Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
Sigma HSM 10-20mm F3,5 nie działa.
Z1P lubi prąd, na kilkanaście rolek bateria starcza, ale ja mam aku.
Awaryjnie mam też grip do Z1P :mrgreen: działa na 4 paluszki.
 
mihu7  Dołączył: 25 Lis 2013
Witam serdecznie, poratuje ktoś instrukcją w języku ojczystym ? Chciałbym, przed wypstrykaniem "kolorowej" rolki po 30 latach przerwy, coś poczytać. Instrukcja oczywiście do z1-p...


Mejl: mihu7 [małpa] o2.pl

Z góry dziękuję !

 
olowek74  Dołączył: 30 Kwi 2011
Do Z-1 chyba mam.Na razie jestem w robocie.Wieczorem sprawdzę i wyślę jeśli jest.Nie to samo ale zawsze.
 
SlawekD  Dołączył: 22 Gru 2006
mihu7 napisał/a:
Witam serdecznie, poratuje ktoś instrukcją w języku ojczystym ? Chciałbym, przed wypstrykaniem "kolorowej" rolki po 30 latach przerwy, coś poczytać. Instrukcja oczywiście do z1-p...
Mejl: mihu7@o2.pl

Wysłałem :-)
Pozdr. S.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
mihu7, poszła w dwóch wersjach jezykowych. Miłej lektury i używania rewelacyjnego aparatu. Pzdr.
 
olowek74  Dołączył: 30 Kwi 2011
Widzę,że już sprawa załatwiona.Jakby co służę.Instrukcja do Z1p jednak.I chyba od Kolegi powalosa właśnie.Mam też do Z-20.Jakby co.
 
mihu7  Dołączył: 25 Lis 2013
Witam !
Czy ktoś mi wytłumaczy, jak ten "skubaniec" (z1-p) poznaje, że mu heliosa (na przykład...) przez przejściówkę podłączam ? Przez to nie "pipa" mi, jak ostrość mu ustawiam - a w związku z tym, że oczy mam coraz słabsze, to chyba będę musiał jakiegoś klina z rastrem mu wrzucić. Drugie pytanie, co oprócz matówek LX/MX pasowało by do niego ? W moim K5II mam wyciętą z minolty x300 i sprawuje się b.dobrze... Robił może ktoś taki przeszczep do z1-p ? Jeśli tak, to może na drugą taką samą zapoluję ? Ewentualnie doradźcie, co oprócz LX/MX można tu wrzucić, bo ceny (LX/MX) są troszkę za wysokie...

Pozdrawiam !
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Jeżeli ten Helios ma dupkę oksydowaną na czarno to wystarczy zdrapać nieco tej czarności na stykami (tak aby jakiś styk miał połączenie z masą) i będzie pipało. :-) Pzdr.
 
mihu7  Dołączył: 25 Lis 2013
@powalos - nie, nie... nie o to biega. Skrót myślowy... Miałem na myśli to, jak aparat dowiaduje się, że podłączony jest obiektyw z mocowaniem m42 na przelotce m42>>pentax. Zwarcie styków, to pomaga cyfrakom w używaniu pomiaru ekspozycji zielonym guziczkiem. Mnie się rozchodzi o potwierdzenie przez puszkę "złapania" ostrości. Dzisiaj na to wpadłem, jak puszka rozpoznaje obiektyw... Pytanie nr 1 nieaktualne...
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Pytanie kontrolne: rozumiem - patrząc na poprzednie wpisy w tym wątku - że podpinając pod Z-1p obiektyw z SDM/HSM nie uszkodzę ani aparatu, ani obiektywu? ;-)
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
To świetnie. Szkoda, że nie ma analoga Pentaksa obsługującego silniki ultradźwiękowe.
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Kolejne pytanie:

jak jest z tymi matówkami od LX/MX w Z-1p? Przeczytałem tu, że ciężko je wcisnąć aledasię. A czy istnieje również możliwość ich późniejszego wyjęcia?
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
Ja tego nie robiłem ale Spinner w mojej obecności tak. Jego matówka z LXa, mój Z-1p.
Bez problemu udało mu się je rozdzielić chociaż nie bez mojego żalu. ;-)
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
Da się w obie strony bez większego problemu ale o ile pamiętam lepiej użyć matówki z serii M/A/P są minimalnie mniejsze.
W sumie mogę sprawdzić chyba jakieś matówki mi tam zostały.
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Grzechotnik, akurat posiadam wolne matówki SC-1 od MXa, stąd moje pytanie :-) nie chciałbym by utknęła na zawsze w Z-1p. Bo o ile matówka nie stanowi dla mnie jakiejś specjalnej wartości, to chciałbym móc zachować możliwość zamiany na oryginalną.

A skoro nie ma problemów z wyjmowaniem, to będę podmieniał ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach