mateo#  Dołączył: 10 Lut 2015
ładowarka d-bc 90 czy zamiennik
o bateriach już było, a o ładowarkach nie mogę nic znaleźć...

jak jest w tym przypadku? zamienniki jakieś szukać czy oryginał? ma to jakieś znaczenie?

niestety albańcy w Skopje posprzątali mi samochód i zostałem z tym, co miałem na szyi.
ładowarka to w sumie najmniejszy problem, ale najbardziej palący.
jak na złość poszła k-r, więc jakby co to mam ładowarkę 109 z jakimś zamiennikiem na wymianę :-)
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
 
fotna  Dołączył: 28 Sty 2017
Czy ktoś ma jakieś doświadczenie z ładowarką everActive NC-3000.
Miałem BC 900 i BC 1000 - pierwsza padła po wylaniu się aku , druga po 2 latach daje głupie objawy - np 0000 po parunastu minutach ładowania (dobre akumulatorki).
Ta ma + że jest zasilana 12V czyli można by ładować w samochodzie.
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
fotna, mam nc-1000 od ponad roku i jak na razie żadnych problemów.
 

mgiers  Dołączył: 31 Gru 2016
Ja także mam złe wspomnienia z użytkowania ładowarek z serii BC..., pierwsza padła na dwa dni przed końcem gwarancji, po przepychankach ze sklepem wymieniono mi na nową, ta jednak padła dwa miesiące po gwarancji. Też zastanawiałem się nad ładowarką EverActive, mają duży wybór ładowarek. Ostatecznie zamówiłem na znanym i lubianym chińskim portalu ładowarkę Liitokala Lii-500, czekam na przesyłkę. Parametrami nie ustępuje NC-3000 ,a cena zaczyna się od 15$, a więc jest trochę tańsza od EverAtive. W sieci można znaleźć testy tej ładowarki, mam nadzieję że się sprawdzi w praktyce, w każdym bądź razie nie będzie mi szkoda ją wyrzucić jak się zepsuje.
 
fotna  Dołączył: 28 Sty 2017
Zainteresowałeś mnie tą ładowarką zwłaszcza że może ładować Li. Czekam niecierpliwie na testy. Ciekawe jest to wyjście 5V.
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
fotna napisał/a:
Ciekawe jest to wyjście 5V.
NC-1000 też ma wyjście 5V (gniazdo USB).
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
NC-3000 wygląda jak rebrandowany Powerex Mh-C9000 ? ;-)
 

Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007
Zerknij też na Varta LCD Ultra Fast Charger LCD model 57675.
 

mgiers  Dołączył: 31 Gru 2016
Dotarła do mnie, wspominana wcześniej ładowarka LiitoKala Engineer Lii-500.

Zakupiona na znanym u lubianym chińskim portalu za około 15$ (wersja bez zasilacza, bo odpowiedni już miałem) koszt ładowarki z zasilaczem 12V/2A to około 20$
Ładowarka jest szczegółowo opisywana na licznych forach w internecie, więc skupię się tylko na istotnych sprawach i moich wrażeniach z pierwszych testów.
Ładowarka sprawia wrażenie solidnej, dobrze wykonanej. Posiada duży czytelny wyświetlacz, który informuje nas o
-trybie pracy,
-ustawionym prądzie ładowania,
-czasie ładowania,
-rezystancji wewnętrznej ogniwa,
-napięciu ogniwa i pojemności.

Tryby pracy to:
ŁADOWANIE - można wybrać prąd ładowania 300,500,700,1000 mA
SZYBKI TEST - rozładowanie - ładowanie (test pojemności)
NORMALNY TEST - ładowanie - rozładowanie (test pojemności) - ładowanie
Mamy więc do dyspozycji dwie metody pomiaru pojemności. Tutaj również możemy wybrać prąd ładowania, jeśli wybierzemy 300 lub 500mA to aku jest rozładowywany prądem 250mA, a jeśli wybierzemy prąd ładowania 700 lub 1000mA to prąd rozładowania jest automatycznie ustawiany na 500mA.
W tym samym czasie każdy kanał ładowarki może być w dowolnym trybie, tak samo każdy z ładowanych w tym samym czasie aku może być ładowany innym prądem.

Ładowarka podczas pracy delikatnie się grzeje, ale bez przesady. Pracuje bezgłośnie.
Nietypowy (niespotykany) jest kierunek wkładanych do slotów aku - plusem do dołu !!!

Omówienia wymaga gniazdo USB - wyjście.

Można by było sądzić, że po podłączeniu ładowarki do prądu, można wykorzystać wyjście USB do ładowania innych urządzeń (tel, mp3 itd,) Jednak zastosowanie jest nieco inne. Ładowarka może pracować jako POWERBANK, jeśli w slotach ładowarki znajduje się przynajmniej jedno ogniwo 18650 i ładowarka nie jest zasilana, to pracuje ona jako POWERBANK, na wyjściu USB pojawia się napięcie 5V, jeśli jednak podłączyny ją pod zasilacz to wyłącza 5V na USB i przechodzi w tryb ładowania ogniwa.

Podczas pracy jako POWERBANK słychać dobiegający cichy pisk, prawdopodobnie pracującej przetwornicy.
 
fotna  Dołączył: 28 Sty 2017
Mam i poleca. po dorobieniu przystawki zregenerowałem kilka aku od moich noki e52.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Ja też mam tą chińską zabawkę i wydaje mi się , że kończy ona ładowanie wcześniej od innych ładowarek ?
Powerex mh-c9000 jest w stanie więcej naładować te same ogniwa...ale i tak uznaję ją (Lii-500) za dobrą okazję do zakupu dla amatora.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach