Effendi  Dołączył: 20 Kwi 2006
No nieee! Akurat dzisiaj, po wielu latach leżakowania postanowiłem wziąć mojego perfekcyjnego MZ-Ma na spacer. Jeden testowy strzał wystarczył i lustro wisi... A tu już pozamiatane widzę. :(
Może ktoś ma nadliczbowe kółeczko do odsprzedania? :)
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Przezornie zamówiłem więcej. ;-) Szczegóły na PW.
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Trybiki do mnie dotarły, dzięki bakulik!
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Proszę bardzo. :-)

Wszystkie opłacone przesyłki są już w drodze, jak widać, niektóre nawet u celu. Apeluję do osób, które zadeklarowały swoją chęć na zakup trybików, a jeszcze nie zapłaciły, o wykonanie przelewu. Maleństwa czekają…
 

Sebastian  Dołączył: 19 Kwi 2006
Ja też już mam :-) Dzięki!
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Dobra, to jeszcze tylko teraz napiszcie dokładnie jak się objawia awaria zębatki, żeby wiedzieć czego szukać na allegro o-P

Terkocze/bzyczy i lustro stoi, migawka stoi?
 
Erczu  Dołączył: 12 Sty 2015
Melduję przybycie trybików :-) Dzięki!
 

MixerB  Dołączył: 16 Sty 2010
Właśnie odebrałem kopertę.
Dzięki Łukaszu.
M.
 

rulerz  Dołączył: 23 Lut 2015
Mam jakieś awizo, więc chyba dzisiaj również dotrze do mnie przesyłka.
Ale póki co pytanie. Może głupie, ale zaryzykuję.
W którym miejscu na ośce silniczka umieścić zębatkę? Centralnie (B), bardziej od strony silniczka (A), czy może wprost przeciwnie (C)? Stara już jakiś czas temu została wyjęta. Była umieszczona centralnie, ale oczywiście mogła się przesunąć.

I jeszcze jedno. Wcisnąć i zostawić czy może jeszcze dla bezpieczeństwa dać kropkę kleju.
Była o tym mowa tutaj: http://www.pentaxforums.c...tml#post1382083

 
blade74  Dołączył: 25 Lut 2009
Potwierdzam otrzymanie 2 szt. zębatek. Czy ktoś z okolic Łodzi jest mi w stanie pomóc przy wymianie tego? Ktoś ma jakiś schemat, komuś się udało samodzielnie to zrobić???
 

rulerz  Dołączył: 23 Lut 2015
Przesyłka dotarła. Łukasz - wielkie DZIĘKUJĘ!!

Trybik już zainstalowany, metodą siłową.
Wyjąć stary - prosta sprawa. Włożyć nowy - chyba godzinna męka. Zresztą włożenie to jedna sprawa, druga to prawidłowe umiejscowienie trybika na ośce. Sporo się namęczyłem z przepchnięciem go do odpowiedniej pozycji.
Odpowiadając na swoje powyższe pytanie, trybik powinien znajdować się w pozycji B. Dokładnie pod szaro-białą zębatką. Pozycja A - zazębienie na 1/2 zębatki, pozycja C - nasz trybik zacznie współpracować z niewłaściwą zębatką (zieloną).

Trybik podczas instalacji miałem przyklejony taśmą dwustronną na lekko zakrzywionym śrubokręcie - "łyżeczce".



Tak więc mój pierwszy analog (po dwudziestu kilku latach) gotowy do akcji!
Klisze z dużą niecierpliwością chłodzą się w lodówce ;)

[ Dodano: 2015-04-08, 20:26 ]
Generic napisał/a:
Dobra, to jeszcze tylko teraz napiszcie dokładnie jak się objawia awaria zębatki, żeby wiedzieć czego szukać na allegro o-P

Terkocze/bzyczy i lustro stoi, migawka stoi?


W mojej MZ-tce po naciśnięciu spustu migawki słychać było tylko dźwięk pracującego silniczka. Lustro się nie podnosiło, migawka nie otwierała.

[ Dodano: 2015-04-08, 20:35 ]
blade74 napisał/a:
Potwierdzam otrzymanie 2 szt. zębatek. Czy ktoś z okolic Łodzi jest mi w stanie pomóc przy wymianie tego? Ktoś ma jakiś schemat, komuś się udało samodzielnie to zrobić???


Podczas wymiany zębatki korzystałem z poniższego odnośnika. Wszystko ładnie opisane.

kefa napisał/a:
Zrobiłem prostego pdfa z kilkoma komentarzami do pobrania wymiana zębatki w serii MZ
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Do mnie dzisiaj dotarł piękny egzemplarz MZ-7 - po naciśnięciu spustu słychać tylko cichutkie "tyk". Jak tylko znajdę czas będę rozbierał :evilsmile:

Generic napisał/a:
żeby wiedzieć czego szukać na allegro o-P


Ja tą MZ-7 właśnie na allegro kupiłem, za całe 9zł + przesyłka :mrgreen:
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Zapomniałem napisać - do mnie również maleństwo dotarło we wtorek.

Fenol napisał/a:
Ja tą MZ-7 właśnie na allegro kupiłem, za całe 9zł + przesyłka

Na takie właśnie okazje liczę o-P
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Czy MZ-7 ma na pewno taką samą średnicę wewnętrzną tego trybika co inne MZ-ki? Bo za nic nie mogę go założyć na ośkę silnika. Niby u góry siadł, ale za nic nie da się go przepchnac, jakby był minimalnie mniejszy otwór.
 

rulerz  Dołączył: 23 Lut 2015
Fenol napisał/a:
Czy MZ-7 ma na pewno taką samą średnicę wewnętrzną tego trybika co inne MZ-ki? Bo za nic nie mogę go założyć na ośkę silnika. Niby u góry siadł, ale za nic nie da się go przepchnac, jakby był minimalnie mniejszy otwór.


Mam co prawda MZ-5n, ale też sporo wysiłku musiałem włożyć w przepchnięcie zębatki. Śrubokręty z prostą końcówką - porażka. Dopiero wciskanie końcówką wygiętą w formie łyżeczki przyniosło efekt.

 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
rulerz napisał/a:
Mam co prawda MZ-5n, ale też sporo wysiłku musiałem włożyć w przepchnięcie zębatki.


Próbowałem założyć zębatkę na inną ośkę, taką którą w ręce miałem, a nie w tak trudno dostępnym miejscu - oryginalna zakładała się z lekkim oporem (dało się założyć palcami), a tej mosiężnej nie było szans wcisnąć. Także różnica w średnicy wewnętrznej - może niewielka, ale na pewno jest. Być może kwestia egzemplarza MZki po prostu.
 
mihu7  Dołączył: 25 Lis 2013
Witam, ma może ktoś do sprzedania jedną sztukę? Potrzebuję do naprawy nowo kupionego MZ-3... kupiłem od Japończyka jako uszkodzony, bez matówki. Po włożeniu baterii okazało się, że żyje, więc matówkę przełożyłem z Z-70, podpiąłem szkło i strzeliłem, ale lustro zostało w górze.... czeka mnie więc dłubanina.
Pozdrawiam!
 
Erczu  Dołączył: 12 Sty 2015
Z otrzymanych od bakulika dwóch zębatek nie wykorzystałem jeszcze żadnej. Co się mają marnować, skoro jedna może dać życie tak pięknemu aparatowi, jakim jest MZ-3 :-) Przyślij wiadomość na PW.
 
mihu7  Dołączył: 25 Lis 2013
Dzięki @Erczu, PW poszła.
_____________________

Jakąś kiszkę mam z wysyłaniem chyba, już wczoraj zauważyłem, że PW do Ciebie nie było w wysłanych. Po północy wysłałem jeszcze raz, ale i ta nie doszła.
Może daj swojego maila na >>>mihu7@o2.pl<<<
Pozdrawiam!
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Cytat
PW do Ciebie nie było w wysłanych

Tam się pojawiają wiadomości już przeczytane przez adresata. Wcześniej czekają w zakładce "Do wysłania".

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach