Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Używałem jednocześnie Sigmy HSM II i Tamrona 70-200/2.8, moje wnioski były następujące:

- pod względem ostrości nie widać było praktycznie żadnej różnicy, jedynie na 200mm Tamron miał nieznaczną przewagę, ale trzeba było się mocno przyjrzeć.
- Sigma miała w tym starciu znacznie szybszy AF. Celność na podobnym poziomie, czyli i jeden i drugi czasem nieznacznie spudłował. Sigma praktycznie bezdźwięczna, Tamron jak wiertarka u sąsiada w sobotni poranek ;-)
- Bokeh? Trzeba było się bardzo przypatrzeć, by zauważyć jakiekolwiek różnice.
- Sigma cięższa, ale za to krótsza i bardziej pękata. Tamron lżejszy i dłuższy - gdybym miał wybierać po wyglądzie, to Tamron podobał mi się bardziej ;-)
- Jakością wykonania wygrywa Sigma. Wydaje się być solidniejsza i lepiej spasowana.
- Nie pamiętam teraz, ale Sigma dawała chyba nieznacznie cieplejsze kolory (albo odwrotnie, ale na pewno była różnica).

Z tych dwóch zdecydowałem się na Sigmę ;-) nie bez wahania i dylematów, ale wygrał AF. ;-)
 
Metias  Dołączył: 10 Sie 2008
Miło że tyle osób się wypowiada. Za chwile edytuje profil i wpiszę miejsce zamieszkania ;) To nie tajemnica ;)

Fenol Dziękuje za wyczerpującą odpowiedz. Tak tylko w ramach uściślenia. Mówimy o Tych obiektywach:
http://www.fotoplus.pl/ob...-Di-LD-IF-Makro
oraz
http://www.sigma-sklep.pl...medium=referral
Tak?
Różnica w cenie jest znaczna. Pytanie na ile warto dopłacać? Chyba bez badania organoleptycznego obiektywów się nie obejdzie ;)
 

dakozlo  Dołączył: 28 Sty 2014
Przeglądałem ostatnio oferty sklepow w PL i ta sigma jest praktycznie niedostępna. Na allegro tez obserwuję od kilku miesięcy i oprócz jednej z ukruszonym szkłem żadnej używki nie widziałem...
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Metias,

co do Tamrona - zgadza się, to ten.

co do Sigmy - z mojej strony mowa o obiektywie Sigma 70-200/2.8 HSM II (starsza wersja, bez stabilizacji).

Teraz istotne pytanie - bierzesz pod uwagę tylko nowy obiektyw, czy używany także? Sigmy o której piszę nowej kupić się już nie da. Z Tamronem też są duże problemy i zazwyczaj, gdy zadzwonisz do danego sklepu, to usłyszysz, że nie posiadają ;-)
 
Metias  Dołączył: 10 Sie 2008
Sprzęt ma być brany w leasing więc pozostają mi tylko do wyboru sklepowe sztuki :/
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
A jaki masz budżet? :-)
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Ja jednak pozostałbym przy siedemdziesięciomilimetrowym, limitowanym pomyśle.
 
Metias  Dołączył: 10 Sie 2008
Budżet na szkło to tak maks 4500 zł Ale weryfikowałem po sklepach. Rzeczywiście jest problem z dostępnością. Ponoć ma wyjść nowa sigma zamiast tej 70-200 Chyba skończy się na zakupie samego body. Obiektyw poszukam w późniejszym terminie na spokojnie.
Pentagram O nim też myślę. CHoć chyba będzie odroczony w czasie ;)
 
Metias  Dołączył: 10 Sie 2008
espresso o 50-135/2,8 również myślałem. Jak się nie mylę (dość dużo teraz czytam o wszelkich możliwych obiektywach) to AF w tym obiektywie nie powala prędkością?
 

irek83  Dołączył: 11 Paź 2014
espresso napisał/a:
pentax.org.pl powoli staje się zbędny jak widać.

O to bym się nie martwił, forum tętni życiem, zwyczajnie Facebook jest szybszą formą kontaktu z użytkownikami systemu i nic poza tym. Mam nadzieję, że nie uraziłem osób które nie posiadają konta na Facebooku, ale jeśli tak się stało to szczerze, nie miałem takiego zamiaru.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Nawet byś się zdziwił jak. Ostatnio preferujemy kontakty w tzw. realu. Przynajmniej to :-B nie jest wirtualne, a i gatunek można wybrać. :mrgreen:
 

irek83  Dołączył: 11 Paź 2014
Dada, :-B :-D
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Mam nadzieję, że jest to dobre irlandzkie piwo, a nie tyskie siki. :-P

A propo's piwa 8-)

http://hra.pardal.cz/
První vyladěný simulátor pivovaru.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
espresso napisał/a:
czesi się wkurzą jak się dowiedzą że ich napój porównujesz do garnka z cyny.
Sami tak napisali :mrgreen: Vyladeny ma też kilka innych znaczeń.
 

idzi  Dołączył: 24 Paź 2010
Dada napisał/a:
To jest tylko jeden taki obiektyw w Pentaksie.
Proszę się nie śmiać ! Sam jestem zaskoczony po sprawdzeniu go na 4 cyfrowych i 5 analogowych korpusach.
To jest ......

DA40 XS.

DA 40 limited może troszkę wolniejszy ale moim zdanie wart wydanych pieniędzy
DA 70 limited szybki i celny dla mnie ekstra na tyle dobry ,że nie szukam Świętego Grala 77&1,8, oba obiektywy nadają się do portretu. Tamron 28-75 wart zastanowienia ale szybki nie jest.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
idzi napisał/a:
DA 40 limited
i DA40 XS są w tej samej formule optycznej zrobione. Różnią się obudową i ceną.
 

idzi  Dołączył: 24 Paź 2010
Dada napisał/a:
i DA40 XS są w tej samej formule optycznej zrobione. Różnią się obudową i ceną.

Wiem ,miałem w ręku oba zostawiłem DA40&2,8 limited z uwagi na ...urodę, choć XS jest szybszy może nieznacznie ale jednak
 
Metias  Dołączył: 10 Sie 2008
Dziękuję wszystkim za pomoc i wypowiedzi w tym wątku. Właśnie wróciłem z Krakowa z dwoma pudełkami. W jednym K3-II w drugim obiektyw 70 2.4.... Wprawdzie jechałem po samo body. Ale... ;)
Temat obiektywu 70-200 pewnie jeszcze powróci ;) Ale na razie chce się na cieszyć nowym body. A dłuższy obiektyw pod psy będzie bardziej przemyślany:)
Miło mi że pod założonym prze zemnie tematem rozwinęła się wielowątkowa dyskusja. Tak jak już wcześniej wspominałem,bardzo lubię to forum (choć dość długą absencje od niego miałem ;) ) W temacie miejsc zamieszkania poszczególnych forumowiczów. Proponowałbym założyć mapę google. Każdy będzie mógł się dodać. Na obrazie mapy będą lepiej widoczne skupiska użytkowników pentaxa ;)
Wiem że różne fora w ten sposób pokazują swoich użytkowników jest to szybkie i przejrzyste. Umożliwia też szybsze spotkanie na :-B .... czego sobie i wam życzę :)
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Metias napisał/a:
W jednym K3-II w drugim obiektyw 70 2.4
Ooo, kochany. Sprzęcicho na pieski masz, że hej!
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Metias gratulacje!

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach