pawelsko  Dołączył: 04 Mar 2015
Trudne pytanie
Może ktoś mi pomoże w takim problemie.
Podczas obróbki zdjęć korzystałem z kilkudziesięciu presetów z mojej całej bazy (kilkuset).

Chciałbym się dowiedzieć jakich presetów użyłem nie wchodząc na każde ze zdjęć i nie spisując ręcznie jaki to preset.
Pozwoli mi to zmniejszyć bazę i zostawić tylko te których używam najczęściej.
Czy jest możliwość zrobienia automatycznie takiego zestawienia?
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
W widoku Library zaznacz filtrowanie po Metadata (pasek nad miniaturami) i w jednej z kolumn ustaw „Develop Preset” (klikając w nagłówek). Będziesz miał listę wraz z liczbą zdjęć, do których dane ustawienia zastosowałeś.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
bakulik, to jeszcze pytanie dodatkowe - czy jak preset zaufanie usunięty, to nas tej liście się pokaże, czy tak jakby go nigdy nie używano zostanie pominięty? Pytam, bo nie mam przed oczyma, a nasunęło mi się ze względów praktycznych. Dobrze, jeśli np.: pokaże nazwę presetu jako wyszarzoną, czyli jest info o użyciu bez dostępu do samego presetu.
 
pawelsko  Dołączył: 04 Mar 2015
Dzięki przetestuje dziś...
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Cytat
czy jak preset zaufanie usunięty, to nas tej liście się pokaże, czy tak jakby go nigdy nie używano zostanie pominięty

A nie wiem, musiałbym sprawdzić. :-) Podejrzewam, że pokaże się na liście, bo dane odczytywane są z metadanych plików, a w historii obróbki pozostanie zapis, że użyto tego czy innego presetu, nawet jeśli zostanie on później usunięty.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach