fanmario  Dołączył: 22 Paź 2007
Kodak ponownie pojawił się w Biedronce.
 
Raiven  Dołączył: 20 Wrz 2011
Szukam akumulatorków do pada xbox 360 i pomyślałem, że użyję moich białych eneloopów z K-50, a tam kupię czarne wersje... i tu się pogubiłem... na necie widziałem wersje 2450, 2500 i 2550... Jakaś różnica? Które są nowsze/starsze i czy jakaś różnica jest między nimi oprócz pojemności? Na oficjalnej stronie eneloopa jest tylko wersja 2500.
 
tmp  Dołączył: 12 Wrz 2015
W opisach akumulatorków często jest informacja, że 2450 to minimalna pojemność, ale typowa pojemność to 2500 lub 2550 (nie wiem, czy to zależy od modelu/wersji) - i ze względów marketingowych sprzedawcy podają często te wyższe wartości, a małym druczkiem (albo wcale) jest 2450.
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
Wczoraj ładowałem czarne. Weszło 2560, 2580... A na samym aku jest 2450.
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
RPM napisał/a:
Weszło 2560, 2580... A na samym aku jest 2450.

Pytanie jest - ile zostało w ogniwie do odzyskania? ;-) Robiłeś test pojemności czy tyle pokazała ładowarka po zakończeniu ładowania? To ile energii "wepchnęła" ładowarka, to zawsze jest sporo więcej niż można odzyskać z akumulatora...
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
Zwykłe ładowanie - od momentu kiedy aparat "zdechł" do FULL na ładowarce.
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
RPM napisał/a:
Zwykłe ładowanie

Dla dobra ogółu możesz kiedyś przy okazji zrobić ładowanie typu "test" - wtedy ładowarka naładuje akumulatory, rozładuje mierząc (w miarę dokładnie...) ile w nich tak naprawdę było energii i naładuje je na nowo :-)
 
piotrasss  Dołączył: 06 Sie 2015
Żeby nie robic nowego odświeżę ten temat . Czy te aku z linku http://allegro.pl/akumula...5768215477.html to ten model który tu jest polecany ??
 
piotrasss  Dołączył: 06 Sie 2015
No o tych czarnych tez cos czytałem . Ale jedne i drugie dają rade ?? I jeszcze kwestia ładowarki. Mam od duracelow chyba z automatycznym wylaczeniem po naladowaniu. Daje 1,4V i 280 mA na sztukę. Lub inna 1,2V i 200mA . Jakie parametry maja dedykowane ??
Edit. Espresso pod jakim względem te pro sa lepsze ?? Ja używam głównie baterii oryginalnej a aku to tylko rezerwa i musza byc zwarte i gotowe po miesiącu albo po kilku wrazi bateria padnie. A zdjęć raczej nie robię wiecej niż 200 jednego dnia. Te białe z tego co doszukalem lepiej trzymają prąd i sa zywotniejsze .
 

Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
Pro mają większą pojemność.

Ładowarkę polecam procesorową, ja sobie chwalę i używam MAHA MH C9000 podstawowa zaleta to w razie gdy zapomnimy naładować a czas goni 2A i jazda, odświeżenie akumulatorków i sprawdzenie pojemności też się przydaje, ze zwykłą miałem problemy, aku były niedoładowane.
 

mak400  Dołączył: 23 Kwi 2010
Ale te czarne mają ponoć mniejszą ilość razy ładowań.



-----------------
pozdrawiam
 
Kocur  Dołączył: 04 Maj 2011
piotrasss napisał/a:
Czy te aku z linku


Jeśli dobrze przeczytałem, to jest cena za sztukę. Tutaj jest taniej (za 4 sztuki):

http://www.hurt.com.pl/akumulatorki,c3.html
http://www.hurt.com.pl/ze...rkami,c276.html

Podobno warte uwagi w porównaniu do czarnych enelopów są akumulatorki everactiv. Źródło tej informacji to jakieś czasopismo fotograficzne, sam nie sprawdzałem.

Używam ładowarki BC-700 i białych enelopów m.in. do lampy błyskowej od paru lat.

Edyta
Maksymalny prąd tej ładowarki to 700mA (jak nazwa wskazuje), ostatnio ładuję enelopy AAA 800mAh prądem 700mA i nic im nie jest.
 
piotrasss  Dołączył: 06 Sie 2015
Ten prąd to jest na 1/2/4 sztuki ?? A to ze mogą leżeć pare miesięcy i prądu nie zgubią to prawda ??
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
piotrasss napisał/a:
Ten prąd to jest na 1/2/4 sztuki ?

Na każdą niezależnie.
piotrasss napisał/a:
A to ze mogą leżeć pare miesięcy i prądu nie zgubią to prawda ?

Gubią ale dużo wolniej niż zwykłe.
 
Kocur  Dołączył: 04 Maj 2011
Spadek ładunku widać przy użyciu ich w lampie błyskowej, po prostu wolniej się ładuje. Na poprzedniej stronie Sent napisał post o tym.
Ładowarkę kup (jeśli nie masz) z funkcją rozładowania/odświeżania. Napisałem o serii BC-XXX, ponieważ jej używam ale może być jakaś inna. Dobrze żeby pokazywała ilość mAh, pomaga to w ocenie stanu akumulatorków.
 
tmp  Dołączył: 12 Wrz 2015
mak400 napisał/a:
Ale te czarne mają ponoć mniejszą ilość razy ładowań.


Z tego co pamiętam, to jest proporcja w stylu białe - 2000, czarne - 500. Niby jest to dużo gorzej, ale... zakładając, że będzie się ładować raz na tydzień, to 500 ładowań to ciągle prawie 10 lat. Dla mnie jako amatora, który błyska rzadko, nawet ładowanie raz w miesiącu wydaje się mało prawdopodobne (a to by dawało ponad 40 lat ładowań).
 
andyspring  Dołączył: 21 Lis 2011
Najlepiej kupić komplet aku z oryginalną ładowarką.
 

Robur  Dołączył: 12 Cze 2011
Kocur napisał/a:


Podobno warte uwagi w porównaniu do czarnych enelopów są akumulatorki everactiv. Źródło tej informacji to jakieś czasopismo fotograficzne, sam nie sprawdzałem.


....tak, widziałem to czasopismo. Przez przypadek w tym samym numerze było dużo reklam firmy dystrybuującej akumulatorki everactiv.
 
andyspring  Dołączył: 21 Lis 2011
Mam dwa komplety czarnych od trzech lat - ok. 8 tys. zdjęć i nadal pracują. Akumulatora oryginalnego używam tylko w trybie awaryjnym. Są to jeszcze- eneloopy sanyo.
 

Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
andyspring napisał/a:
Najlepiej kupić komplet aku z oryginalną ładowarką.


A z tym to się akurat całkowicie nie zgadzam i odradzam takie kupowanie na leniwca.
Co to znaczy oryginalna? To że była w komplecie z aku nie czyni ją lepszą, przeważnie jest wręcz odwrotnie. To bardzo kiepskie tanie ładowarki która ładują ale nie do końca.

Jeżeli ładowarka ma nam służyć dobrze musimy sobie zadać odrobinę trudu.
Wystarczy wpisać w google ładowarka procesorowa i mamy do wyboru do koloru.

Takie ładowarki mają funkcje które się przydadzą osobom naprawdę korzystającym z akumulatorów np. odświeżanie, sprawdzanie pojemności by dobrać aku w komplet i usunąć słabe itd.


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach