plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Metz 48 ma, część Tumaksów i pochodnych ma tylko trzeba sprawdzić specyfikację.
 

unbreakable  Dołączył: 16 Paź 2012
Bo mam YN 560IV i lipa dla tego rozglądamy się za czymś konkretniejszym
 

krzychu1979  Dołączył: 17 Wrz 2011
Nie podważam jakości lamp Metz, ale Sigma EF-610 DG Super jest bardzo ciekawą propozycją. Może LP 61 jest nieco na wyrost, jednak nie można narzekać na brak opcji. Nie będę wymieniał bo od tego jest specyfikacja, jednak powinna zaspokoić potrzeby każdego amatora jak i większość potrzeb zawodowców. Z mojej strony (ale brak mi porównania) jakość wykonania mogłaby być lepsza i nie wiem czy wytrzyma ostrą i bezpardonową eksploatację komercyjną.
Troche dziwne że jest tak mało popularna, szczególnie przy cenie (w przeliczeniu z £ na PLN) około 650 zł.
 

unbreakable  Dołączył: 16 Paź 2012
Co lepiej wybrać: AF-360 FGZ II czy Metz 58 AF-2C cena porównywalna no tylko że jest różnica w liczbie przywodnej i boje się że pentax byłby za słaby w większych salach czy kościele czy celować w AF-540 FGZ II albo I z wtórnego

Posiadany YN 560IV będzie jako zapas albo wezme do niego wyzwalacz źródle światła z boku

[ Dodano: 2016-07-11, 18:30 ]
Sprawa się rozwiązała może na chwile,
Kupiłem PENTAX AF-540 FGZ za 700PLN zobaczymy jak będzie się spisywał :) podobno kilkanaście razy w użyciu i prawdopodobnie pracował z K200d
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
Dlaczego af2C?? do Canona?

Mam 360 i 540ver II, miałem ver.I.

Celowałbym najlepiej w 540 ver.I - oops nie zauważyłem :-)
 

unbreakable  Dołączył: 16 Paź 2012
pomyliłem się w opisie do Pentaxa jest Metz 58 AF-2P no niebawem będę miał PENTAX AF-540 FGZ ver. I
 
stel  Dołączył: 08 Sty 2015
Witam.
Szukam porady ws. lampy pod k-50. Nie ukrywam, że interesuje mnie najbardziej budżetowa opcja. Zastosowanie to imprezy rodzine (pewnie jakiś ślub). Ktoś podzieli się doświadczeniami z użytkowania YongNuo YN-560 III ? Cena bardzo przystępna + specyfikacja wydaje się (jak za tą cenę) w porządku.. Boję się, że w porównaniu do wbudowanej lampy różnica bedzie niewielka (totalny laik ze mnie w tym temacie).
 

Color  Dołączył: 09 Mar 2015
stel, nauczyć się można wszystkiego, błyskania też. YN-560 to bardzo chwalona konstrukcja z mocnym błyskiem. Ale pełny manual z K-50. W porównaniu do wbudowanej lampy to... nie ma porównania, pod warunkiem oczywiście, że naumiesz się błyskać.
Niestety TTL nie w tym budżecie, ale polecam - wygoda nieporównywalna
 

rafb  Dołączył: 01 Cze 2015
stel, Nie porównuj lampy wbudowanej do zewnętrznej. Możliwość zmiany kąta błyskania, dużo większa moc i przede wszystkim możliwość zdjęcia jej z korpusu. Jako pierwszą lampę miałem w pełni automatycznego Metz-a 36 AF-5 (bez możliwości ręcznego ustawiania mocy). Wkurzał mnie niemiłosiernie bo na wszystkich zdjęciach brakowało prawej strony histogramu, co bym nie robił i jak nie mieszał korekcją ekspozycji i błysku zdjęcie było niedoświetlone. Bałem się trochę manuali ale taniość YN mnie przekonała i dobrze. Dość szybko nauczyłem się dopierać odpowiednią moc. Teraz już najczęściej przy drugim błysku mam dobrze dobrane parametry (lepiej niż TTL ze swoimi przedbłyskami :evilsmile: ). Zaznaczam też jestem totalny amator i lamp używam w większości na imprezach rodzinnych. Czasami tylko pobawię się w studio w domu czy na dworze i jakiś portret córce czy żonie zrobię :-)
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
stel - może coś z automatyka własną? Nikon SB24, Metz 54-MZ3...
 
stel  Dołączył: 08 Sty 2015
Automatyka nie do końca mnie przekonuje + jest sporo droższa..chyba wezmę tą YG. Liczę, że będzie jak u kolegi rafb. Dzięki wszystkim za radę, rozwialiście dużą część moich wątpliwości!
 
johans  Dołączył: 24 Sty 2014
Cytat
Automatyka nie do końca mnie przekonuje + jest sporo droższa..


Również stoję przed zakupem pierwszej lampy i mam podobne zdanie. Wydaję mi się, że na początek warto zdobyć doświadczenie na lampie manualnej. Poza tym w tych pieniądzach dużo łatwiej pokusić się o rozszerzenie zestawu o drugą lampę ze zdalnym wyzwalaczem (ver IV), statyw z parasolką i inne tego typu rzeczy, a budżet i tak powinien być niższy od tego na lampę z TTL.
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
stel napisał/a:
Automatyka nie do końca mnie przekonuje + jest sporo droższa..
No, najdroższa SB24 na alledrogo kosztuje 199zł...

johans napisał/a:
Wydaję mi się, że na początek warto zdobyć doświadczenie na lampie manualnej.
Na lampie z automatyka własną również można zdobywać takie doświadczenia :mrgreen:
 

Robur  Dołączył: 12 Cze 2011
...to ja podrzucam info o lampach Meike. LP 58 za niecałe 30 USD..... Oczywiście- automatyka szczątkowa :-D
 
johans  Dołączył: 24 Sty 2014
cube007 napisał/a:
stel napisał/a:
Automatyka nie do końca mnie przekonuje + jest sporo droższa..
No, najdroższa SB24 na alledrogo kosztuje 199zł...


Kolega miał chyba na myśli automatykę co najmniej TTL, ja w sumie też.
Ale ta SB24 z automatyką własną też jest ciekawa. Czy istnieją jakieś współczesne budżetowe konstrukcje (nowe) posiadające podobny automat co ta lampa nikona.

Robur napisał/a:
...to ja podrzucam info o lampach Meike. LP 58 za niecałe 30 USD..... Oczywiście- automatyka szczątkowa :-D


O jakim modelu mowa?
 

Robur  Dołączył: 12 Cze 2011
johans napisał/a:


O jakim modelu mowa?

Taaa daaaam: link do testu
 

Ciziol  Dołączył: 29 Sie 2016
[quote="johans"]
cube007 napisał/a:
stel napisał/a:
Automatyka nie do końca mnie przekonuje + jest sporo droższa..
No, najdroższa SB24 na alledrogo kosztuje 199zł...


Kolega miał chyba na myśli automatykę co najmniej TTL, ja w sumie też.
Ale ta SB24 z automatyką własną też jest ciekawa. Czy istnieją jakieś współczesne budżetowe konstrukcje (nowe) posiadające podobny automat co ta lampa nikona.

Lampy Nikona pasują do Pentaxów? Pytam z ciekawości, bo używam kadyszki bez błysku ale kto wie...
 

pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
Każda z automatyką własną będzie działać z pentaxem (ale uwaga na stare z wysokim napięciem na stopce). Niestety nowych budżetowych nie robią więc zostają tanie używki albo drogie wyższe modele.
 

Ciziol  Dołączył: 29 Sie 2016
Ogólnie działam Nikonem i mam SB600. Ten model ma już swoje latka więc chyba ma wysokie napięcie. Nie chciałbym czegoś uszkodzić.
 

pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
Ciziol, ten model to funkiel nówka mimo że już nie produkowany :P miałem na myśli np lampy firm które zniknęły przed 1995r ;)
tu masz listę: http://www.botzilla.com/photo/strobeVolts.html
jeśli napięcie nie przekracza 10V to ja bym się nie bał. Używałem Revue C-35s i spisywała się wyśmienicie. Aparat nie wykazuje śladów uszkodzenia

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach