Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Grzenio napisał/a:
W przypadku RF-603 to wersja dla Nikona była właściwą dla Pentaxa

Dlaczego więc Blesso, Squonk i reszta braci umiłowanej w Yongnuo wybrała wersję do Canona?
 
Grzenio  Dołączył: 02 Kwi 2015
Wszystko zależy do czego będą służyły te wyzwalacze. Jak do wyzwalania lamp Yongnuo YN-560III lub IV to potrzeba tylko jednego wyzwalacza zamontowanego na body i powinna to być wersja dla Nikona bo inaczej nie będzie działało wybudzanie lamp ze stanu oszczędzania energii. Tak przynajmniej gdzieś wyczytałem 1,5 roku temu jak kupowałem lampę i wyzwalacz Yongnuo. Na stronie sklepu również jest taka informacja: https://mitoya.pl/blog/lampy_i_akcesoria/33_wspolpraca_wyzwalacza_rf603_z_aparatami_pentax

Druga sprawa jeśli chcesz zdalnie wyzwalać lampę Pentaxa lub Canona. Wtedy potrzebny jest drugi wyzwalacz pracujący w roli odbiornika i powinna to być chyba wersja pod Canona bo inaczej jest problem z wyzwalaniem lamp Pentaxa. Tak przynajmniej wynikałoby z tego wątku: http://pentax.org.pl/view...ighlight=rf-603

I na koniec trzecie wykorzystanie wyzwalaczy - do zdalnego wyzwalania migawki aparatu. Wtedy chyba nie jest istotna wersja wyzwalacza a istotny jest kabelek wężyka spustowego, który musi być w standardzie Canona (kabelek C1) czyli z mini jack'ami stereo o średnicy 2,5mm.

Niestety nie wiem czy dwa wyzwalacze w różnych wersjach (jeden C a drugi N) będą ze sobą współpracowały. Tego nie sprawdzałem ale z wątku, który podałem wyżej wynikałoby, że chyba współpracują.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Grzenio, piszesz o rzeczach które znam z wątków które przytoczyłeś. Tyle, że ja chcę konkretnej informacji o Yongnuo RF605 a nie 603... Potrzebuję dwóch sztuk coby lampę zewnętrzną (Samsunga, Metza czy innego Yongnuo) wyzwolić ale ciekaw jestem czy i w tym modelu jest jakiś myk dotyczący wyboru odpowiedniej wersji (vide Canon).
 
Grzenio  Dołączył: 02 Kwi 2015
No to raczej będzie to zależało od tego jaką lampę chcesz wyzwalać. Jak lampę Canona to odbiornik w standardzie Canona, jak lampę Nikona to odbiornik Nikona a jak inną lampę, która ma tylko środkowy styk to chyba jest nieistotne, którą wersję wybierzesz.
Model 603 czy 605 raczej nie będzie miał znaczenia bo chodzi o standard Nikona albo Canona a ten jest stały i niezależny od tego jaki model Yongnuo sobie wypuści.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Przyszła do mię 605-tka w wersji dla Nikona. Działa z Pentaksem i Sigmą. Teroz bede Michu. Idę po kiecki.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach