potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
Kolega już zabiera parasol w góry, ja jeszcze nie ;)
No dobra, dla mnie marka N nie wchodzi w rachubę. I chyba żadna inna poza P .
Ja się zastanawiam nad k70, k3 lub k3II. Samo body. Na szczęście ten dylemat kiedyś na wiosnę będę rozstrzygał...
 

Color  Dołączył: 09 Mar 2015
No to trzeba poczekać do wiosny. Osobiście celowałbym w K3 II, ale cyfra ucieka trochę. Fajnie gdyby Ricoh wbrew wszystkim wrzucił na rynek niespodziewanie jakiegoś następcę K3 II
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
Color napisał/a:
Osobiście celowałbym w K3 II

Co ciekawe, na początku o nim nie myślałem. Teraz coraz mocniej. Nawet miałem go w rękach, kolega od niedawna go posiada. Na pewno o nowym (k3 III) nie będę myślał.
 

Color  Dołączył: 09 Mar 2015
Dlaczego nie? Jeśli cena byłaby zrównoważona, a więc w pobliżu obecnej ceny K3 II? Z drugiej strony cena K3 II jakoś nie chce spaść, więc pewnie nie ma ma co liczyć na nowości.
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
potraff moim zdaniem k-3 jest bardzo dobrym aparatem, i to w obecnie bardzo rozsądnej cenie.
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
Color napisał/a:
Z drugiej strony cena K3 II jakoś nie chce spaść, więc pewnie nie ma ma co liczyć na nowości.

x4rd napisał/a:
k-3 jest bardzo dobrym aparatem, i to w obecnie bardzo rozsądnej cenie.

No właśnie, niewielka różnica do k70 spowodowała, że zacząłem o nim myśleć. K3 II ma zaś i wadę dla mnie i zaletę. Gps. Do moich górskich wycieczek, to byłoby pomocne. Zaś wadą, że będę musiał lampę dokupić (ale to w sumie mała wada). Prawdopodobnie niedługo będę z kolegą w terenie, to będę miał możliwość zrobić k3 II zdjęcie/a.

[ Dodano: 2016-10-17, 08:07 ]
A w ogóle to niechęć mej żony do rat uratowała mnie od k50 :mrgreen: , po upadku kiksa chciałem go brać, a tak zbieram na lepszy aparat (bo chyba o k70 przestaje myśleć :-) )
 

Color  Dołączył: 09 Mar 2015
K-50 nie jest aż tak słabym sprzętem, żeby przed nim trzeba było ratować ;-) jednak zawsze uważałem, że drogie rzeczy należy kupować za tyle, na ile mnie stać plus 30%. Wtedy dopiero pieniądze są dobrze zainwestowane :-D
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
Miałem go w rękach i głównie przez to nie chce go. Jakiś taki plastikowy, no i nie leżał mi w rękach.
Pewnie gdybym wtedy dostał zielone światło to bym go kupił. Jednak potem doczytałem o nowym k70 i to on był faworytem. A i to się zmienia.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Zakup aparatu to nie wybór żony...? ;-)

Aparat co kilka lat się zmienia na nowszy model i rzadko kiedy ktoś używa jeden model dłużej niż 5 lat...

K-50 jest ok. Szkoda , że trwałości nigdy nie będzie miał jak wyższe model ale coś za coś...
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
Markus napisał/a:
Zakup aparatu to nie wybór żony...?

Niby tak. Ale moja jest strasznie przewrażliwiona na raty/kredyty, że tak powiem z doświadczenia (hmm mnie się kiedyś pieniądze nie trzymały :mrgreen: ).
Aparat i fotografia to moje hobby. A że to moje hobby, trudno by ze wspólnych pieniędzy je finansować. Nie mam akurat wolnych 2-3 tys zł, ale sobie spokojnie uzbieram.
Jak kupowaliśmy mieszkanie, powiedziałem jej, Ty tu rządzisz. Jak będziemy kupować auto, ja mam decydujący głos. I dlatego nie jeżdżę autem segmentu B tylko mondeo :D .

[ Dodano: 2016-10-17, 14:13 ]
Markus napisał/a:
Aparat co kilka lat się zmienia na nowszy model i rzadko kiedy ktoś używa jeden model dłużej niż 5 lat...

Kiksa używałem 6lat. Gdyby nie upadek, pewnie dalej bym go używał. Ja się przywiązuje do niektórych rzeczy :) , a fotografuje dla przyjemności, nie zarobku.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Markus napisał/a:
Aparat co kilka lat się zmienia na nowszy model i rzadko kiedy ktoś używa jeden model dłużej niż 5 lat...
Niektórzy żony zmieniają nawet częściej.
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
To ja jakiś przestarzały jestem :mrgreen:
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
potraff napisał/a:
To ja jakiś przestarzały jestem :mrgreen:

:-B ;-)
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
potraff pamiętaj jednak, że K-3 nie ma wsparcia dla obiektywów z KAF-4... a jeśli chcesz mieć aparat na lata to może być problem.
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
x4rd, czyli starsze szkła podepnę, a nowe nie, lub może być problem?
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Ja już zmieniłem aparat ;-)
Żonę mam ta samą , dłużej niż 5 lat ;-)
Dla mnie ekonomia ma duże znaczenie bo też jestem amatorem...
A skoro nie widać różnicy na zdjęciach to po co przepłacać ? dlatego wybrałem K-70 w najtańszej opcji czyli samo body...
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
potraff wszystkie szkła podepniesz ale wygląda na to, że trzeba będzie zrezygnować np. AF w LV podczas filmowania. W sumie to nie interesowałem się jak działa taki PLM na KAF-3... :roll:
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
Kiksem nakręciłem 3, słownie trzy filmy. Ta dziedzina mnie nie interesuje. Więc ten problem to nie problem dla mnie. Będę bliżej zakupów, bądź jakby się pojawiła opcja zakupów grupowych to będę się intensywnie zastanawiał.
Markus napisał/a:
A skoro nie widać różnicy na zdjęciach to po co przepłacać ?

Oprócz wspomnianego gpsu, to lepsza bateria, więcej punktów AF. Dla mnie to są argumenty aby przemyśleć i dołożyć do zakupu. Ale to moje myśli :)

[ Dodano: 2016-10-24, 21:58 ]
szybkiparowoz napisał/a:
Dasz wiarę, że zwykłym aparatem też można robić zdjęcia w deszczu?

Tak mi się dziś to jakoś przypomniało. Mój kx nie spocił się nigdy, ale po pobycie nad morzem i plażach, miałem pełno paprochów. W sumie bardziej o to uszczelnienie mi chodzi.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
No i jak rozwiązałeś Twój dylemat ? ;-)
Teraz do K-70 dają plastik w postaci DA 50 / F 1.8...
Szkoda że wcześniej tego nie robili....

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach