daddy8657  Dołączył: 14 Paź 2008
tomek_j napisał/a:
otóż z tą szybkością AF może być tak sobie


Tylko że moje pytanie dotyczyło zupełnie czego innego!
 
tomek_j  Dołączył: 04 Lis 2010
daddy8657 napisał/a:
tomek_j napisał/a:
otóż z tą szybkością AF może być tak sobie


Tylko że moje pytanie dotyczyło zupełnie czego innego!

No właśnie , czego innego. Ale ja myślę, ze nikt ci teraz nie odpowie na pewno, bo właścicieli K-70 brak. Domyślać się można, że będzie działać, bo jak działa z pentaxowymi szkłami z napędem DC, to i z HSM powinno, chyba, że coś tam programowo jest zablokowane.
 

matzll  Dołączył: 28 Lis 2014
AF w filmach ma działać wyłącznie ze szkłami PLM. Odpadają zatem DC, SDM i inne HSMy. Tak przynajmniej wyczytałem ;-)
 
tomek_j  Dołączył: 04 Lis 2010
matzll napisał/a:
AF w filmach ma działać wyłącznie ze szkłami PLM. Odpadają zatem DC, SDM i inne HSMy. Tak przynajmniej wyczytałem ;-)

No to byłoby dziwne - PLM to tylko silnik, trochę inny niż DC i HSM ale jednak. AF nie ma działać ze śrubokrętem, tylko z silnikami w obiektywie.
 

matzll  Dołączył: 28 Lis 2014
Nie mam pewności, nie chce mi się źródła szukać. Tematem tym byłem żywo zainteresowany. Jedyny aparat z dobrym AF w filmach jaki znam to Canon 70d (i pewnie 80d), ale jego jakośc obrazka jest nawet w zdjęciach gorsza od Lumixa GH4, w filmach jest przepaść, więc sobie go odpuściłem (testowałem pożyczonego kilka dni). Miałem nadzieję, że Pentax coś tutaj powalczy. Po to miał być właśnie ten nowy silnik, żeby współpracować z af w filmach.
Może się mylę, jak to kogoś mocno interesuje to trzeba wybadać samemu.
 

daddy8657  Dołączył: 14 Paź 2008
matzll napisał/a:
AF w filmach ma działać wyłącznie ze szkłami PLM. Odpadają zatem DC, SDM i inne HSMy. Tak przynajmniej wyczytałem


Na stronie Ricoch wymieniają wszystkie obiektywy DC i PLM jako pracujace z AF-C (zobacz cytat w pierwszym poście na tej stronie) stąd moje pytanie.
 

matzll  Dołączył: 28 Lis 2014
Jednak nie tylko PLM, choć nie oznacza to wcale, że jest lepiej ;-)

During movie recording, the Continuous AF (AF-C) mode can be used in combination with the HD PENTAX-DA 55-300mm F4.5-6.3ED PLM WR RE or smc PENTAX-DA 18-135mm F3.5-5.6ED AL[IF] DC WR lens. Access the RICOH IMAGING official website for details.

During movie recording, the aperture control function is available only in combination with the HD PENTAX-DA 55-300mm F4.5-6.3ED PLM WR RE lens
 
everand  Dołączył: 19 Wrz 2015
everand napisał/a:
Kuba Nowak napisał/a:
Kibicuję i czekam na recenzję, bo nie wiem, czy pentax na fotokinie zaskoczy mnie pozytywnie czy negatywnie.
No ja odliczam dni odkładając decyzję


No to faktycznie zaskoczył... Chyba nie gorzej niż Sigma swoimi mocowaniami... :(
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
daddy8657 napisał/a:
czy funkcja AF-C przy filmowaniu będzie może dostępna również
z obiektywami np Sigma HSM ?


Nie powinna być dostępna ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby podjechać do sklepu i sprawdzić. ;-)
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Po co Ci AF jak i tak filmy na poziomie K-50 albo nawet gorszym ?

Zbyt mały bitrate żeby się choć zbliżyć do osiągów GOPro itd.

Nie mówiąc już o innych aspektach jakości obrazu jak ostrość ogólna i wrażliwość na ruch...

Matryca i zdjęcia in plus w stosunku do K-50.

Filmowanie bez zmian co można uznać za regres w dobie 4K ?

[ Dodano: 2016-09-29, 18:31 ]
Pewnie dla K-70 porównanie wypadnie podobnie ?

https://www.dpreview.com/...167033063874438

Video z Pentaxa jest dużo gorsze nawet od aparatów z dużo mniejszą matrycą ?

Ciekawe czy dałoby się poprawić jego jakość modyfikując wyłącznie firmware ?
 
adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010
Dziś dostałem zabaweczkę i powiem wam ze od K-s2 o wiele lepiej się ja trzyma i przyciski są fajnie wygodne
 
everand  Dołączył: 19 Wrz 2015
adi24-78 napisał/a:
Dziś dostałem zabaweczkę i powiem wam ze od K-s2 o wiele lepiej się ja trzyma i przyciski są fajnie wygodne


jw dzisiaj odebrałem - chwyt zdecydowanie lepszy niż w K-S2, w moim odczuciu porównywalny do K-50 (jeszcze echa przyzwyczajenia czuję a ten wyjątkowo dobrze mi leżał przy uwzględnieniu oczywiście wielkości body / braku ekstra gripa), chodź pierwsze wrażenie było mocniej uciekającego małego palca z gripu. Porównując do K-S2 to też przyciski nawigacyjne nie są tak schowane jak tam - normalnie można nimi manipulować w tym kontekście bez wciskania "paznokciem" niemalże.

To co na gorąco mogę dodać (w porównaniu do K-50 przede wszystkim) to:
- subiektywnie lepszy LCD (odbieram go jakby miał większą rozdzielczość, chodź w danych technicznych to samo)?
- lepsza praca z lampą w PTTL (Metz 44) - aparat nie próbuje na siłę raczyć mnie w trybie A czasami 1/20? (już dokładnie nie pamiętam, bo przez to korzystałem z trybu M w body) - domyślnie 1/45 dla szerokiego kąta 17mm, gdzieś po drodze 1/60 i przy 50mm 1/90.
- lampą w manualu można lecieć całkiem sprawną serią ograniczoną jak się wydaje zdolnością ładowania flasha (K-50 potrzebował dłuższego namysłu pomiędzy pstrykami mimo wcześniejszej gotowości metza)
- nie widzę "żadnego" opóźnienia w PTTL pomiędzy naciśnięciem przycisku migawki a wyzwoleniem flasha - żadnego w znaczeniu nienaturalnego jaki podobno ma K3
- AF z S17-50 w "ciemnicy" zauważalnie/wyraźnie lepszy, chodź naturalnie sama Sigma dzięki temu nie przyspieszyła, ale to już jej bolączka :D
- parę ciekawych funkcji konfiguracji w menu więcej
- wysokie ISO wygląda obiecująco, ale na razie za wcześnie
- dodatkowy przycisk funkcyjny (ten od WiFi), chodź możliwości konfiguracji mogłyby być większe a i lokalizacja wymaga zdjęcia / przesunięcia ręki z gripu

Na minus to trochę niżej / bliżej krawędzi przyciski nawigacyjne, czyli trochę mocniej trzeba nagiąć kciuk - w K-50 były dla mnie idealnie na promieniu odchylenia kciuka. Przełącznik AF nie ma już trybu AFC, ale w sumie po przemyśleniu skoro tryb do bani (ogólnie w tej marce nie grzeszy, szczególnie w tym segmencie przy 9 punktach AF) więc może nawet na plus - jest jednoznacznie albo A albo M i nie ma stopnia pośredniego, który do niczego (mało czego) jest się w stanie przydać.
 
adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010
Tryb AFC jest dostępny w menu

Na minus to trochę niżej / bliżej krawędzi przyciski nawigacyjne, czyli trochę mocniej trzeba nagiąć kciuk - w K-50 były dla mnie idealnie na promieniu odchylenia kciuka

no ale k-50 jest ciut większy i nie ma ruchomego wyświetlacza

[ Dodano: 2016-10-05, 22:06 ]
Co do obsługi i ergonomii to jest o wiele lepszy od K-S2 na K-S2 to te przyciski mnie normalnie dobijały zawsze palec gdzieś mi uciekł to w K-70 jest na prawdę super.
Jest parę nowych funkcji w menu trzeba będzie je kiedyś przetestować.
Co do zdjęć to na razie się nie wypowiadam za szybko żeby oceniać
 
everand  Dołączył: 19 Wrz 2015
adi24-78 napisał/a:
Tryb AFC jest dostępny w menu

Na minus to trochę niżej / bliżej krawędzi przyciski nawigacyjne, czyli trochę mocniej trzeba nagiąć kciuk - w K-50 były dla mnie idealnie na promieniu odchylenia kciuka

no ale k-50 jest ciut większy i nie ma ruchomego wyświetlacza


wiem że jest i z czego wynika, piszę tylko jak jest :)
 
adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010
Ja z tego trybu to dosyć często korzystam i ogólnie nie narzekam
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Markus napisał/a:
Ciekawe czy dałoby się poprawić jego jakość modyfikując wyłącznie firmware ?


Moim zdaniem zdecydowanie.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach