Andy_X  Dołączył: 09 Sie 2012
jakiś chiński
 
Remek  Dołączył: 16 Wrz 2011
W moim K-5 IIs na solidnym deszczu zrobiły się duże zacieki na tylnym wyświetlaczu, suszenie nic nie pomogło, trafił do serwisu i w ramach gwarancji wymienili mi wyświetlacz.
Uszczelki dobrze jak są, ale nie należy za bardzo im ufać...
 

automaciek  Dołączył: 10 Lis 2010
Remek napisał/a:
W moim K-5 IIs na solidnym deszczu zrobiły się duże zacieki na tylnym wyświetlaczu, suszenie nic nie pomogło, trafił do serwisu i w ramach gwarancji wymienili mi wyświetlacz.
Uszczelki dobrze jak są, ale nie należy za bardzo im ufać...


Ale reszta wytrzymała......
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Ja utopiłem K10d, bo stwierdziłem, że trzeba go nieco umyć :evilsmile:
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
K-30 + Tamron 17-50 - wytrzymały taki deszcz, że kurtka zimowa po pół godzinie była przemoczona. Bez efektów ubocznych. Ten sam zestaw wytrzymał ptaszarnię obok Hradec Kralowe, gdzie wilgotność była 100%. Zaparowało w środku aparatu ale po 10, 15 minutach na zewnątrz ptaszarni wszystko wróciło do normy.

No i kultowy film: https://www.youtube.com/watch?v=Eo61t5fH6Qw
 

Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
apemantus napisał/a:
Co to za dziwny aparat jest ?


Nie wiem, to zdjęcie poglądowe.
Uszczelki, uszczelkami ale nie za bardzo wierzę że stojąca woda na wyświetlaczu nie spowoduje kłopotów. A na próbowanie by sobie cokolwiek udowodnić mnie nie stać.
Mówiąc wprost, nie mam problemu z robieniem zdjęć w deszczu ale też bez przesady.
 

rafb  Dołączył: 01 Cze 2015
automaciek napisał/a:
No teraz to kolega pojechał. Z węża na sprzęt za kilka kilo pln...... :evilsmile:

Bardziej się bałem, że pozaciągał trochę kurzu. Mimo wszystko przy zmienianiu ogniskowej przy wizjerze czuć, że zaciąga i dmucha powietrzem. W środku było czysto, żadnego paprocha na matrycy.

RPM napisał/a:
No i kultowy film: https://www.youtube.com/watch?v=Eo61t5fH6Qw

Widziałem ten filmik wcześniej. Jakbym nie wiedział jakie rzeczy ludzie z Pentaxami robią to bym go wcale wężem nie traktował.
 
drfidel  Dołączył: 11 Mar 2015
Trochę o konkurencji. 1d mkIIN + 17-40/4L z nakręconym filtrem UV godzinami w deszczu w górach bezproblemowo. Wogóle tego zestawu niechowałem do plecaka.
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
Tamrona 17-50/2.8 też nigdy nie chowam podczas deszczu. Pracuje bezproblemowo do tej pory, więc "wyczyn" Twojego Canona to nic nadzwyczajnego. :-P
Zakop zestaw w piasku a następnie umyj pod prysznicem. Wtedy można mówić o porządnym sprzęcie: https://www.youtube.com/watch?v=qtF4z7uKYoY :evilsmile: :evilsmile: :evilsmile:
 

kerad  Dołączył: 02 Sie 2006
drfidel napisał/a:
1d mkIIN + 17-40/4L z nakręconym filtrem UV godzinami w deszczu w górach bezproblemowo.

kojut napisał/a:
Tamrona 17-50/2.8 też nigdy nie chowam podczas deszczu. Pracuje bezproblemowo do tej pory

Spróbujcie to powiedzieć dzisiejszej młodzieży.. czy ktoś z nich w to uwierzy?
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
drfidel napisał/a:
Trochę o konkurencji. 1d mkIIN + 17-40/4L z nakręconym filtrem UV godzinami w deszczu w górach bezproblemowo. Wogóle tego zestawu niechowałem do plecaka.


Dziwne, aby coś z serii 1D miało z takimi rzeczami problem.... :roll:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach