Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
Tak, odinstalowałem. Musiałęm wrócić do 5.3 A sa jakieś wyraźne korzyści z nowego?

Ech powiem wam, że dawno nie czułem takiego dreszczyku. Ostatnio perzerobiłęm az 3 samsunki i jakbym kupował cebulę w warzywniaku. Choć to przecie znakomite aparaty. Ech ma człowiek pociąg do niszy nisz. Lipa, kupujesz to Daihatsu? hahhaa
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Ekajana napisał/a:
sa jakieś wyraźne korzyści z nowego?

Miałem wrażenie, że działanie wspomnianego Higlight Control - od wersji 6.3.3 robi to co powinien (przynajmniej w DP2).
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
Enzo napisał/a:
Ekajana, co pan chcesz. Podpinałem Pentaksa FGZ-360, Yongnuo 460 II i ostatnio Metza 48 AF-1


Ale w jaki sposób? Jakieś przejściówki?
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Ekajana napisał/a:
Ale w jaki sposób? Jakieś przejściówki?

Zapinasz lampę i działa. Oczywiście bez automatyki - działa jedynie wyzwolenie.
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
No właśnie nie zadziałało :cry: A bardzo na to liczyłem. Oczywiście na sterowanie manualne.

Zwróciliście uwagę, na to że w rawerze SPP jest ustawione na dzień dobry odszumianie?
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Ekajana napisał/a:
nie zadziałało

Sprawdź połączenie. W mojej Sigmie sanki są trochę ciasne i muszę mocniej wcisnąć lampę żeby zadziałała.
Ekajana napisał/a:
jest ustawione na dzień dobry odszumianie

Tak. Jednak z moich obserwacji wynika, że działa ono dopiero po przekroczeniu ISO 400. Powyżej tej wartości zjeżdżam suwakami do minimum, czasem zostawiam suwak do usuwania bandingu.
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
Lampę udało mi się 2 razy wyzwolić, ale musiałem bardzo mocno ją wciskać do przodu i trzymać. To jest rozwiązanie nie do stosowania. Szkoda, bo sigma z lampą to dość fajna sprawa może być. Wiem, że Lipie też nie wyzwala nasza systemówka.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Ekajana napisał/a:
musiałem bardzo mocno ją wciskać do przodu i trzymać

Prawdopodobnie to kwestia wyrobienia sanek. Na początku faktycznie miałem problemy z wsunięciem lampy lub kostki (wyzwalałem po kablu) żeby wyzwalało ale po użyciu siły i godności osobistej jest w porządku. Aż dla pewności sprawdziłem przed chwilą - FGZ-360 i Metz-48 działają bez problemu.
 

Lipa Dołączył: 20 Kwi 2006
Ja raz zrobiłem próbę z lampą i nie wyzwoliła. Mam się jakoś przejmować? Chyba powinienem oprzeć się na waszych doświadczeniach ale jakoś nie widzę potrzeby podpinania czegokolwiek. Uważajcie Panowie na dekiel, ja już swój zgubiłem.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Lipa napisał/a:
Uważajcie Panowie na dekiel, ja już swój zgubiłem.

Od zakupu założyłem jakiś tani dekielek od pentaksowej 50-tki. Ten oryginalny ma gabaryty jakby go z serii Art wyjęli.
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
Generalnie Sigma dla mnie to specjalistka od tzw. brzydkiego światła, choć czasem i ładne odda przyjemnie. W sigmowym rawerze mogłoby nie być w zasadzie odzyskiwania przeswietleń - ten suwak nie działa! No ale sprawdzę jeszcze raz w najnowszej wersji. Od dawna tak mnie sprzęt nie cieszył. Chodzę i focę byle co. Po kliknięciu fulldajzy. Jedno jest niewyostrzone, ale już nie pamiękam które. Proszę, napawajcie się detalem, patrzcie jak się światło kladzie... na byle czym:



 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Ekajana napisał/a:
W sigmowym rawerze mogłoby nie być w zasadzie odzyskiwania przeswietleń

Nie działa suwak Highlight ale Higlight Control robi robotę.
Ekajana napisał/a:
napawajcie się detalem, patrzcie jak się światło kladzie

Po zmniejszeniu i wrzuceniu w sieć magia jakby znika ;-) Ale podczas obróbki i na dobrych wydrukach robi to wrażenie.
 

Lipa Dołączył: 20 Kwi 2006
Panowie nie będziemy tego wałkować bez końca. Oceany słów wylano w sieci na ten temat. Merrill nie ma alternatywy póki co, z różnych względów. Paradoksalnie jego wady również składają się siłę relacji sprzęt-fotograf.
Enzo faktycznie czas zrobić jakiś konkretny wydruk. Dzięki za przypomnienie.
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
A ja nadal chodzę po mieście i focę byle co. Zupełnie ja nasza forumowa brać z przebiegiem 30tys. w swoich katrójkach. Focę i patrzę jak się światło kładzie, jak fakturą uwodzi. Pełny wymiar po kliknięciu.


[ Dodano: 2016-09-01, 12:10 ]
Nieco się obawiałem, że może mój merrill ma gorsze szkło, bo w necie jakby więcej detalu widzę, ale jak po interpolacji przeczytałem numery rejestracyjne aut uspokoiłem się :-) Pamiętajmy, że to jest sam brzeg kadru, gdzie teoretycznie rozdzielczość jest najgorsza.
Pełny wymiar:


[ Dodano: 2016-09-16, 21:26 ]
No to wrzucę jeszcze może coś ładniejszego, coś fotograficznego (choć mi się podobaja te kręgi). Macie tu exify, podglądy itp:
https://www.flickr.com/ph...57666378921380/

https://www.flickr.com/ph...57666378921380/
 
Jaerk  Dołączył: 27 Maj 2009
Kolorki z Sigmy na ŚDM:


Link do pełnego rozmiaru (proszę o cierpliwość podczas ładowania - spory plik:
http://www.fmix.pl/zdjeci...olory/rozmiar/4
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Po urlopie z Sigmą mam dwa spostrzeżenia:
1. Aparat jest bardzo bezszczelny. Piasek z bałtyckich plaż wlazł wszędzie gdzie mógł (pierścień ostrości, przycisk migawki i kółko nastaw) mimo iż starałem się go w nim nie zanurzać. Żeby jednak minusy nie zasłoniły nam plusów - co weszło, samo wyleciało.
2. Zasilanie tego aparatu to zło. Jeśli wyświetla się jedna kreska to trzeba zmienić akumulator czym prędzej, inaczej Sigma zrobi psikusa i np. nie zapisze do pliku zdjęcia lub zapisze z błędem. W obu przypadkach pupa blada - plik z błędem dodatkowo powoduje wywalenie aplikacji SPP (nie może go odczytać).

 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
Uciąć ławkę, uciąć ławkę!
Albo dać kawałek więcej.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Sebix - fantastyczne zdjęcie, gratuluję! Warto było jechać przez całą Polskę dla tego ujęcia.
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Tiru riru, a po chwili
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Iza napisał/a:
Uciąć ławkę, uciąć ławkę!

Nie zgadzam się. To nie jest zwykła ławka. To jest odpowiedź Unii Europejskiej na realne potrzeby ludności Barkocina.

Michu napisał/a:
Warto było jechać przez całą Polskę dla tego ujęcia.

Dziękuję. Powiem więcej - warto było spędzić prawie cały wtorek w Bydgoszczy.

Marooned, od razu widać, że to nie z Sigmy. Merill ładnie by odwzorował Thermomix obok Rudej.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach