Narado  Dołączył: 17 Lis 2011
http://www.ebay.com/itm/P...woAAOxypNtSnpIn
Mam i chwalę sobie. Dzięki wymiennemu kabelkowi łączącemu odbiornik z body, po dokupieniu za 4$ dodatkowego kabelka można stosować go z innym systemem. Mój pracuje na Pentax-ie i Olympusie.
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
Na allegro masz za ~ 9 złotych piloty do Pentaksów, jeśli pasuje do starszych modeli to będzie i do KS-1. Chyba że potrzebujesz bardziej rozbudowanego.
 

Narado  Dołączył: 17 Lis 2011
Ale chyba na podczerwień czyli niewielki zasięg i konieczność pilnowania żeby nic nie znalazło się na drodze pilot-aparat. Mam pilota na podczerwień, z kablem .... radiowy jest zdecydowanie najpraktyczniejszy.
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
Z tych za 9 zł na 5 metrów starczy, odbija od ścian więc można nim wyzwolic migawkę w pomieszczeniu "od tyłu" kiedy odbiornik mamy tylko z przodu jak w k-50 a chyba w KS-1 też . Wszystko zależy do czego i gdzie chcemy używać pilota. Jak chcemy z daleka na otwartej przestrzeni a stoimy za aparatem to faktycznie radiowy z wężykiem lepszy. Tyle że chyba w Ks-1 nie ma jak podłączyć kabelka.
 

Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
banan44 napisał/a:
witam , proszę o poradę jaki pilot do KS 1 ????


Do wyboru do koloru:
http://www.ebay.com/sch/i...+remote&_sop=15
 

Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
Narado napisał/a:
Ale chyba na podczerwień czyli niewielki zasięg i konieczność pilnowania żeby nic nie znalazło się na drodze pilot-aparat. Mam pilota na podczerwień, z kablem .... radiowy jest zdecydowanie najpraktyczniejszy.


Taki na podczerwień ma dwie zalety: Bardzo niska cena, małe gabaryty.
Mam ich chyba z pięć sztuk (w każdym plecaku i torbie leży jeden) i nie muszę się martwić czy go zapakowałem :-P
Zasięg jak dla mnie ma wystarczający.

[ Dodano: 2016-04-30, 22:00 ]
Narado napisał/a:
http://www.ebay.com/itm/Pixel-Oppilas-RW-221-Shutter-Release-Remote-Control-for-Canon-Pentax-Samsung-/121228773725?hash=item1c39cc495d:g:TwoAAOxypNtSnpIn
Mam i chwalę sobie. Dzięki wymiennemu kabelkowi łączącemu odbiornik z body, po dokupieniu za 4$ dodatkowego kabelka można stosować go z innym systemem. Mój pracuje na Pentax-ie i Olympusie.


Jeżeli już, wybrał bym raczej coś takiego:
http://www.ebay.com/itm/W...gEAAOSwX~dWn089
 
banan44  Dołączył: 03 Mar 2016
bardzo dziękuję za porady, ale skorzystałem mając samsunga galaxy s 6 z darmowej aplikacji :
https://play.google.com/store/apps/details?id=de.dslrremote&hl=pl
 

kubica  Dołączył: 30 Lis 2011
Będzie to działało z K-50 na wężyku Pilot
Ewentualnie inny pilot ale z wężykiem.
 

unbreakable  Dołączył: 16 Paź 2012
Wg. opisu aukcji pilot obsługuję K-50 bo oryginał P wodoszczelny kosztuje ok.125pln

Zwykle piloty na podczerwień tylko wyzwalają migawkę a przy wężykach jest zoom, migawka i blub
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
unbreakable napisał/a:
Zwykle piloty na podczerwień tylko wyzwalają migawkę


W K-50 działa również AF, opcja w menu.
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
W K-7 i nowszych z tej serii można przełączyć w ustawieniach czy trzeba trzymać przycisk spustu na pilocie w bulp i chyba na pilot IR też to działa, bo z K-7 używałem już tylko nieoryginalnego pilota IR (z dwóch pilotów kablowych do K100 które miałem jeden się zepsuł, a drugi miał za grubą obudowę wtyczki do K-7). Oryginalny pilot IR z tego co wiem po pozwala na ciągłe wciśniecie spustu, więc będzie działać także z korpusami z niższych serii.

Niestety nie mam jak sprawdzić, bo gdzieś pilot IR zapodziałem odkąd w K-S2 można używać WiFi do sterowania - bardzo wygodne rozwiązanie, bo jest od razu podgląd na smartfonie.
 

JJ23  Dołączył: 05 Kwi 2015
hej, kupiłem pilot na podczerwień pentaxa o-rc1 ma trzy przyciski jeden do wyzwalania migawki (pomarańczowe kółko), drugi (jakieś rysunki chyba drzewka) i trzeci (z napisem Fn) jak wykorzystać i do czego dwa ostatnie przyciski?.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Sprawdziłem program DSLR Remote i działa. Nadajnik i odbiornik muszą się widzieć. Odbijanie od ścian u mnie w domu nie działa. Działa z odległości 8 m, tyle mogłem sprawdzić w domu.
Jego zaletą, w porównaniu do pilota dedykowanego, jest to, że w smartfonie mamy zawsze naładowany akumulator. Z pilotem dedykowanym miałem te doświadczenia, że gdy chciałem go użyć to okazało się, że bateria umarła.
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
plwk napisał/a:
Z pilotem dedykowanym miałem te doświadczenia, że gdy chciałem go użyć to okazało się, że bateria umarła.


Kilka lat temu, znalazłem w pasku zakupionego MZ-50, oryginalnego pilota Pentaxa.
Baterii do dziś nie zmieniłem, i działa :).
 
skwara  Dołączył: 16 Sie 2007
plwk napisał/a:
Sprawdziłem program DSLR Remote i działa.

U mnie z GX20 nie działa, tani pilot z aliexpress do pentax`a działa. Czy coś w tym programie trzeba zmieniać?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
W ustawieniach trzeba wybrać z jakiej firmy sprzęt. W twoim przypadku trzeba, zapewne przekornie, wybrać Pentax.
 
skwara  Dołączył: 16 Sie 2007
No to jest zrozumiałe, zresztą pentax jest domyślny, przynajmniej u mnie tak było.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ustawiłeś w body wyzwalanie pilotem 8-) ? Nadajnik i odbiornik muszą się widzieć. Zrób próbę z małej odległości a potem ją zwiększaj.
 
skwara  Dołączył: 16 Sie 2007
plwk napisał/a:
Ustawiłeś w body wyzwalanie pilotem 8-) ?

Po wielu próbach doszedłem do tego :D. Tak jak napisałem z pilotem działa, robiłem z małej odległości.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Twój smartfon ma nadajnik podczerwieni?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach