AJ  Dołączył: 03 Paź 2013
Grzechotnik napisał/a:
Musisz sprawdzić po koleii
- czystość lustra
- matówkę, głownie pod kątem czy jest oryginalna, ale skoro masz C-1 to masz standardową SC-21
- czystość pryzmatu za matówką

Lustro, matówka i pryzmat są czyste.

Grzechotnik napisał/a:
zawsze wskazania może zakłócać światło wpadające w wizjer, szczególnie w korpusach które nie mają muszli ocznej

więc wskazania powinny być najbardziej nieprawidłowe w jasnym świetle a aparat podawałby wtedy krótszy czas niż powinien. Jest dokładnie odwrotnie. Podaje zbyt długi czas a im jaśniej tym błąd mniejszy.

Grzechotnik napisał/a:
Wymiana jest łatwa, to mała płytka z dwoma modułami, i cała operacja to tylko odlutowanie każdego elementu. O ile pamiętam to w każdym korpusie serii M są to te same elementy. Dokładna regulacja o ile dobrze pamiętam to dwa potencjometry na pryzmacie.

Czyli wymiana / regulacja czujników czy też całego układu światłomierza jest realnie możliwa? Ja za cienki na to jestem.
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Grzechotnik napisał/a:
Dokładna regulacja o ile dobrze pamiętam to dwa potencjometry na pryzmacie.

4 potencjometry.


Układ światłomierza to to zwisające na kabelkach po prawej.



Regulacja i wymiana jest realna.
 

AJ  Dołączył: 03 Paź 2013
Dzięki uprzejmości Stacha udało się spotkać i zrobić porównanie z jego MX-em. No i wskazania rozjeżdżały się dość mocno. Teraz więc będę się starał znaleźć kogoś kto mógłby to naprawić.
 
keck  Dołączył: 12 Lis 2014
wiem że podpadam pod złotą szpachelkę ale pozwolę sobie odkopać wątek... Mój Pentax MX ma mocno zwichrowany światłomierz prześwietla o co najmniej 1,5 - 2,0 EV. Wiecie może kto się może podjąć regulacji ew. wymiany tegoż elementu?
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Napisz, skąd jesteś, to podpowiemy. Przecież nie podamy serwisów z całej Europy.
 

pawgra  Dołączył: 29 Maj 2008
Dada, to i mi podpowiedz wujku Dobra Dada... eee... Rada... eee - jak to było ?? też mam MX'a z walniętym światłomierzem
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Pawgruś, Ty to masz na miejscu. Tam gdzie zanosiłeś mojego OM4. Gdybyś nie pamiętał http://www.okserwis.com.pl/
P.S. Wujek Dobra Dada- podoba mi się 8-)
 

pawgra  Dołączył: 29 Maj 2008
Oki - jutro zaniesie tamże ;-)

Dziękuję za przypomnienie tego punktu - mam blisko z pracy!
 
keck  Dołączył: 12 Lis 2014
Upps mea culpa...Najbliżej mam do Wrocławia, ale też często bywam na Śląsku (Gliwice i okolice)
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
Możecie też spróbować tutaj :mrgreen:
http://harrowtechnical.co.uk/repair-prices/

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach