errorbypixel  Dołączył: 07 Kwi 2014
hitman1986 nie musisz ciągle wymyślać sobie wymówek. Spróbuj.
Rafi napisał/a:
Bo errorów ten nie popełnia, kto pikseli nie obrabia

 

hitman1986  Dołączył: 17 Mar 2008
errorbypixel napisał/a:
Spróbuj.

Zobaczymy. Leniwy się ostatnio zrobiłem.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Po kliknieciu na male zdjecie, otworzy sie ono w nowym oknie - w rozmiarze oryginalnym.
Zdjecia dostepne równiez pod adresem
http://my.pentax.org.pl/RC/rc459.html

Tak wyglada ten plik bez obróbki, czyli jpg wyciagniety z rawa.


Link do spakowanych wszystkich malych plików:
http://my.pentax.org.pl/RC/zip/rc459.zip

1. Blesso


2. errorbypixel


3. Fenol
Co do samej obróbki, to poszalałem. Przez ograniczenia RC efekt nie jest taki, jaki bym chciał, no ale cóż... można działać tylko całościowo. Obróbka polegała u mnie głównie na globalnej zmianie jasności/intensywności/odcieniu poszczególnych barw. Poza tym oczywiście kontrasty, poziomy, krzywe - co tylko się dało.

Na godzinę z RAWu nie zwracałem uwagi ;-)

Co do samej obróbki, to poszalałem. Przez ograniczenia RC efekt nie jest taki, jaki bym chciał, no ale cóż... można działać tylko całościowo. Obróbka polegała u mnie głównie na globalnej zmianie jasności/intensywności/odcieniu poszczególnych barw. Poza tym oczywiście kontrasty, poziomy, krzywe - co tylko się dało.

Na godzinę z RAWu nie zwracałem uwagi ;-)

Co do samej obróbki, to poszalałem. Przez ograniczenia RC efekt nie jest taki, jaki bym chciał, no ale cóż... można działać tylko całościowo. Obróbka polegała u mnie głównie na globalnej zmianie jasności/intensywności/odcieniu poszczególnych barw. Poza tym oczywiście kontrasty, poziomy, krzywe - co tylko się dało.

Na godzinę z RAWu nie zwracałem uwagi ;-)


4. irek83


5. manfred
Lightroom + Photoscape, kręcenie suwaczkami oraz zabawa z krzywymi.


6. marooned
Po walce z suwaczkami chciałem cofnąć jedno pole, a że ctrl+z nie pomogło, to nacisnąłem esc... Za zamykanie rawa bez zapisania ustawień i bez potwierdzenia powinno się rozstrzelać twórców ACR... Wynik jest, ale nie do odtworzenia "jak"...


7. mr.ra66it


8. olejx


9. powalos
Portrety zawsze sprawiają mi wiele trudności. Ale postanowiłem popróbować i porównać się z lepszymi ode mnie.


10. pszczolowaty


11. rafi


12. unbreakable


13. krzychu1979

 

hitman1986  Dołączył: 17 Mar 2008
Blesso moim zdaniem.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
To chyba pierwsza edycja, w której wyniki są dopiero na 3 stronie wątku… ;-)

Ciekawostka jest taka, że nie wszyscy skorzystali z podwyższonego do 10MB limitu wielkości pliku. Albo mają programy oferujące tak sprawną kompresję, albo… nie czytają ogłoszeń. :-) A niektórzy nawet przysłali plik 10-krotnie mniejszy…

Jeszcze jedna osoba się zgłosiła, ale zapomniała o załączniku. Jeśli dośle dzisiaj, to dodam.

Przy okazji ponawiam apel: Bardzo proszę o pilnowanie nazewnictwa plików i tytułów maili.
 

manfred  Dołączył: 31 Sty 2009
Moim zdaniem również Blesso, :-B
 

unbreakable  Dołączył: 16 Paź 2012
a moja praca była umieszczona na FTP ??
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Klasycznie oceniam miniaturki

1. Blesso - całkiem nieźle, choć skóra nieco blada
2. errorbypixel - jakiś efekt soft co w sumie wygładziło cerę, ale całość moim zdaniem za zielono-żółta
3. Fenol - jak na moje za mocny kontrast i za zielono w tle
4. irek83 - jasność całkiem niezła, choć skóra jakby ciut za żółta, ale jeden z lepszych
5. manfred - jakby efekt posteryzacji na skórze, bardzo źle, zombie mode on
6. marooned - chyba jeszcze nieco bym rozjaśnił postać jak teraz porównuję
7. mr.ra66it - modelka zapaliła się do roboty, efekt glow za mocny na mój gust
8. olejx - ciekawe kolory, ciut za jasno, ale generalnie ok
9. powalos - ujemne clarity? też jakiś taki efekt soft na twarzy
10. pszczolowaty - trochę zimny odcień skóry i może ciut przy ciemno, ale ogólnie ok
11. rafi - a tu może ciut za jasno, aż włosy zapłonęły, ale kolory ok

To moje niewprawne oko. Sympatyczna frekwencja :)
 

unbreakable  Dołączył: 16 Paź 2012
Dziękują za dodanie :)

 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
unbreakable napisał/a:
a moja praca była umieszczona na FTP ??

bakulik napisał/a:
Powyższy ftp służy wyłącznie do wrzucania propozycji, a nie do nadsyłania wyników poszczególnych odcinków.

Dodaję w drodze wyjątku.
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Udało mi się mieć chyba najoryginalniejsze kolory, czyli zadanie wykonane :mrgreen:

Marooned napisał/a:
3. Fenol - jak na moje za mocny kontrast i za zielono w tle


Zielone celowe, z kontrastem możliwe, że faktycznie przesadziłem ;-)
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Marooned, clarity +33 ( u mnie )
Dla mnie najlepiej olejx.
Pzdr.
 

manfred  Dołączył: 31 Sty 2009
Marooned, kliknąłem wyostrzanie przed exportem z Photoscape, zupełnie niepotrzebnie, bo wcześniej było ok.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Gdyby ktoś nie zwrócił uwagi, to doszły dwie prace.
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
12. unbreakable - chyba mój faworyt, może zdjąłbym ciut magenty ze skóry
13. krzychu1979 - srogo :mrgreen:
 

manfred  Dołączył: 31 Sty 2009
Ja również zmieniam faworyta na unbreakable, albo na równi z Blesso :-)
 

krzychu1979  Dołączył: 17 Wrz 2011
Marooned napisał/a:
...
13. krzychu1979 - srogo :mrgreen:

Co dokladnie miales na mysli?
 

errorbypixel  Dołączył: 07 Kwi 2014
Marooned napisał/a:
2. errorbypixel - jakiś efekt soft co w sumie wygładziło cerę, ale całość moim zdaniem za zielono-żółta

A to ci dobre - przy clarity dodatnim (+14) i wyostrzeniu na Details mówisz mi o sofcie a przy bardzo ciepłym WB rzędu 8481 mówisz mi o zieleniowatości...
Jak to możliwe?

Blesso złote tło, przebarwienia na twarzy, nienaturalny kolor cery przy tym świetle, przepał na włosach, prawe ramię w szarościach.
Fenol tu masz zielone tło i różowatość w połączeniu z szarością skóry, przepał na włosach, prawe ramię w szarościach.
irek83 tu masz żółte tło i przepał na włosach.
manfred tu jest jasno i mocno kontrastowo więc wiadomo - przepał na włosach, przebarwienia na skórze, za jasne tło i do tego wypłowiałe kolory, szarość na prawym ramieniu.
marooned fajne kolory...prawa strona włosów wpada w szarość jak i prawe ramię no i przepał na włosach.
mr.ra66it przepał na włosach, zbyt wygładzona skóra, tło nie istnieje.
olejx za jasno, za dużo kontrastu, tło nie istnieje, pomarańczowo-czerwona cera :shock:
powalos za żółto, nie co blada cera, za bardzo wyciągnąłeś z cienia.
pszczolowaty a to ciekawe...miałem podobne próby ale okazało się, że ma za bladą cerę i za mało kolorów...jakbyś tak nie co bardziej w lewo ten suwaczek (trzeci od góry w HUE).
rafi za jasno, straciłeś włosy i tło ale skóra jak najbardziej ok.
unbreakable a gdyby tak bardziej zabrać tą różowatość i pobawić się przy kalibracji kamery? Szary bark masz ale straciłeś najmniej włosów.
krzychu1979 za jasno, kontrastowo, tła nie ma, straciłeś włosy a druga sprawa są zielonkawe...

Rafi napisał/a:
Bo errorów ten nie popełnia, kto pikseli nie obrabia

 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
bakulik napisał/a:
Ciekawostka jest taka, że nie wszyscy skorzystali z podwyższonego do 10MB limitu wielkości pliku. Albo mają programy oferujące tak sprawną kompresję, albo… nie czytają ogłoszeń. :-) A niektórzy nawet przysłali plik 10-krotnie mniejszy…


To ja na razie przy tej kwestii pozostanę. Mój plik jest stosunkowo mały (ciut więcej niż 5 MB), ale dla mnie jakość jest wystarczająca do oceny, więc uznałem, że nie ma powodu do 10 MB się zbliżać.

Ale zwrócę uwagę też na coś innego - duży plik powinien być w oryginalnej wielkości, a parę osób o tym niestety zapomniało, tj. irek83, manfred, olejx (tu prawie miniatura - ledwo 2048 pix wysokości).

Oprócz ważnego, ogólnego wrażenia na miniaturach, najbardziej "technicznie" interesuje mnie pokazanie twarzy modelki - a tutaj miniatura to dla mnie za mało...
 

unbreakable  Dołączył: 16 Paź 2012
errorbypixel bawiłem się kalibracją :) uciekłem z zielenią. Włosów mi było szkoda a z różowością muszę popatrzeć :) tak samo z ramieniem.
W twojej pracy również rzuca mi się zieleń :) nie wiem dlaczego oraz ciepło, u mnie jest 5200K i Tinty +13,
Marooned magneta tylko na czubku nosa mi się pokazuje :/ reszty nie widzę

Jak miałbym wybierać to Blesso tylko delikatnie bym skórę ożywił :)


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach