Robur  Dołączył: 12.06.2011
To ja teraz podrzucę dwa adresy: Audiocomp24 i Elektrohouse . Sprawa jest rozwojowa. Otóż dawno dawno temu, pewien miły człowiek z miejscowości Boguszów Gorce, zamieszkały przy ul. Fornalskiej 31 zaczął rąbać w rogi osoby pod szyldem perfumerii Wisalia. Jak się adres spalił- to przerzucił się na markę Elbruso. A że na perfumach nie robi się aż takich kokosów, poszedł dalej. I później pojawiły się następujące marki- Lowbuy.pl, Androsat.pl, później odmiany ATT Partners LLC, aż wreszcie z wielkim hukiem przywalił na etanto.pl. Później był fleszpix.pl, a obecnie jest w grze pompowanie dwóch marek, o których wspomniałem wcześniej. Ja miałem szczęście- sypnąłem groszem, i zainwestowałem 15 PLN w płatność przez pośrednika, a z takimi strach zadzierać, i skończyło się jedynie na strachu. Ale wystarczy poszukać nieco na forach (np. tutaj , tutaj czy wreszcie tutaj , aby stwierdzić że faktycznie, Polska istnieje tylko teoretycznie. Od 5 lat pewien cwaniak okrada jeleni, ludzie łażą gdzieś na Policję, ona mówi że winny jest pan... (to można znaleźć w linkowanych przeze mnie wątkach) i....nic się nie dzieje. To jest wręcz niesamowite....
Firma założona JAKOBY w USA (co jest bzdurą, bo firma ATT Partners LLC ma status "Inactive - Administratively Dissolved (Tax)"- co można sprawdzić tutaj ), bez NIP, REGON, z lokalizacjami w wynajętych biurach wirtualnych. Dodatkowo właściciel bezczelnie grozi osobom poszkodowanym (!!!). Tak więc jak będziecie planowali zakupy na Walentynki- omijajcie te dwie miejscówki.

grober  Dołączył: 16.07.2010
Przedstawiam "w skrócie" sytuację, w nadziei że uda się komuś podsunąć jakiś pomysł, który pomoże rozwiązać "niezręczną" sytuację z nieuczciwym sprzedawcą. Nie chcę zdradzać danych sprzedającego bo sytuacja jest w toku, a "on" nie ma obecnie ofert sprzedaży.

1) 07.09.2016 r. kupiłem obiektyw (używany "... w stanie bardzo dobrym", od prywatnej osoby), opcja "kup teraz" z płatnością PayU,
2) 09.09.2016 r. otrzymałem przesyłkę z obiektywem.
3) 18.09.2016 r. poinformowałem sprzedawcę o wykrytych wadach, przedstawiłem zdjęcia i film obrazujący defekty.
Zaproponowałem zwrot towaru, lub upust na przegląd i naprawę w serwisie.
Sprzedawca tego samego dnia przyjął informację do wiadomości, lecz nie wyraził chęci ugody.
4) 27.09.2016 r. drogą telefoniczną wysłałem ponownie propozycję ugody lub zwrotu towaru.
W przypadku braku odpowiedzi zastrzegłem, że następnego dnia odeślę obiektyw.
Sprzedawca przyjął to do wiadomości, SMS-em odpowiedział: "Dobra.potem to ogarne.dzieki"
5) 29.09.2016 r. odesłałem obiektyw na adres sprzedawcy informując go o tym fakcie drogą telefoniczną i mailową dołączając skany: potwierdzenie nadania paczki i formularz odstąpienia od umowy.
Tego samego dnia otrzymałem potwierdzenie o odczytaniu wiadomości.
6) 30.09.2016 r. otrzymałem potwierdzenie doręczenia przesyłki do sprzedającego.
7) 18.10.2016 r. Wysłałem drogą telefoniczną informację sprzedającemu o tym, że nie otrzymałem zwrotu zapłaconej kwoty, a regulaminowy termin zwrotu 14 dni minął.
Sprzedawca zbywał mnie różnymi informacjami w kilku wiadomościach SMS, że obiektywu nie otrzymał, że nie mieszka pod podanym adresem, że termin zwrotu został przekroczony bo paczkę wysłałem po regulaminowym terminie.
Tego samego dnia tj 18.10.2016 r. zgłosiłem zaistniałą sytuację w serwisie Allegro, jak również w Komendzie Policji.
8) 20.10.2016 r. funkcjonariusz Policji podczas czynności służbowych ustalił w rozmowie telefonicznej ze sprzedającym, że paczkę "podobno" odebrała (30.09.2016 r.) sąsiadka (przetrzymując ją u siebie kilka tygodni). po czym odesłała na mój adres.
9) Dziś, tj 24.10.2016 r. otrzymałem informację z poczty o nadejściu przesyłki-awizo.

Teraz nasuwa się pytanie: co dalej?
Mam odebrać paczkę na poczcie, by potem znowu odesłać ją sprzedającemu?
I czekać kolejnych kilka tygodni na "rozwój wydarzeń"?
Co robić, jak żyć?

Jacekzkl  Dołączył: 13.09.2015
program ochrony kupujących - ja bym nie odbierał bo moze w srodku byc cegła a przesyłek poczty polskiej nie mozna otwierac przy odbiorze. ciekawe jak sie skończyła sprawa.

Robur  Dołączył: 12.06.2011
....jak pisałem- sprawa jest rozwojowa. Po Audiocompie był Mactronik (przez "k"- zbieżność nazw z producentem latarek przypadkowa, ale zamierzona), a teraz jest... przepraszam za wyrażenie rain-gold.com. Polecam obejrzeć stronę- brak danych firmy, a biuro mieści się w biurze wirtualnym w Łodzi. Lepiej od razu wydać pieniądze na alkohol, przynajmniej coś zostanie (w domyśle- kac)

Skocz do: