krzychu1979  Dołączył: 17 Wrz 2011
Kuba Nowak, podrzuciłbyś mi jakieś przykładowe zdjęcia z 28ki dla przysłon 2.8-5.6. Widzę że używasz k-30 więc niemal k-50.
fanmario, przejrzałem Twojego floga na szybko, niestety na nic z interesującego mnie obiektywu nie znalazłem.
Krzychoo, ja nie wątpię w jakość obrazka po przymknięciu (bo taki mnie najbardziej interesuje), ale właśnie w ten autofocus który nie zawsze trafia. Na dodatek wyczytałem gdzieś opinie że im dalej od punktu centralnego tym mniejsza szansa na trafienie.
Dzięki za odzew
 
Kot72  Dołączył: 15 Paź 2014
krzychu1979, tak jak radził Grzechotnik . Poszukaj F 28 mm f2.8 . Bardzo ostre szkło . Na f2.8 ostre i w pełni używalne . AF szybki i precyzyjny . Nigdy nie domykałem wyżej niż f 5.6 . Sigmy nie miałem więc nie porównam .
 

krzychu1979  Dołączył: 17 Wrz 2011
Jeszcze kilka razy muszę się z tym przespać, poczytać i poszukać. Wbrew pozorom wcale nie ma wielu ładnych sztuk serii FA na sprzedaż, a znalezienie idealnej Fki graniczy z cudem. Na razie się zbytnio nie spieszę. Dzięki za tę jakże owocną dyskusje.
 

fanmario  Dołączył: 22 Paź 2007
Grzenio napisał/a:
fanmario napisał/a:
F 11 pozostawię bez komentarza :roll:

Nie używasz nigdy przysłony f/11?

Po co używam jak migawki?
Każdy może pytać , każdy może błądzić.
Przesłona jest po to aby z niej korzystać.
F11 bywa przydatne ale w bardzo wyjątkowych sytuacjach.
Z kliszą używałem ale teraz jak mam możliwość wybrania ISO przy takim świetle?
Krzychu:
Szukaj starej FA35/2 MiJ wbrew pozorom to nie plastik.
To szkło, które się sprzedaje tylko jak zmienia się system i tyko wtedy.
Podobnie jak K, KA, FA 50/1,7 Limitedy FA, Takumary jak i te stare Tamrony z adaptal, które projektował Pan Japończyk od naszych szkieł limited.
:roll:
 
Grzenio  Dołączył: 02 Kwi 2015
fanmario napisał/a:
Po co używam jak migawki?

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem - przysłony używasz jako migawki? W jaki sposób?
 

kerad  Dołączył: 02 Sie 2006
Grzenio napisał/a:
przysłony używasz jako migawki? W jaki sposób?

Otwiera się jedynie do ustalonej uprzednio wartości ;-)
 

krzychu1979  Dołączył: 17 Wrz 2011
fanmario napisał/a:

Krzychu:
Szukaj starej FA35/2 MiJ wbrew pozorom to nie plastik.
To szkło, które się sprzedaje tylko jak zmienia się system i tyko wtedy.
:roll:

Nie kupie tego szkła z kilku powodów:
-nie ma wielu używek (tak jak napisałeś - tego szkła się nie odsprzedaje)
-jak już są to cena jest delikatnie mówiąc spora,
-testowałem ostatnio różne ogniskowe i 35mm jest mi troche wąskie.
Gdyby 35mm mi pasowało brałbym da35/2.4 bez zastanowienia, biorąc pod uwagę stosunek jakość obrazka/cena.
 
Grzenio  Dołączył: 02 Kwi 2015
kerad napisał/a:
Grzenio napisał/a:
przysłony używasz jako migawki? W jaki sposób?

Otwiera się jedynie do ustalonej uprzednio wartości ;-)

Tak to raczej działa migawka centralna a tej nie uświadczysz w typowych obiektywach do lustrzanek APS-C.
 

krzychu1979  Dołączył: 17 Wrz 2011
Musze odszczekać wszystko co pisałem o cenie FA35/2. Okazuje się, że najtańszy na ebayu jest niewiele droższy od Sigmy a ładne używki w cenie zbliżonej do F/FA28. Przyznam, że troche mi to namieszało w głowie....
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
krzychu1979 napisał/a:
Musze odszczekać wszystko co pisałem o cenie FA35/2. Okazuje się, że najtańszy na ebayu jest niewiele droższy od Sigmy a ładne używki w cenie zbliżonej do F/FA28.

To byłoby coś dziwnego.
Średnia cena to na dziś około 500 euro, za 400 schodzą takie z ręki. Taniej chyba idzie tylko kupić z Japonii ale, że budżet pusty to i cło pewne.
Sprawdzone - Raptem dwa tygodnie temu kupowałem w Japonii kilka zagrzybiałków na części i nieopatrznie jedna z paczek poszła do kraju i cło dowalili aż miło.
 

krzychu1979  Dołączył: 17 Wrz 2011
Nie będę wrzucał linka do aukcji bo to chyba nielegalne, ale jest nowy z Grecji za 320 funtów (z przesyłką) i ten sam sprzedający ma również FA50/1.4 za 256 funtów, również nowy. Troche te ceny zastanawiające, ale gdybym tego szukał to chyba bym zaryzykował. Sam byłem zdziwiony, bo często przeglądam aukcje (chyba uzależnienie) i za takie pieniądze widzę pierwszy raz od chyba 3 lat.
 
plis  Dołączył: 12 Paź 2011
Według mnie, jak już 35mm w tej cenie to Ltd (w zasadzie to jeszcze zostanie). W innym przypadku DA35 2.4.
 

fanmario  Dołączył: 22 Paź 2007
Grzenio napisał/a:
fanmario napisał/a:
Po co używam jak migawki?

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem - przysłony używasz jako migawki? W jaki sposób?

Miało być : Po co jak mam czasy migawki :) (dotyczy F11)
Widocznie edytowałem i zjadłem swoje własne zdanie :)

Krzychu FA35/2 w ciemno byle w odpowiednim stanie.
+/- 200 zł nie ma znaczenia bierz tylko MiJ.
Pilnuj aby była osłona, jeszcze lepiej szkło w org. case , którego nie mam .
Do DA 35/2,4 nie próbuj porównywać bo to inny świat, nie ten optyczny a wykonanie.
Trudno nawet obudowę zarysować :)
 

krzychu1979  Dołączył: 17 Wrz 2011
fanmario, na razie się wstrzymuje z decyzją. Jeszcze sprawdzę czy na pewno nie chce 35mm, jeszcze kilkukrotnie sprawdzę sample, testy, opinie. Zobaczymy co mi się w czaszce wylęgnie :-)
 

fanmario  Dołączył: 22 Paź 2007
krzychu1979 napisał/a:
fanmario, na razie się wstrzymuje z decyzją. Jeszcze sprawdzę czy na pewno nie chce 35mm, jeszcze kilkukrotnie sprawdzę sample, testy, opinie. Zobaczymy co mi się w czaszce wylęgnie :-)

Cokolwiek zrobisz jak będziesz w systemie to i tak kupisz...
Wcześniej czy później...
 

krzychu1979  Dołączył: 17 Wrz 2011
No i kupiłem.... F28/2.8. Co ciekawe kosztował mnie wyjątkowo mało, więc jak nie przypasuje to może nie stracę dużo.
Najgorsze, że zdążyłem przekonać zarówno siebie, jak i lepszą połówkę, że lepiej zamiast niego kupić 21 i 40 limited. Jednak rozsądek wziął górę.
Zobaczymy jak nowy nabytek się spisze w akcji.

I przepraszam za odgrzebanie wątku poruszającego temat magicznych krążków rozproszenia :-D

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach