Grzenio  Dołączył: 02 Kwi 2015
Jakby ktoś chciał kupować coś z zagranicy to dodam tylko, żeby nie płacić kartą płatniczą/kredytową bo banki w Polsce strasznie zaczęły zdzierać kasę z klientów. Stosują albo wysokie prowizje albo mają jakieś własne kursy walut wzięte "z kosmosu" a spread przekracza 15%. Przykładowo obecny kurs sprzedaży funta w internetowym kantorze to 4,7629 PLN a w banku 5,1559 PLN (ponad 8% drożej). Także lepiej założyć sobie darmowe konto walutowe i zrobić tradycyjny przelew do sklepu, szczególnie jeśli chodzi o większe kwoty transakcji.
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
Zdano, to dobrze, że się myliłem (i mój kolega).
Nic więcej nie napiszę, bo mniej więcej tyle usłyszałem co napisałem. Dobrze, że zostało to sprostowane.

Hm, no i się zaczyna kuszenie na k3II :mrgreen:
 
Grzenio  Dołączył: 02 Kwi 2015
K-3II jest jednak już znacznie droższe od K-3 i K-70.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Grzenio napisał/a:
Moim zdaniem K-3 jest lepszy od K-70 w tych aspektach, które są najbardziej istotne z punktu widzenia fotografowania
A teraz pokaż tę listę amatorowi portreciście/pejzażyście. Zaiste, będzie pod wielkim wrażeniem trybu seryjnego i pojemności bufora... Tak wiem, K-3 jest w tej samej cenie, a ma lepsze parametry. To jednak chwilowy stan. K-3 z rynku schodzi a K-70 dopiero rozpoczął swoją karierę. Naturalne więc jest, że ich ceny się spotkały. Nic nowego.
 
Grzenio  Dołączył: 02 Kwi 2015
Portrecista może wybrać sobie z tej listy lepszy system AF czyli więcej punktów AF dających lepsze dopasowanie do danego kadru bez konieczności przekadrowywania oraz krótszy czas migawki pomocny przy robieniu zdjęć z mała głębią ostrości gdy światła jest za dużo (przysłona f/2 i plaża, śnieg itp.)

Pejzażysta może sobie wybrać z listy lepszy światłomierz oferujący pomiar od -3EV a nie od 0EV co jest przydatne przy zdjęciach nocnych i zdjęciach z długim czasem naświetlania (np. z filtrem ND 1000) oraz większą wydajność baterii.

Obaj skorzystają również z możliwości zapisu zdjęć równolegle na dwie karty SD bo raczej nikt nie chciałby wrócić z wyprawy życia albo z sesji ślubnej i zdziwić się w domu, że karta SD padła.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Grzenio, to wszystko prawda, ale równie dobrze może się obejść i bez tego.
Na podobnej zasadzie znajomy dowodzi, że pewne zdjęcia można zrobić tylko i wyłącznie jego Canonem 5dIII z przypiętym L50/1.2. Wie co mówi, wszak ma aż trzy takie puszki...
 

unbreakable  Dołączył: 16 Paź 2012
Ryszard K-3 na rynku jest już 3 lata, K-70 to podgrzewany kotlet w wykastrowanej obudowie oraz wnętrzem nadodatek w tej samej cenie. Użytkownik amator ma do wyboru przynajmniej 4 puszki poza K-70 w niższej cenie nie wchodząc w szczegóły techniczne, cena zaważy, a mając już te pieniądze brałbym wyżej choćby ze względu na migawkę.
Osobiście czekam na następcę K-3II i tutaj liczę na jakiś przeskok w porównaniu do mojej K-3, ale może być ciasno.

 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
unbreakable, nie patrz na K-70 jak na wykastrowanego K-3. To są inne aparaty, dla innych klientów. Tak, najlepszy biznes w kwestii Jakość/Cena robi się kupując topowy aparat APS wychodzący z rynku. To prawda. Ale jesteśmy w wątku o K-70 - który jest aparatem nowym, ma ekran na przegubie i jest mniejszy/lżejszy od topowego K-3. I dla niektórych to są dobre powody, żeby go kupić zamiast tamtego.
Tylko tyle i aż tyle. Chyba zarządzę EOT z mojej strony, bo mi się gorąco robi pod rzadką czupryną... ;-)
 
Grzenio  Dołączył: 02 Kwi 2015
Dla czego EOT :?: Przecież to jest recenzja K-70 a w recenzji podaje się plusy i minusy w porównaniu do konkurencji. Skoro K-3 i K-70 są obecnie w tej samej grupie cenowej to takie porównanie jest jak najbardziej na temat.
 

unbreakable  Dołączył: 16 Paź 2012
Wg. mnie K-70 powinna łapać się w widełkach cenowych 2000-2200 PLN.
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
unbreakable napisał/a:
K-70 powinna łapać się w widełkach cenowych 2000-2200 PLN.

Za taką cenę nie zastanawiałbym się i go brał.
W sumie k3II chyba jednak nie dla mnie.
 
WaldekW  Dołączył: 28 Paź 2007
unbreakable napisał/a:
Wg. mnie K-70 powinna łapać się w widełkach cenowych 2000-2200 PLN.
Ciekawe, byłby tańszy niż K-S2. Wiem, wiem K-S2 powinien kosztować 1300zł, przecież jest słabszy od K-70 i długo jest na rynku, a K-S1 już nie produkowany, prosty aparacik to ok. 500zł. No niestety, ale to kto inny ustala ceny.
 
lukos  Dołączył: 28 Lip 2014
unbreakable napisał/a:
Ryszard K-70 to podgrzewany kotlet w wykastrowanej obudowie

Nie moge sie z Toba zgodzic. W stosunku do najblizszego KS2 ma lepszy sensor i ergonomie pracy, dla mnie to juz duzo.

unbreakable napisał/a:
RyszardOsobiście czekam na następcę K-3II i tutaj liczę na jakiś przeskok w porównaniu do mojej K-3, ale może być ciasno.


Ale fakt, ze jak sie pojawi nastepca to tez chetnie obejrze i moze sie przesiade ;-)
 
everand  Dołączył: 19 Wrz 2015
z ciekawostek ad K-70 poza tym co pisałem w innym wątku (Pentax K-70 już oficjalnie zapowiedziany ! ;-) ) to (porównując do K-50):
- po paruset fotkach stwierdzam, że chwyt jest bardzo dobry, lepiej mi z nim niż z K-50 mam wrażenie. Bardzo podoba mi się trzymanie na kciuku.
- w trybie LV na M mam symulację ekspozycji, czego nie pamiętam w K-50 (bardzo rzadko używałem LV, więc możliwe, że przespałem)
- brak AA i 8mpix więcej widać bez dwóch zdań
- szumy w RAW ja wiem... na oko podobne, może minimalnie lepiej ale zdecydowanie więcej detali, ostrość i jakby dynamika lepsza. Możliwe, że to wszystko po odszumieniu (i ewentualnie zmniejszeniu do równorzędnych rozdzielczości) sprawia, że użyteczne ISO wydaje się być / jest wyższe
 
karol232  Dołączył: 22 Wrz 2016
Dzięki wielkie za recenzje !
 
Kolya90  Dołączył: 29 Sie 2015
I na pentaxforums pojawiła się recenzja. http://www.pentaxforums.c...troduction.html
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
W skrócie to chyba jedno z najlepszych amatorskich APS-C na rynku ;-)

Jak będę miał więcej czasu to pewnie napiszę jakieś porównanie do K-50...
 

kerad  Dołączył: 02 Sie 2006
Markus napisał/a:
W skrócie to chyba jedno z najlepszych amatorskich APS-C na rynku ;-)

Kolejne "najlepsze amatorskie APS-C na rynku"? Jak w reklamach tuszu do rzęs :roll:
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Zapomniałem dodać "prawdopodobnie najlepsze" ;-)
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
kerad napisał/a:
"najlepsze amatorskie APS-C na rynku"?


No raczej w to nie wątpisz?
Bo jeśli, to dostaniesz ostrzeżenie. :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach