Ytr  Dołączył: 24 Wrz 2009
Laptop do zdjęć..
Czy peceta można zastąpić laptopem w obróbce zdjęć ? Nie musi to być najszybszy sprzęt. Wystarczy 8/16GB, SSD i dwurdzeniowy procesor (np 2x2,8GHz lepszy jest chyba niż 4x1,6GHz?). Ważniejsza jest bezawaryjność w pracy, często po kilkanaście godzin dziennie, żeby się nie grzał, nie zacinał, nie wył, nie wymagał wizyt w serwisach. Można mieć spokojną głowę, że nie sfajczy się coś szybciej niż w pc, w laptopie takim jak na przykład HP 8740w/8770 albo lenovo w701 ? Czy lepiej złożyć coś w formacie mikro ATX albo mini ITX i mieć spokojną głowę, że w razie czego można samemu wszystko szybko i niedrogo naprawić.
 

eR Gie  Dołączył: 26 Gru 2015
pojedyncze zdjęcia obrabiam na acer aspire switch 10 - daje rade choć to trwa dłużej. dłuższa przy kilkunastu zdjęciach daje efekt gorącego ekranu(jest tabletem), że można czasami jajka smażyć :mrgreen:

zaletą w tym netbooku jest ekran, jego odwzorowanie kolorów bardzo mi odpowiada ;-)
 
daśko  Dołączył: 15 Mar 2010
No i sam sobie odpowiedziałeś.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Laptop może służyć do obróbki zdjeć - używam trzy lata HP Probook 6570b (procesor Intel Core i5-3230M (2x2.6 GHz, max 3.2 GHz, HT). Nie mam co prawda SSD, wiec na przykład eksport kilkudziesięciu zdjęć w LR trwa kilka minut, ale nie można mieć zastrzeżeń co do ogólnie pojętej wydajności.

Hapeki z serii profesjonalnych (Probook, Elitebook) są raczej bezawaryjne. Ceny sa wysokie, ale możesz sprawdzić ewentualnie polizingowe/leżaki np.
http://www.tani-laptop.com/

Inną kwestią pozostaje konieczność używania zewnętrznego monitora do korekcji barwnej zdjęć, bo ekran laptopa stanowczo się do tego nie nadaje,
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
zewnętrzny monitor to jest must-have do laptopa do pracy, nawet jak się zdjęć nie obrabia...
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Forum P@PL daje się czytać na laptopie ;-)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
czasy gdy dostawaliśmy kasę za czytanie forum skończyły się wraz z przejęciem Pentaxa przez Ricoha
już nie zaliczam tego jako pracę :-/
 

badworm  Dołączył: 21 Lut 2009
eR Gie napisał/a:
pojedyncze zdjęcia obrabiam na acer aspire switch 10 - daje rade choć to trwa dłużej. dłuższa przy kilkunastu zdjęciach daje efekt gorącego ekranu(jest tabletem), że można czasami jajka smażyć :mrgreen:

zaletą w tym netbooku jest ekran, jego odwzorowanie kolorów bardzo mi odpowiada ;-)

A w czym obrabiasz zdjęcia na tablecie? Zastanawiam się właśnie nad jakąś hybrydą (2 w 1) z podłączanym do tego dodatkowym monitorem.
 

eR Gie  Dołączył: 26 Gru 2015
samego ekranu nie używam do obróbki, rzadko go odłączam od klawiatury i to w celach innych niż edycja zdjęć.
sprzęt ma BT, więc nic nie stoi na przeszkodzie podłączyć jakieś pióro lub myszkę wykorzystujące tą technologię. na przeszkodzie może jednak stanąć ograniczenie w formie miejsca na SDD, na nim mam system i podstawowe programy, LR na HDD, a ten jest pod klawiaturą.
 

badworm  Dołączył: 21 Lut 2009
Bardziej chodziło mi o to jaki jest komfort korzystania z Lightrooma na tablecie. Zakładam, że jeśli się zdecyduję na takie urządzenie, to do obróbki zdjęć będzie ono podłączane pod duży monitor i do tego myszka oraz dysk zewnętrzny. Tablety z Windows mają niestety ten problem, że spora część aplikacji (głównie te nieprzygotowane na tego typu urządzenia) ma interfejs nie nadający się do obsługi przy pomocy ekranu dotykowego.
 

eR Gie  Dołączył: 26 Gru 2015
badworm napisał/a:
Tablety z Windows mają niestety ten problem, że spora część aplikacji (głównie te nieprzygotowane na tego typu urządzenia) ma interfejs nie nadający się do obsługi przy pomocy ekranu dotykowego.

nie jestem przyzwyczajony do malowania palcem lub rysikiem po ekranie, ale w przypadku tego modelu oraz LR można pracować rysikiem - to samo dotyczy każdego innego programu.
jeszcze nie zdarzyło się, aby jakiś program odmówił współpracy po wyeliminowaniu touchpad'a lub myszki.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach