Penteusz  Dołączył: 27 Mar 2012
manfred napisał/a:
skoro tam już chyba nie ma takiej klasycznej matówki.


Skąd ten pomysł? Matówka normalna, jak każda inna. Wymienialna też, jak kto lubi.
Manual? przecież to analog, wystarczy suwaczek przesunąć na Manual i masz już to wszystko, co w innych zabytkach. Aparat mam od lat 80-tych zeszłego wieku i nie wydaje się, by był do zdarcia. I nie żaden plastik-fantastik, tylko porządny, pancerny (chyba już wspomniałem?) metal.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
manfred napisał/a:
Ricohy miałem (patrz na podpis)

:oops:
 

manfred  Dołączył: 31 Sty 2009
Penteusz napisał/a:
manfred napisał/a:
skoro tam już chyba nie ma takiej klasycznej matówki.


Skąd ten pomysł? Matówka normalna, jak każda inna. Wymienialna też, jak kto lubi.
Manual? przecież to analog, wystarczy suwaczek przesunąć na Manual i masz już to wszystko, co w innych zabytkach. Aparat mam od lat 80-tych zeszłego wieku i nie wydaje się, by był do zdarcia. I nie żaden plastik-fantastik, tylko porządny, pancerny (chyba już wspomniałem?) metal.


Chodzi mi o to, że miałem tylko starsze aparaty, gdzie był ten klin do ostrzenia i ogólnie dobrze widziałem co i jak. Nie wiem co tutaj zastanę w wizjerze :) Cyfrą jakbym miał wyostrzyć manualnie, ale tak w punkt, bez potwierdzenia ostrości to nie da rady.
 

Penteusz  Dołączył: 27 Mar 2012
manfred napisał/a:
bez potwierdzenia ostrości to nie da rady


W tym aparacie masz potwierdzenie ostrości: świecącą na zielono ikonką i dźwiękiem jednocześnie (o ile dźwięku nie wyłączysz).
Identycznie jak w cyfrach.
Poza tym w wizjerze masz świecące na czerwono strzałki, które pokazują w którą stronę kręcić pierścieniem ostrości, jeśli ostrości jeszcze nie uzyskano.
[ Dodano: 2016-09-01, 17:24 ]
manfred napisał/a:
Nie wiem co tutaj zastanę w wizjerze


Zajrzyj raz jeszcze (jeśli już to robiłeś) do podanej przeze mnie wyżej specyfikacji. Tam dokładnie jest opisane, co zobaczysz w wizjerze (Viewfinder LED Indications).
 

manfred  Dołączył: 31 Sty 2009
Penteusz, o sygnalizacji czytałem, tylko właśnie jakoś polubiłem ten klin z rastrem też ;D trzeba będzie kupić dwa aparaty przyszłościowo, albo jednego LX-a ;D dzięki za porady!

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach