xant  Dołączył: 04 Paź 2006
Raynox DCR-250
W wielu postach dotyczących makrofotografi spotkać można propozycje zestawu DA 50-200 i Raynox DCR-250. Nie znalazłem niestety informacji (może za mało uważnie czytałem) czy taki zestaw nie winietuje troszkę. W końcu obiektyw ma gwint filtra 52mm a konwerter wewnętrzny gwint przy soczewce 43mm. Czy użyszkodnicy takiego zestawu mogą się podzielić swoimi doświadczeniami?

Pzdr.
Xant
 

adrian  Dołączył: 06 Mar 2007
zawsze możesz pozniej skadrowac ;-)
 

Gringo  Dołączył: 05 Lip 2006
nie bedzie winietowało; konwerter jest blisko przedniej soczewki, a kat widzenia obiektywu przy 50mm nie jest znowu taki duzy na cyfrze

na kicie 18-55 przy bodajze 35 nie winietuje juz
 
siwyyy77  Dołączył: 23 Lip 2007
To ja się podepne ;-) do tematu...
Jeśli idzie oMakro to noga jestem :-( ale czasem bym pstryknął coś małego :mrgreen:
Czy ten tytułowy konwerter (chwalony, tani) po podpięciu do DA* 50-135 dogada się z nim, tz. czy na 135mm będe mógł cyknąć jakiegoś robala :?:
Nie chcę kupować obiektywu makro, bo tego typu foty to u mnie promil ;-)
 

Raynold1987  Dołączył: 24 Mar 2010
Miałem kiedyś R250 i odległość ostrzenia wynosiła około 13cm co mnie bardzo wkurzało bo większość owadów zwiewa. Czy odległość ostrzenia w konwerterach Raynox 150 / 200 / 500 jest podobna?
 

automaciek  Dołączył: 10 Lis 2010
Podepnę się do tematu. Jaki gwint ma raynox DCR250 po stronie mocowania do obiektywu? Chcę zrezygnować z tej dziwnej szybko złączki.
 

ADestroyer  Dołączył: 16 Cze 2010
43 mm o ile dobrze pamiętam. ;-)
 

gonia65  Dołączyła: 06 Sie 2008
automaciek napisał/a:
Chcę zrezygnować z tej dziwnej szybko złączki.
A nie chcesz jej sprzedać, bo moja sie ułamała i musze własnie przez pierscienie mocować i szukam, może ktoś bedzie chciał sprzedać.
 

automaciek  Dołączył: 10 Lis 2010
Jeszcze jej nie mam :-D
 

zuka68  Dołączył: 31 Maj 2010
automaciek napisał/a:
Podepnę się do tematu. Jaki gwint ma raynox DCR250 po stronie mocowania do obiektywu? Chcę zrezygnować z tej dziwnej szybko złączki.

?? To najlepsze, bo szybkie mocowanie pasujące na obiektywy od 52 do 67, ale mi się udało "wcisnąć" na 49 :) Podobnie Raynox 202, ale soczewka nie z gwintem 43mm, a 37mm
 

automaciek  Dołączył: 10 Lis 2010
Planuję używać tylko z DA 55-300 WR, więc redukcja się sprawdzi....

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach