oyo555  Dołączył: 02 Wrz 2006
Lampa AF-500 FTZ do K100D ?
Mam pytanie, mam nadzieję, że mi pomożecie.
Zakupiłem ostatnio Pentada K100D, wiem, że dedykowanymi lampami do tego modelu są lampy z serii FGZ, ale w spadku po Mz-3 została mi lampa AF-500 FTZ.
Czy mogę jej używać do K100D ?
Czy jej użycie nie uszkodzi aparatu? / trochę boję się ją założyć /
Czy w ogóle odpali?
A jeżeli już, to jak się będzie zachowywała? Nie obsługuje przecież P-TTL.
 

Canin  Dołączył: 19 Kwi 2006
Możesz założyć, sądzę że jest to bezpieczne (bez problemu używali AF-500FTZ z istDS) ale będzie błyskać na full mocy bez automatyki.
Lepiej ją sprzedaj - powiedz ile - może kupię do DSa.
Chociaż nie - DS z 500FTZ nie pozwala na korektę siły błysku - co daje zestaw praktycznie nieuzyteczny.
 

oyo555  Dołączył: 02 Wrz 2006
Wielkie dzięki za info.
Sprzedawać jej raczej nie będę, bo nie mam zamiaru pozbywać się Mz-3. Mam duży sentyment do tego pudełka. Spróbuję coś wydusić na razie z 500FTZ na manualu, dopóki nie dokupie sobie jakiejś FGZ.
 

dialer  Dołączył: 03 Maj 2006
Canin napisał/a:
Chociaż nie - DS z 500FTZ nie pozwala na korektę siły błysku - co daje zestaw praktycznie nieuzyteczny


Czy na pewno??
W ds'ie jest w opcjach korekcja błysku u mnie działa w ttl'u z jakimś soligorem PZ-42AF
to dziwne by było jak by w 500ftz nie działało
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
Korekcja błysku działa w DS-ie mam dwie 500tki i nie ma kłopotu.Mam na stałe ustawione -1EV.Pozdrawiam
 

Canin  Dołączył: 19 Kwi 2006
dialer napisał/a:
Czy na pewno??

Toczyła się tu dyskusja i wyszło że mnie z pożyczonym sunpakiem działa a podobno z 500 nie.
pawel1967 napisał/a:
Korekcja błysku działa w DS-ie mam dwie 500tki i nie ma kłopotu

To bardzo dobra wiadomość - i jak widzę nie jest to jakieś przypuszczenie ale sprawdzone doświadczenie.
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
a wogole to jest jakas lampa do 500zl ktorej zakup bedzie sensowny dla serii ist D?
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
milo napisał/a:
a wogole to jest jakas lampa do 500zl ktorej zakup bedzie sensowny dla serii ist D?


Seria "ist D", to za ogólne określenie.
D i DS mają większe możliwości pracy z dedykowanymi lampami (zwykły TTL) niż DL.
 
klimecki  Dołączył: 21 Kwi 2006
milo napisał/a:
a wogole to jest jakas lampa do 500zl ktorej zakup bedzie sensowny dla serii ist D?

np sigma ef500 DG ST, chociaz za to 500pln nad wisla nie recze...
http://www.sigma-photo.co...mp_500dg_st.htm
pozdrawiam
kp

[ Dodano: 2006-09-09, 21:02 ]
bylbym zapomnial ta sigma ma dopisek PA-PTTL, na wypadek jakby to mialo byc do DL i innych ktore nie chodza z lampami ze zwyklym TTL

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach