Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
gregorio1972 napisał/a:
mam obawy przy samodzielnym grzebaniu w aparacie

Zazwyczaj nie trzeba w nim grzebać a jedynie przedmuchać matrycę solidną gruszką po uruchomieniu funkcji "czyszczenie czujnika". Poza tym w nowych modelach automat wprawia matrycę w solidne drgania przy włączaniu aparatu co powoduje, że paprochy na niej zdarzają się bardzo rzadko. Do Apollo aparat zawsze możesz wysłać ale możesz też poprosić kogoś z kolegów o pomocną dłoń tudzież gruszkę.
gregorio1972 napisał/a:
Matryca jest stabilizowana - nie wiem czy to ma jakieś znaczenie. ?

Oczywiście. Dla zdjęć z ręki ;-)
 
gregorio1972  Dołączył: 16 Sie 2014
Mówiąc o stabilizowaniu miałem na myśli - przy czyszczeniu czy to ma jakieś znaczenie?
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
gregorio1972 napisał/a:
przy czyszczeniu czy to ma jakieś znaczenie?

Żadnego.
 

paszczak007  Dołączył: 12 Maj 2013
Wręcz pomaga . Przykładasz element czyszczący do elementu czyszczonego,odpalasz symulacje filtra AA ... Et voilà !

-> Oczywiście żart <-
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
A ja zrobiłem dziś zdjęcie poglądowe celem lokalizacji paprochów i moim oczom ukazała się taka oto "fala", jakby zaciek po lewej stronie...



Już się przestraszyłem, że z matrycą coś nie tak, po przecież niczym jej nie polewałem żeby się taki zaciek mógł zrobić. No ale postanowiłem przeprowadzić to dmuchanie tak czy inaczej. Podnoszę lustro, a tu włos. Nie przyklejony do matrycy, tylko wiszący sobie w pewnej odległości przed nią, uczepiony gdzieś na górze... Pęseta w ruch i spokój...
 

pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
a "gruszkowałeś"? pokaż efekt :)
 

Strange69  Dołączył: 13 Mar 2009
To nie jest problem z matrycą, to po prostu jakiś "włosek" Przedmuchaj gruchą a jak nie minie to czyszczenie na mokro... Przy jakiej przysłonie to wychodzi?
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Strange69, przecież już wyżej napisałem, że to był włos.
pyciar, włos wyjęła małżonka pincetą, bo wisiał sobie sporo przed matrycą - dlatego był rozmyty a nie ostry, jak reszta paprochów. Resztę wygruszkowałem.
 

Andrzej 58  Dołączył: 01 Maj 2014
Po kilku latach wymieniania obiektywów w warunkach polowych mając serdecznie dość walki o czyste niebo ;-) udałem się do firmy BT Foto, po piętnastu minutach odzyskałem body. Sprawdziłem na wszystkich przysłonach - uczciwe zrobione za 30 PLN.
 
meme174  Dołączył: 29 Sie 2015
Cześć Panowie :)

Mam mały problem a mianowicie kilka z moją k50 :)

Aparat wykorzystuje głownie na rybach i po prawie roku mam dosyć mocno zabrudzona matryce, dmuchanie gruszką nic nie daje, patyczkami itp raczej nie zamierzam się bawić - i tu moje pytanie może polecicie serwis w Warszawie do wyczyszczenia z kurzu matrycy ?

byłbym bardzo wdzięczny :)
 
ziolek  Dołączył: 03 Maj 2015
W al. Jerozolimskie 113/115 polecany jest i sprawdzony.



http://www.serwisfoto.com.pl/page3.php
 
meme174  Dołączył: 29 Sie 2015
Dzieki :)

Szybka rozmowa i czyszczenie matówki + matrycy 80 zł :)
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
Ze swojej strony polecę zestawy tej firmy http://www.visibledust.com/products.php#ezkit
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
Miałem syfy na matrycy. Nie dało się zdmuchnąć. Zaniosłem do jednego ze znanych serwisów foto w Wawie. Zmniejszy się ale nie znikły. Prawie do 0 zlikwidowałem osobiście po zakupie LENSPEN-a łamanego ( http://www.lenspen.pl/ind...y/lenspen-sk-1a ). Swego czasu robiłem także czyszczenie na mokro izopropanolem i nie było tak dobre jak lenspenem.
 

fanmario  Dołączył: 22 Paź 2007
Z czyszczeniem bywa różnie.
Udaje się albo trzeba powtarzać do skutku.
Czyszczę sam i nie sądzę aby serwis robił to bardziej dokładnie i ostrożnie.
Minęło już 10 lat jak czyściłem po raz pierwszy k-10.
W weekend po raz pierwszy po roku od zakupu czyścił będę k3, a może jeszcze nie ?
Aczkolwiek nie jest źle ale po przymknięciu przesłony widzę cienie...
Używam szpatułek najpierw na mokro potem na sucho.
Testuję i ewentualnie powtarzam.
 
meme174  Dołączył: 29 Sie 2015
Tak panowie zgadzam sie z wami - z czyszczeniem pewnie jest różnie - u mnie jest jeszcze matówka do czyszczenia ( patrząc przez wizjer widze paprochy ) tak wiec wole dać do kogos kto już to robił :) Zdam relacje jak poszło :) :-B
 

manfred  Dołączył: 31 Sty 2009
Czyścił ktoś z forumowiczów matrycę w Krakowie? Możecie coś polecić?
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
A sam nie próbowałeś?
 

TM_Mich  Dołączył: 08 Wrz 2009
manfred napisał/a:
Czyścił ktoś z forumowiczów matrycę w Krakowie? Możecie coś polecić?

Polecam Fotoserwis na Zapolskiej.
 

manfred  Dołączył: 31 Sty 2009
Kuba Nowak, tak jak mam K200D od 7-miu lat, tak nie było jakiejś strasznej potrzeby czyścić. Są chyba ze dwie plamki, ale to na bardzo jasnym niebie, pytam póki co teoretycznie.
TM_Mich, dzięki :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach