matkus  Dołączył: 12 Lip 2016
Pentax 80-320 nie ostrzy na nieskończoności
Witam

Posiadam obiektyw pentaxa 80-320. Generalnie jestem z niego zadowolony, ale nie jestem w stanie nim naostrzyć na nieskończoności. Autofokus chciał by jeszcze dalej kręcić, bo słychać na moment śrubokręt, ręcznie zresztą też się nie da już dalej obrócić, a mam wrażenie, że już dużo nie brakuje.
Tak do około 100m ostrzy dobrze, dalej już odrobinę brakuje.
Zastanawiam się, czy domowymi sposobami można coś zrobić, żeby naostrzył dalej, żeby chciał się ciut dalej dokręcić albo coś innego, żeby jednak ostrzył dalej.
 
Kot72  Dołączył: 15 Paź 2014
matkus,

Przeczytaj dział ,, Problemy ze sprzętem " str 6 , temat pt. ,, F 70-210 nie ostrzy na nieskończoność " . Może Ci to w czymś pomoże . Śrubki regulacyjne o których tam mowa , powinny być na przednim tubusie lub pod gumą na pierścieniu ostrości . Generalnie , musisz spowodować aby przedni tubus bardziej schował się do środka .
 

Andy_X  Dołączył: 09 Sie 2012
najpierw sprawdź czy czasami nie masz luzu na wysuniętym tubusie. Chwyć przy 320mm za koniec tubusa i spróbuj z wyczuciem przekręcić go w kierunku odwrotnym do kierunku ruchu wskazówek. Takie luzy zdarzają się w niektórych egzemplarzach.
 

matkus  Dołączył: 12 Lip 2016
Andy_X napisał/a:
najpierw sprawdź czy czasami nie masz luzu na wysuniętym tubusie. Chwyć przy 320mm za koniec tubusa i spróbuj z wyczuciem przekręcić go w kierunku odwrotnym do kierunku ruchu wskazówek. Takie luzy zdarzają się w niektórych egzemplarzach.

Nie próbowałem nawet wcześniej takiego rozwiązania, ale... w sumie, to zadziałało :) Dzięki :)

Wiem za to, że w Opolu żadnego dobrego serwisu chyba nie ma, bo jeden w ogóle zamknięty, a w drugim mi powiedzieli, że "panie, on ostrzy dobrze, a w ogóle, to tak ma być i kup pan lepszy obiektyw".
 

Andy_X  Dołączył: 09 Sie 2012
Ninja problemma

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach