arob  Dołączył: 01 Gru 2009
uffff poczułem ulgę
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
adi24-78 napisał/a:
Pentax K-70 wejdzie do sprzedaży w Polsce
Ja raczej nie kupię K-70 ale cieszę się że że pomimo wcześniejszych zapowiedzi firma Ricoh zmieniła zdanie na temat dystrybucji tego korpusu w Polsce.
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
Nie mieli wyjścia, ambasador zagroził że jak nie będzie k-70 to zobaczą.
 
WaldekW  Dołączył: 28 Paź 2007
To teraz na prezesa mówią ambasador?
 

Kerebron  Dołączył: 10 Mar 2016
Nie, ten to jest "ambarasador". :P
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Szkoda , że K-70 ma tylko 2 letnią gwarancję :-(

Mogliby dać tak na start min. 3 lata gwarancji żeby zatrzeć wpadkę z K-30 ?
 
barmiska  Dołączył: 27 Sie 2014
K-30 po zarejestrowaniu u Apolla też miało 3 lata gwarancji.
Zdałem sobie sprawę, że właśnie mi się skończyła. :-(
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Nie każdy K-30 miał taką gwarancję.
Zależy w jakim miesiącu i roku kupiony ?
W przypadku K-70 na razie takiej zapowiedzi nie ma ?

[ Dodano: 2016-08-09, 15:13 ]
Taka ciekawostka :

"W tym przypadku firma Sigma także planuje stanąć na wysokości zdania i zapowiada przeprowadzenie kolejnej akcji serwisowej (szczegóły mamy poznać wkrótce). Do tego czasu japoński producent prosi o nieużywanie wymienionych niżej obiektywów z modelem K-70.
Nota serwisowa dotyczy następujących obiektywów:

SIGMA 30 mm f/1.4 DC HSM | Art
SIGMA 35 mm f/1.4 DG HSM | Art
SIGMA APO 50-500 mm f/4.5-6.3 DG OS HSM
SIGMA 50 mm f/1.4 EX DG HSM
SIGMA 85 mm f/1.4 EX DG HSM
SIGMA 24-70 mm f/2.8 IF EX DG HSM
SIGMA APO 70-200 mm f/2.8 EX DG OS HSM
SIGMA APO 70-200 mm f/2.8 II EX DG MACRO HSM
SIGMA APO 50-150 mm f/2.8 II EX DC HSM
SIGMA APO 120-400 mm f/4.5-5.6 DG OS HSM
SIGMA APO 150-500 mm f/5-6.3 DG OS HSM

Warto dodać, że obiektywy naprawione przez Sigmę przy okazji sprawy, jaka pojawiła się z Pentaxem K-1, nie wymagają już ponownej wizyty w serwisie."

http://www.optyczne.pl/10...go_Pentaxa.html

To chyba nie jest kolejny "przypadek" przy projektowaniu nowego korpusu ? ;-)

ps. Na szczęście Tamron nie sprawia chyba takich problemów ? :-)
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
Markus napisał/a:
SIGMA 30 mm f/1.4 DC HSM | Art
SIGMA 35 mm f/1.4 DG HSM | Art

Te dwa są chyba jedynymi produkowanymi obiektywami, które się "nie mieszczą" w K-70.
Porównałem sobie "dupki" tych dwóch obiektywów z Sigmą HSM 17-70 C i wychodzi na to, że po prostu mają je (te dupki) o zbyt dużej średnicy, wyraźnie większej, niż we wspomnianym zoomie. Myślę jednak, że to żaden spisek. Pentax projektował oba korpusy (K-1 i K-70) w tym samym okresie i tak im wyszło. Nie sądzę, by robili to specjalnie. Możliwe, że w przyszłości (w nowych aparatach) zrobią tam 1 czy 2 mm luzu więcej. ;-)
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
 

Andy_X  Dołączył: 09 Sie 2012
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
A czy to szkło to czasem nie zrzut magazynowy? Chyba go już nie robią :-?
 

unbreakable  Dołączył: 16 Paź 2012
Orientuje się ktoś kiedy będzie premiera czegoś bardziej zaawansowanego na APS-C niż K-70 ??
 

irek83  Dołączył: 11 Paź 2014
Ptaszki ćwierkały coś o wrześniu.
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
unbreakable wygląda na to, że na Photokine :roll:
 

unbreakable  Dołączył: 16 Paź 2012
dobrze żeby coś ciekawego się pojawiło, magia FF jakoś mnie nie dotyka chociaż jest w zasięgu finansowym i trochę szklarnię było by trzeba odświeżyć. K-3 vs K-70, K-3 pomimo starszej konstrukcji znacząco nie różni się od K-70 zostaje dodatkowo cześć zewnętrzna aparatu gdzie K-3 miażdży K-70 i warto parę groszy dołożyć żeby kupić K-3. Osobiście jestem ciekawy czym Ricoh może zaskoczyć i nie wiem czy to nie będzie jakiś kastrat ze względu na K-1. Co mnie martwi to nowe oprogramowanie jak się słyszy możliwość pracy na obiektywach Sigmy na K-3 i na K-new.
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
unbreakable napisał/a:
K-3 pomimo starszej konstrukcji znacząco nie różni się od K-70 zostaje dodatkowo cześć zewnętrzna aparatu gdzie K-3 miażdży K-70

Wewnętrznie też raczej miażdży ;-) Myślę, że K-70 konstrukcyjnie raczej jest bliższy linii K-30/50/K-S2 (gorsza kultura pracy mechaniki, mniej żywotna migawka, dość popularny problem "ciemnych zdjęć").
 

unbreakable  Dołączył: 16 Paź 2012
komtur mechanicznie na pewno K-3 wygrywa,

Prawdopodobnie jak coś się pojawi coś godnego nowego jako jeden z pierwszych robię rezerwacje :)
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
Nie wgłębiałem się zbytnio w kwestie cen, ale K-3 kosztuje chyba teraz podobnie jak K-70. K-70 ma kilka nowości, ale gdybym miał kupić nowy aparat, to raczej bym się nie zastanawiał przy takiej alternatywie... Oczywiście K-3 zaraz pewnie zniknie, a K-70 stanieje i tylko ten zostanie z tej pary (chociaż mam dziwne wrażenie, że K-70, to jakaś taka efemeryda trochę). Kto wie, co za APS-C pokażą wkrótce? To już temat na plotki.
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
Wróciłem z urlopu i widzę, że przed zakupem będę miał okazję pomacać sprzęt. Zanim go kupię. No ale cena póki co niezła. Chyba jednak wolałbym kupić k3. Dobrze, że po urlopie muszę zbierać kasę, bo liczę, że cena jednak zejdzie :) .

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach