycieczki Lowepro Inverse.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
seawolf688, sprawdź pokrowce Lowepro Dashpoint. Są na tyle uniwersalne, że można je przytroczyć do wszystkiego - ja np. przyczepiam swoją 20-tkę do szelki plecaka.
 

seawolf688  Dołączył: 27 Maj 2011
Enzo - czegoś takiego szukałem! dzięki za podpowiedź!
 

Jimmy  Dołączył: 27 Lis 2007
Od siebie mogę polecić torbę na kierownicę Ortlieb Ultimate.
 

0bleblak  Dołączyła: 15 Cze 2011
barmiska napisał/a:

Ale lepiej to widać na zdjęciu:Obrazek


Znajoma twarz, nie wiedziałam że ty Pentaksjanin ;-)
Ktoś chyba chciał ci coś zabrać :mrgreen:
 

modrzew  Dołączył: 07 Gru 2008
Gdy jadę na wyrypę to wrzucam kompakt luzem w plecak.
Gdy jadę focić to nie robię tego rowerem :mrgreen:

Kwestia priorytetów, jeśli dla kogoś rower to po prostu pojazd transportowy, to może się bawić w specjalne plecaki, itp. Jeśli to forma sportu czy zabawy i jazda jest celem samym w sobie a zdjęcia są przy okazji, to przyzwoity kompakt z RAW starczy aż nadto i nie zajmuje cennego miejsca.

PS. Sugeruję sprawdzić jak naprawdę wygląda dyscyplina zwana downhillem zanim użyje się jej do porównania z „jazdą po łąkach i polach” ;-)
 

andy68  Dołączył: 11 Wrz 2008
modrzew napisał/a:
Jeśli to forma sportu czy zabawy i jazda jest celem samym w sobie a zdjęcia są przy okazji

w tej opcji ja przytuliłem s7 , pasuje idealnie do kieszonek koszulek rowerowych :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach