M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
darkduch, przy zalozeniu, ze stosujemy oryginalny tusz i oryginalny papier. I o ile na niefirmowym papierze tusz w kolorze bedzie akceptowalny, o tyle w cz/b bedzie juz mocno tracilo dominatami.
mini21, stosuje rozne papiery, ale zadowolony jestem juz z efektow i papierow rc pe. Daja dobra glebie, ladny kolor, dobry polysk. Polecam grubosci od 230g/m2 wzwyz.
 
mini21  Dołączył: 04 Lis 2008
Jeśli o bw to satysfakcjonujący efekt uzyskałem tylko wtedy, gdy jako papier ustawiłem "papier zwykły".
Przy innych (Epson glossy, semi glossy) zawsze wychodził jakiś zafarb.

Ja planuje trochę pobawić się papierami - na razie zamówiłem sobie FomeiJet czy jakoś tak w wersji Pearl 300 (bardzo podoba mi się struktura) bo dostałem próbnik od producenta.

Chciałbym jeszcze jakieś papiery od Tecco (tyle że oni nie mają zrobionego profilu ICC pod L8xx a Fomei ma).

Niestety, plany się trochę popsuły gdyż myślałem że ten Epson Premium będzie ok, a wychodzi że nie do końca.

Cały czas boję się jednak tego, że moje wymagania są mocno zawyżone i mogę nie uzyskać takiego efektu jaki bym chciał - ale tego dowiem się dopiero gdy ktoś zaawansowany mi to pokaże.
 
dr_Fell  Dołączył: 30 Sie 2008
Proszę o polecenie taniego papieru do tej drukarki. Znalazłem sklep "papier do zdjęć" (papier stamtąd zbierał dobre recenzje) ale mają tam pełno typów papieru (nie mówię o matowych, błyszczących) - tylko na podłożu polietylenowym, cast coated, mcc - który będzie tani i przyzwoity? (potrzebuję 10x15, powiedzmy, że błysk będzie ok). Gramatura 180? 200?

Pozdrawiam
Michał
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Enzo, używałeś Fomei? Możesz porównać z papierem Epsona?
 
dr_Fell  Dołączył: 30 Sie 2008
Enzo napisał/a:
dr_Fell, http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=51182


To jest chyba bardzo dobry papier w sensownej cenie. Mi zależy na sensownym papierze w bardzo dobrej cenie.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
zorzyk, używam. Jest w porządku - wydruk takiej samej jakości jak na Tecco Luster a cena znośniejsza i brak baboli (póki co). Z Epsona używałem Premium Glossy więc porównywanie go z jedwabistymi nie ma większego sensu (Epson wart jest swojej ceny ale jednak powierzchnia nie jest tak uniwersalna).
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Dzięki za informację, ale teraz musiałbym zapytac, jak się ma Tecco do Epsona :evilsmile:
OK. Chodzi mi o to, czy + - Fomei ma kolory zbliżone do Epsona i nie traci ostrości... Ale myślę, ze odpowiedź będzie pozytywna (znaczy kokory OK i ostrość też).
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Generalnie Epson ma więcej, lepiej, mocniej ;-) Ale to co uzyskuję na Tecco i Fomei nie odbiega jakoś znacznie od Epsona. Wiadomo - inna powierzchnia robi swoje.
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
Przeca papiery Epsona też dobre są :-) Drukowałem na różnych- w tym także na różnych Fomei, Sihl-u, Tecco, Ilfordzie, na Tetenalu rzadko.
 
dr_Fell  Dołączył: 30 Sie 2008
Ponawiam prośbę o polecenie taniego papieru do tej drukarki (10x15) ze sklepu papier do zdjęć. Wiem, że część z Was używała i była zadowolona. Sprawa pilna, potrzebuję zamówić dzisiaj. Papier do druku zdjęć z amatorskiego fotokącika na weselu rodziny. Nie potrzebuję świetnego papieru w cenie 35gr/szt, tylko przyzwoitego w cenie 10gr./szt :)

Pozdrawiam
Michał
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
Tutaj nie pomogę :-( Najtańszy Epson Czy Tetenal to koszt ok.40gr/szt
 
dr_Fell  Dołączył: 30 Sie 2008
Właśnie znalazłem, zdaje się, gdzieś w okolicach połowy wątku :) Sołtys i Nieostry korzystali z Wysokopołyskowego PE RC (PF270WPPE) o gramaturze 270 i byli zadowoleni. Mi taka gramatura niepotrzebna, wezmę ten z PE i zwykły 180g, zobaczę, może nawet zwykły będzie wystarczający.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Gramatura gramaturą, ale czasem papier 265 gsm (Fomei Collection Gloss) jest cieńszy niz 250 gsm (np. Epson Premium Glossy). Tak mi powiedziano w jednym sklepie.
 
dr_Fell  Dołączył: 30 Sie 2008
zorzyk napisał/a:
Gramatura gramaturą, ale czasem papier 265 gsm (Fomei Collection Gloss) jest cieńszy niz 250 gsm (np. Epson Premium Glossy). Tak mi powiedziano w jednym sklepie.


Co w sumie mnie nie dziwi, różne materiały różnych producentów mogą mieć różną gęstość.

[ Dodano: 2016-11-04, 09:57 ]
Kupiłem l805, mam problem z tą drukarką. Otóż drukuję do tej pory tylko zdjęcia 10x15 i każde ze zdjęć wydaje się być przesunięte w dół i w prawo (patrząc od przodu tak, jak wkłada się papier i tak jak wychodzi z drukarki). W trybie bez powiększania zdjęcia skutkuje to tym, że z lewej strony i u góry jest biały pasek, a dół i prawa strona są obcięte (prawo, na dłuższym boku, o ok. 3-4mm). Gdy włączam opcję powiększenia zdjęcia, ramki z lewej i u góry znikają, ale dół i prawa strona są obcięte jeszcze wyraźniej. Czy to normalne zachowanie tej drukarki? Papier z "papier do zdjęć", wymiary 100mmx148mm.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Oryginalny papier Epsona ma wymiary 10,2x15,2 cm. Spróbuj ustawić w sterowniku dokładny rozmiar swojego papieru, a nie korzystać z formatu "10x15" z listy wyboru. Dodatkowo zaznacz w odpowiednim miejscu "centrowanie obrazka ".
 
anonimus  Dołączył: 02 Sie 2007
Naczytałem się o różnych drukarkach foto i chyba wybiorę coś z rodziny L800. Jedną z kluczowych elementów decyzji to była cena wydruku. Oryginalne tusze nie są takie drogie... Można stosować zamienniki no ale raczej nie są trwałe w UV. Mam jednak pytanie odnośnie laminowania. Czy bardzo dobry papier z połyskiem dało by się zastąpić słabszym tyle, że laminowanym. Bo chciał bym pobawić się w pocztówki. Jeśli zaś laminowanie to jakie są opcje?
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ze słabszych papierów używałem tylko Auchan Ultra Bright 265 gsm oraz Auchan Bright 180 gsm. Cena niby jest atrakcyjna (11-13 zł za paczkę papieru o rzeczywistym rozmiarze 10x15 cm, 50 szt.), ale w porównaniu do Epson Premium Glossy 250 gsm wady są następujące:
- połysk raczej na poziomie półbłyszczącego papieru fotograficznego, odstaje wyraźnie od Epsona,
- kontrast obniżony i nie bardzo można ustawić większy, bo to raczej brudzi kolory niż kontrastuje,
- kolory słabowite, bez wystarczającego nasycenia, a bez kalibracji drukarki. do tego papieru zgodność kolorów z wzorcem taka sobie :(

[ Dodano: 2016-11-11, 16:38 ]
cd.

Zdjęcia na obu papierach Auchan nie mają życia, głębi, nasycenia i ogólnie wyrazu Epsona. Myślę, że jjeżeli chodzi o używanie tego wynalzku do swoich wydruków, to szkoda na to pieniędzy.

Papier Epsona w promocji. Obecnie kosztuje 41 zł za 80 szt. A6 (10,2x15,2). Nie testowałem Fomei który jest obecnie w podobnej cenie do Auchan, ale sam już się boję wyrrzuvenia forsy w błoto... Na tę chwilę pozostaję przy Epson Premium Glossy.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Nie mogę zmienić rozmiaru papieru. Próbuję spod Lightrooma, spod głównego oprogramowania drukarki i nic. Ustawiło się 10 x 15 i nie chce być inaczej. Kończy mi się co prawda jeden z tuszy ale czy to ma znaczenie? Macie jakiś pomysł?
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
anonimus, na trwałość odbitki drukowanej największy wpływ ma papier. Droższe papiery maja coś na zasadzie lejka, ktory gdy przeleci już przez niego tusz domyka sie i nie pozwala na utlenianie tuszu. Tusz...nawet najtańszy na takim papierze bedzie bardzo trwały. Jesli fotografie idą do albumu to nie ma większego znaczenia jaki tusz i jaki papier w kontekście trwałości.
Co do laminowania, to wszystkie papiery foto mozna laminowac dwustronnie lub jednostronnie. W pierwszym przypadku uzyskujesz nawet na najcieńszym papierze dosyć gruba i sztywna fotografie, w drugim otrzymujesz o polowe mniej gruba, ale wyginająca sie jak banan. Laminowanie w 100 procentach zatrzymuje proces utleniania sie tuszu. Dobrze położona jednostronnie folia na dobrym papierze foto dla nie wprawnego oka jest niezauważalna. Jeszcze jedno. Laminowanie fotografii wymaga użycia dobrego laminatora, w którym masz możliwość regulowania temperatury. Pierwszy przebieg suszysz fotografie, drugi możesz położyć jednostronnie folie. Przy laminowaniu dwustronnym fotografie musza byc suche, wiec mozna im zrobic jeden przebieg suszenia i na jakiś czas na kaloryfer do wysuszenia całkowitego. Dopiero potem laminujesz dwustronnie, gdy masz pewność, ze fotografie wyschły w 100 procentach. Co do temperatury, papiery o powłokach mocno błyszczących i podłożach na polietylenie potrafią popękac powierzchniowo. Na mocno nagrzewajacych sie laminatorach potrafią sie zawinąć wokół walka. Laminowanie fotografii drukowanych wymaga doświadczenia i użycia laminatora przynajmniej średniej klasy. Słabe laminatory bedą powodowały straty, i w końcowym efekcie nieopłacalność całego przedsięwzięcia.

[ Dodano: 2016-11-13, 07:22 ]
Enzo, zainstaluj ponownie sterownik, byc moze coś sie pokrzaczylo. Ewentualnie moze masz zaznaczony jakiś typ papieru, ktory występuje tylko jako 10x15.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach