bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
RAW Challenge 452
Proszę o przyklejenie przez kolorowych.
==========================
Zasady zabawy są tu: http://my.pentax.org.pl/RC/
W tymże wątku tam proszę zadawać ewentualne pytania.

RAW do ściągnięcia: http://my.pentax.org.pl/RC/raw/rc452.dng (24.6 MB)

Wyniki proszę przysyłać na adres:
pentaxrawchallenge2 <-at-> gmail ->dot<- com
do niedzieli, 28.08.2016 r., do godziny 20:00 czasu urzędowego.

Miło będzie, jeśli w treści maila napiszecie, jak pracowaliście nad plikiem.

Obydwa jpegi proszę zapakować razem w jednego zipa.
Pliki proszę nazywać:
- rc452_nick.jpg - duży jpg (max. wielkość 5 MB),
- rc452_nick_900.jpg - mały jpg (900px na dłuższym boku, max. wielkość 500 kB),
- rc452_nick.zip - załączony zip
Maile proszę tytułować podobnie - rc452_nick.

Bardzo proszę o pilnowanie nazewnictwa plików i tytułów maili.

Miłej zabawy.

-----------------------------
Bardzo proszę o rawy do obróbki. Można je wysyłać mailem na podany wyżej adres lub wrzucać przez ftp:
serwer: ftp.pentax.org.pl
juzernejm: RCuser
pasłord: wo2Gaish (ważna wielkość liter)
Proszę o podanie nazwie pliku swojego nicka, dobrze jest wiedzieć, od kogo mam pliki.
Powyższy ftp służy wyłącznie do wrzucania propozycji, a nie do nadsyłania wyników poszczególnych odcinków.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Po kliknieciu na male zdjecie, otworzy sie ono w nowym oknie - w rozmiarze oryginalnym.
Zdjecia dostepne równiez pod adresem
http://my.pentax.org.pl/RC/rc452.html

Tak wyglada ten plik bez obróbki, czyli jpg wyciagniety z rawa.


Link do spakowanych wszystkich malych plików:
http://my.pentax.org.pl/RC/zip/rc452.zip

1. mr.ra66it


2. powalos


3. unbreakable
 

unbreakable  Dołączył: 16 Paź 2012
Coś cicho w tym temacie, nie mogę oceniać swojej pracy ale za to mogę porównać prace powalos i mr.ra66it . Wg mnie lepiej wyszło opracowanie powalos zdjęcie jest przyjemniejsze jaśniejsze w obszarze cieni, mniejszy jest zafarb na wodzie, temperatura barwowa cieplejsza jedynie do czego mógłbym się doczepić to zbyt jasny drugi plan wg mnie na granicy przepału i gubi detal.
 

mr.ra66it  Dołączył: 03 Wrz 2011
Co mam na obronę? ;-) Zerknąłem do danych zapisanych w EXIF. Na podstawie daty, godziny i parametrów usiłowałem dopasować wygląd do mojego wyobrażenia.
Pierwotnie temperaturę dobrałem podobnie jak współzawodnicy ale tak zażółcony kolor sosnowych igieł jakoś mi nie pasował. Dodatkowo przyjąłem, że skoro za drzewami przebija niebieskie niebo, to jego odbicie w wodzie nie powinno być szare. To raczej nie była jeszcze pora zachodu słońca.
Ostrych szczegółów w szuwarach na drugim planie nie szukałem, bo przy czasie naświetlania takim jak w EXIF i ruchu (tafla wody nie jest idealnie gładka)...
Zdecydowałem się nie wyciągać bardziej cieni. Rozpiętość pomiędzy ciemnymi i jasnymi partiami obrazu nie wzięła się znikąd. Nie wykluczam, że dla oka ten kontrast mógł być mniejszy.
Ponieważ nie znalazło się więcej śmiałków i tak wszyscy jesteśmy na pudle. :mrgreen:
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Jako autor starałem się oddać obraz tak, jak go zapamiętałem. Twoja, mr.ra66it, fotka bardzo mi się podoba. Z całą pewnością oko rejestruje obraz bardziej subiektywnie. Dlatego takie moje podejście do temperatury barw. Słońce dawało wtedy dość ostro "po oczach" i musiałem schować się trochę w cieniu, aby nie wpadało do szkła. A drzewa, rzeczywiście miały nieco przytłumione barwy (skutek dość długiego okresu bez deszczu) więc tak to zapamiętałem.
P.S.
Na temat wywoływania RAW-ów jest fajny artykuł w "Fotografii (Masterclass)" nr 3/2016. Dano surowego RAW-a (bez exif-a) trójce różnych fotografów. Stworzone przez nich obrazy były całkiem inne, ale każdy mógł się podobać
 
johans  Dołączył: 24 Sty 2014
Jako pierwsza bezstronna w tym temacie osoba, złoty medal wręczam mr.ra66it (uzasadnienie jest w jego poście), srebro dla powalos, brąz dla unbreakable :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach