badur  Dołączył: 21 Lis 2006
Robson Jeśli myślisz, że S18-35 zastąpi ci DA 35, to raczej zapomnij. Optycznie na pewno lepsze, ale to szło jest ciężkie i duże, do swobodnego hasania się nie nadaje. Poza tym wszystkie ochy i achy uzasadnione jak najbardziej, genialny obiektyw. Szkoda, że S50-100 najprawdopodobniej nie wyjdzie do Pentaxa (takiego w każdym razie dostałem maila od naszego oddziału Sigmy).
 
plisken  Dołączył: 21 Sty 2016
Mam Sigmę 18-35, jak i posiadałem DA 35.2.4.
Faktycznie 35 jest małe, lekkie, mobilne. Sigma to ciężkie bydle. Do takiego street photo DA chyba nadaje się bardziej, ale za to Sigma daje więcej możliwości.
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
Sigma dawała tyle możliwości, że leżała na półce bo mi się targać jej nie chciało a teraz ktoś robi nią zdjęcia w Hiszpanii, chyba że też leży na półce ;-)
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Robson napisał/a:
Są tu jacyś użytkownicy sigmy 18-35/1.8, którzy przesiedli się z sigmy 17-50/2.8? Jak oceniacie przesiadkę?


18-35 ostrzejsza od 17-50 na takiej samej przesłanie, czego można się było spodziewać, ale też i cięższa i mniej poręczna wydaje mi się. Robi świetny materiał.
 
Robson  Dołączył: 21 Maj 2013
No dobra, ogłoszenie na fejsbukowej grupie dodane, może ktoś 18-35 będzie się pozbywał :)

[ Dodano: 2016-04-22, 08:05 ]
Obiektyw juz w moich rękach, zacne szkło;)
Jest na forum ktoś z okolic Zabrza/Gliwic/Katowic i chcialby pożyczyć usb dock?
Lekka korekta by sie przydała, a nie mam czasu na odsyłanie do sereisu.
 
sergeant  Dołączył: 04 Mar 2009
Czy była już dostępna jakaś aktualizacja firmware do tego szkła ?
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
tak ,dla C i N
 

pinkman  Dołączył: 31 Paź 2013
Podpinał ktoś do K-1?
 
robertdaz  Dołączył: 18 Sty 2012
No właśnie, jak to się sprawuje na K-1?
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Ale jaki jest sens podpinania tego pod K-1?
 

pinkman  Dołączył: 31 Paź 2013
Ostatnio widziałem sample, myślałem, że więcej pokryje.
 

baddog  Dołączył: 17 Sty 2013
pinkman, masz link do tych sampli?

Zastanawia mnie połączenie z K1 i różnice S 18-35mm A (@35 mm) do S 35mm 1.4 A na przysłonie 1.8. Widział ktoś z Was takie porównanie?
Rozważam to pod kątem przyszłego zabiegu zmiany APS-C na FF. Te dwa obiektywy mi siedzą w głowie.
 

matzll  Dołączył: 28 Lis 2014
Stałka 35mm jest wyraźnie ostrzejsza. Uwielbiam 18-35, to jeden z moich ulubionych obiektywów, ale nie jest to ta sama liga niestety. Zwłaszcza na brzegach i zwłaszcza na 35mm. 35/1.4 jest już na pełnej dziurze super ostra w całym kadrze, po przymknięciu do f/2 wyrównuje się środek i brzegi. Zooma trzeba przymknąć gdzieś do f/4 albo f/5.6 żeby osiągnąć podobny efekt.
 

Łukasz771983  Dołączył: 18 Wrz 2016
Witajcie,
Koledzy jestem zainteresowany kupnem tej sigmy, czytałem sporo o obiektywie i jest głównie chwalony ;)
Moje pytanie brzmi, czy ktoś z was używa obiektyw do astrofotografii szeroko kadrowej? i czy może się podzielić wrażeniami... Obiektyw jasny a jednak w tym temacie na forum mało nocnych zdjęć z tego obiektywu.
 

unbreakable  Dołączył: 16 Paź 2012
Z tego co zauważyłem to do astrofotografii polecany jest Samyang 14mm f2,8. Sigma ma fajne światło 1,8 ale przy robieniu w totalnej ciemności z AF może być problem zostaje tylko MF do doostrzenia i jest węższa o 4mm.

Osobiście też męczy mnie temat tej Sigmy bo obiektyw wydaje się bardzo fajny kwestia ceny i masy czy warto przeskakiwać z S 17-50 f2,8. I roztaje jeszcze temat współpracy S z przyszłymi nowymi puszkami.
 
tomek_j  Dołączył: 04 Lis 2010
espresso napisał/a:
Cytat
roztaje jeszcze temat współpracy S z przyszłymi nowymi puszkami.
Jak ostatnio życie pokazuje to współpraca staje się coraz bardziej wątpliwa.


"Wątpliwa" współpraca jest od zawsze i jakoś tam w końcu współpracuje, ani lepiej a nie gorzej niż z Nikonem, czy Canonem.
Ta Sigma jest bardzo ostrym i bardzo jasnym zoomem, w Pentaxie nie ma żadnego podobnego i sie nie zanosi. Jest też jedynym, w którym można sobie poustawiać AF za pomocą USB Dock. Można przy tym dostać p**** ale się da. Aha i jest też bezwstydnie tania, co w czasach galopujących cen nowości nie jest bez znaczenia.
 

unbreakable  Dołączył: 16 Paź 2012
USB Dock przy S18-35 f1,8 to można już coś podziałać bo przy S17-50 f2,8 to tylko oprogramowanie można sobie zaktualizować zakup przystawki byłby opłacalny przy tych szkłach. Tylko trzeba mieć nadzieję, że przy perturbacjach z ricoh nie zostawią klientów bez wsparcia z aktualizacją oprogramowania dla nowych puszek i będą drążyć temat choćby bocznymi torami.
 
tomek_j  Dołączył: 04 Lis 2010
unbreakable napisał/a:
Tylko trzeba mieć nadzieję, że przy perturbacjach z ricoh nie zostawią klientów bez wsparcia z aktualizacją oprogramowania dla nowych puszek i będą drążyć temat choćby bocznymi torami.


Sigma pokazała, że całkowicie nie olewa Ricoh'a przy okazji akcji z obiektywami "rysującymi" K1. W odróżnieniu od Tamrona coś tam dla Pentaxa robi. Bo gdyby nie Sigma, to z czym byśmy zostali? Szczególnie ci, którzy potrzebują w miarę dobrych i tanich zoom'ów.
 

unbreakable  Dołączył: 16 Paź 2012
tomek_j napisał/a:
Bo gdyby nie Sigma, to z czym byśmy zostali? Szczególnie ci, którzy potrzebują w miarę dobrych i tanich zoom'ów.


Całkowicie się z tobą zgadzam,
 
tomek_j  Dołączył: 04 Lis 2010
espresso napisał/a:
Nie tak zupełnie. Do tej pory w zasadzie wszystkie szkła Sigmy były bezproblemowe w Pentaxie.


Może i nie tak zupełnie, ale ja miałem problemy i to spore ze współpracą z lampą. Starszy model Pentaxa naświetlał poprawnie z obiektywem Sigmy , a nowy - zupełnie od czapy. Sigma oddała kasę z obiektyw - w sumie bardzo pozytywnie. Po jakimś roku, może dwu takie samo szkło już dobrze wpółpracowało z lampą. Problemy są, ale Sigma je w miarę skutecznie rozwiązuje. Niestety nie można tego powiedzieć o takim dajmy na to SDM

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach