wanakamura  Dołączył: 03 Lip 2009
@powalos dlatego jak miałem okazję dokupiłem parę adapterów :) minusy. Te z potwierdzaniem przysłony są delikatne i jeden z nich mi działa pokazując przysłonę -1EV czyli zamiast 2.8 pokazuje 4 i tak dalej. Drugi działa dobrze. Do tych bez popychacza mam 2 proste oryginalne te są tanie ok 60-80 zł te z popychaczem sięgają 200-300 zł
 

pipeman  Dołączył: 03 Cze 2010
CZJ 135/3.5 mam na kliszy i k3 o innej 135mm niy myślę....
 

Rychubil  Dołączył: 01 Sie 2012
 
Właśnie dziś rano, przed pracą odebrałem z poczty CZJ135/3.5 i podjarany poleciałem szybko do domu żeby już go podpiąć i co się okazało? Byłem pewien, ża mam przejściówkę M42 a zamiast niej mam M49 do odwrotnego mocowania :-/
Zamówiłem oczywiście ale trzeba znów tydzień czekać :roll:
 
jancewicz  Dołączył: 30 Cze 2014
Jak już kupisz przejściówkę m42 to.... przepadłeś! :) Będziesz chciał więcej, więcej i więcej....;) A jest w czym wybierać!
A propos stotrzydziestekpiątek... mam doskonałego Jupitera, który niewiele ustępuje CZJ
Udanych kadrów!
 

Rychubil  Dołączył: 01 Sie 2012
jancewicz napisał/a:
Jak już kupisz przejściówkę m42 to.... przepadłeś! :) Będziesz chciał więcej, więcej i więcej....;) A jest w czym wybierać!

No i pewnie tak będzie :roll:
 

modrzew  Dołączył: 07 Gru 2008
Jeśli nie musi być koniecznie manual i stałe f/4, to zapolowałbym na F 70-210/4-5.6 albo F 70-200/4-5.6 bez smc. Zwłaszcza ten drugi można było dorwać swojego czasu za śmieszne pieniądze, optycznie bardzo fajny a wygoda użytkowania bez porównania większa.
 

kwantus  Dołączył: 08 Lip 2008
jest jeszcze Soligor 70-210mm C/D MC Zoom+Macro f/3.5
 

Rychubil  Dołączył: 01 Sie 2012
No i zonk Panowie :-/
Przyszedł dziś do mnie kupiony z dojczlandu Soligor 80-300/4-5.6 P AR i nie mogę go podpiąć do mojego body K5IIs, bo z tyłu obiektywu wystaje jakiś dzyndzel, języczek czy coś, który blokuje umiejscowienie obiektywu w korpusie:
http://www.fotosik.pl/zdjecie/eb1bc42fec83b5fb
Co mogę z tym zrobić? Jest możliwość usunięcia tego samemu, czy trzeba dawać to do fachowca i czy w ogóle można to usunąć?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Odkręć ten plastik z kołnierzem. Możesz używać bez niego, albo skrócić tą płetwę do rozmiarów jak w kicie i przykręcić.
 

Rychubil  Dołączył: 01 Sie 2012
Wielkie dzięki :-)
Już odkręciłem ten kołnierz i wsio w porząsiu :-D
Tak nawiasem, to teraz mam fajny zestaw wycieczkowo-spacerowy: Pentax 16-45/4 + ten Soligor A 60-300/4-5.6 macro. Oba mają ten sam gwint filtra 67mm.
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
Płetwę wykręć - pilnik i zeszlifować nadmiar, maznąć krawędź lakierem i przykręcić ponownie. Nawet nie 30 minut roboty.
 

Rychubil  Dołączył: 01 Sie 2012
Grzechotnik napisał/a:
Płetwę wykręć - pilnik i zeszlifować nadmiar, maznąć krawędź lakierem i przykręcić ponownie. Nawet nie 30 minut roboty.

Odkręciłem tą płetwę zespoloną z taką czarną obrączką. Tak w ogóle to się trzymało na jednej małej śrubce.
http://www.fotosik.pl/u/rychubil/album/2383866
Mam teraz bez tego. Co mi da ten zabieg i ponowne zamontowanie tej obrączki na tył obiektywu? Powinno to tam być?
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
W zasadzie to nigdy nie jest wskazane wyjmowanie czegoś z obiektywu.
Powinno to tam być bo jest to uszczelnienie mechanizmów wewnątrz. Po drugie maskuje to elementy ruchome i niweluje potencjalne refleksy światła wewnątrz komory lustra.
Ale w zasadzie można żyć bez tego.
 

Rychubil  Dołączył: 01 Sie 2012
Zeszlifuję i polakieruję tą płetwę a potem złożę jednak na powrót jak była - fajne szkło więc szkoda by było gdyby coś tam się z nim stało.
Dzięki :-)
 

fanmario  Dołączył: 23 Paź 2007
Tamron adaptal 80-210 /3,8 i dopiero przy 210mm ma F4 najlepiej w wersji adaptal 2 plus mount PK ale nie tylko z bagnetem PK a ten ze stykami.
Niewielki, ciężki, bo to metal i szkło, w miarę jasny i ostry typu pompka, która trzyma ustawioną ogniskową pomimo lat i z macro.
To chyba najmniejsza manualna użyteczna dwusetka w granicach F4 :)
Projektantem był Pan od naszych od naszych limited'ów, tak jak większości szkieł Tamron adaptal zanim Pentax owego Pana przytulił (FA 31,35, 43,77,70 a może i innych)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach