tengo  Dołączył: 16.11.2014
sycamor napisał/a:
tengo napisał/a:
Tamron 70-200mm f/2.7

Masz jakiś nowy model ? ;-)

Kiedyś miałem 70-200/2,8 ...

Ale zmieniłem stajnię, więc kto wie ?

S.

Masz jakiś inny model klawiatury gdzie cyfra 7 nie występuje obok cyfry 8 czy może zawsze jesteś tak nieomylny, że wytykasz innym ich małe błędy? ;-)
Skoro wiesz o jaki obiektyw chodzi to po co ten cyrk i offtop?

@Fenol
Co fakt to fakt, tulipan tutaj jest potężny, ale nawet on nie zatrzyma wystającej małej gałęzi, która prześlizgnie się przez jego otwór i trafi centralnie w szkło obiektywu :p

Zdejmowanie i zakładanie kapsla jest strasznie męczące tym bardziej, że czasami zdarzają się momenty, które trzeba uchwycić w sekundach, a zdjęcie kapsla właśnie tyle zajmuje :p

Fenol  Dołączył: 31.08.2010
Cytat
nawet on nie zatrzyma wystającej małej gałęzi, która prześlizgnie się przez jego otwór i trafi centralnie w szkło obiektywu :p

I nic mu nie zrobi, bo jak wcześniej było pisane - powłoki na szkłach są bardzo twarde ;-)

sycamor  Dołączył: 10.02.2011
tengo napisał/a:
Skoro wiesz o jaki obiektyw chodzi to po co ten cyrk

A coś Ty kolego taki drażliwy ?

Puściłem ;-) , wiec chyba nie ma o co się obrażać ?

S.

tengo  Dołączył: 16.11.2014
Fakt, przegiąłem, zły dzień w pracy miałem i jakoś tak wyszło, przepraszam ;)

drawa  Dołączył: 17.08.2010
Fenol napisał/a:
Wydaje mi się, że takiego obiektywu zazwyczaj używa się z osłoną przeciwsłoneczną. Ona wystarczająco dobrze chroni przednie szkło przed ewentualnym uszkodzeniem

nic tak nie chroni jak drugie szkło :-P

sycamor  Dołączył: 10.02.2011
tengo napisał/a:
przepraszam ;)

Przyjęte :-D

A tak na poważnie, to wiem, że czasem się chucha i dmucha, a tak naprawdę to nie ma większego sensu ...

A każde dodatkowe szkiełko przed soczewką, to co najmniej dwie powierzchnie załamujące dodatkowo światło wpadające do aparatu.

Jak nie trzeba, to raczej unikaj, w zamian dla swojego spokojnego sumienia zawsze miej założoną osłonę jak robisz fotki. Da radę.

Pozdrawiam,

S.

Gunner  Dołączył: 16.04.2010
do kosza!

modrzew  Dołączył: 07.12.2008
Do czego Ci te UVki niby mają służyć? I czemu zastanawiasz się UV czy polar? To przecież dwie zupełnie różne rzeczy.

lukarch  Dołączył: 03.11.2012
Gunner napisał/a:
1. MARUMI DHG UV 77 mm filtr, pierścień SLIM (5837712655) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
(czy ten MARUMI FILTR POLARYZACYJNY CPL 77 mm FIT + SLIM (5833403448) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. poza byciem ''slim'' czyms sie jeszcze rozni od ''nieslim'' ?)

:roll: Pierwszy to filtr UV, a drugi to filtr polaryzacyjny, a to chyba spora różnica ;-)

[ Dodano: 2015-12-08, 17:06 ]
modrzew, byłeś szybszy ;-)

kurde co ja wrzuciłem........... dobra zapomnijmy o tamtym poscie :evilsmile: jeszcze raz:

1. http://allegro.pl/filtr-h...5821322290.html

2. http://allegro.pl/filtr-m...5807807911.html

W sumie zastanawiam się nad jednym z tych chyba, że ktoś ma jakąś inną ciekawą sugestie?

modrzew  Dołączył: 07.12.2008
Na Opacznych jest świeży test polarów, może warto zajrzeć...

Właśnie nim (i ceną...) się kierowałem i padło na te 2 sztuki. Do czegoś niby lepszego musiałbym kolejne 100zł +/- dorzucić.

radekbugaj  Dołączył: 19.10.2009
Filtry Cokin ND Cytuj
Witam wszystkich,

Mam pytanie - czy spotkał się ktoś z filtrami do systemu Cokin P ND połówkowymi ale takimi aby przejście do szarości nie było od połowy filtra ku jednemu końcowi tylko by szarość była puszczona takim pasem przez środek filtra (oczywiście z zachowaniem jakiegoś rodzaju przejścia pomiędzy ND a przeźroczystością)?
Taki filtr nadałby się idealnie na wszelkiego rodzaju zachody słońce etc, tak by przycienić tylko środkowe partie zdjęcia nie przyciemniając jednocześnie pierwszego planu i górnej części nieba która często nie wymaga tego przyciemnienia (a już na pewno nie w takim stopniu jak fragment nieba bezpośrednio nad horyzontem gdzie lokuje się zachodzące/wschodzące słońce)...

kojut  Dołączył: 13.04.2011
To są tzw. "blender" np. firmy Formatt-HiTech http://www.formatt-hitech...gory=ND%20Grads albo kombinowanie z dwoma filarami.

jancewicz  Dołączył: 30.06.2014
Chodzi Ci zapewne o filtry połówkowe typu "REVERSE"... tak, są
np: http://www.cyfrowe.pl/apa...kowy-szary.html

Narado  Dołączył: 17.11.2011
Myślę że koledze chodzi o filtr który ma puszczony szary pasek tylko przez środek filtra (oczywiście gradacyjnie). Góra i dół filtra czysta. Taki filtr widziałem jedynie w Lightroom-ie :-P

radekbugaj  Dołączył: 19.10.2009
Narado napisał/a:
Myślę że koledze chodzi o filtr który ma puszczony szary pasek tylko przez środek filtra (oczywiście gradacyjnie). Góra i dół filtra czysta. Taki filtr widziałem jedynie w Lightroom-ie :-P

Dokładnie o coś takiego mi chodziło by obszar przyciemniający szedł pasem przez środek filtra z zachowaniem gradacji ale z zastrzeżeniem, że zarówno góra jak i dół filtra są w 100% czyste. W sumie jak się nad tym zastanowić to te filtry w wersji REVERSE nadałyby się i to chyba znakomicie. Co prawda góra nie jest w 100% 'czysta' ale jednak...
Istotnie taki efekt można osiągnąć w LR ale to bynajmniej nie to samo co zastosowanie 'analogowego' filtra w trakcie wykonywania zdjęcia...

Dzięki za info.

piterkerto  Dołączył: 13.03.2014
Witam
Czy ktoś z was miał do czynienia z filtrami Close-up
np. http://www.hoyafilter.pl/...se-up-set-1-2-4
Nie wiem czy to się sprawdza w makrofotografii i najlepiej na jaki obiektyw takie filtry? Czytałem ze czym większy zoom np.200mm tym lepszy efekt z filtrem.
Proszę o rady i opinie co do takich filtrów.

giddings  Dołączył: 05.03.2016
Diamond32 napisał/a:
Jaki byście polecili filtr szary połówkowy 58mm do FA31 :?: Z gradacją 25% czy 50%, czy taki filtr da sobie radę z przepaleniami nieba :?: ;-)

Ja mam Marumi GC Gray (połówka) super sprawa i nie rujnuje budżetu. Pentax K-50 obiektyw kitowy 18-55

baddog  Dołączył: 17.01.2013
Cześć!
Chciałbym kupić filtr szary, ale nie wiem jaki. Pomożecie?
Chciałbym robić zdjęcia architektury w świetle słonecznym z możliwością skrócenia czasu do ~0,5 sekundy lub mniej; przy przysłonie maksymalnie 11. Jak mogę mniej więcej obliczyć, który filtr wybrać?

Skocz do: