Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
[obiektyw] Zakleszczona klapka na obiektywie ?
Może komuś się zdarzyło ?

Tylna klapka Tamron for Pentax AF założona na Tamron 28-75 / F 2.8 nie chce się dać zdjąć ...

Jak zdjąć i nie rozwalić klapki i obiektywu ?
 

eR Gie  Dołączył: 26 Gru 2015
zaślepka nakładana lub też nakręcana (bagnet w zaślepce) nie powinna stawiać zbyt dużego oporu.... chyba, że ktoś jakiegoś figla Ci spłatał :roll:
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
ok. Temat do zamknięcia.
Musiałem użyć nieco siły trochę plastiku się wykruszyło ale w końcu zdjęłem tą klapkę ;-)
Ta sama klapka założona na Samyanga 14 bez problemu działa...
Analiza porównawcza wykazuje istnienie dodatkowego plastikowego żeberka które jest przyczyną problemów...w sumie dziwne , bo dekielek jest do mocowania Pentax ?
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Są dekielki, które dają się założyć w dowolny sposób, ale są też takie, które pasują tylko w jednej pozycji. Do takich należą te dołączane przez Tamrona (i chyba przez Sigmę też) – aby je założyć należy zgrać znacznik na dekielku z czerwoną kropką na obiektywie. Inaczej nie pasują i można je połamać, ale to już wiesz. ;-)
 

Color  Dołączył: 09 Mar 2015
Sigma ma w miarę normalny dekielek - nie robi problemów, Tamron zaś ma ten patent o którym pisze Bakulik. Czasem jest to rzeczywiście denerwujące.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Color napisał/a:
Sigma ma w miarę normalny dekielek - nie robi problemów

To zapewne jest różnie w przypadku starszych i nowszych szkieł. Bo na przykład ten trzeba zakładać w określony sposób:

 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Dzięki za wyjaśnienia chłopaki , teraz wiem już chyba wszystko ? :evilsmile:

Założyć się udało zawsze tylko ze ściągnięciem był problem , po wykruszeniu częściowym żeberka klapka stała się kompatybilna chyba ze wszystkimi szkiełkami ...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach