igorrro  Dołączył: 18 Lip 2011
Statyw
Witam,

Nadeszla wielkopomna chwila na zakup statywu.
Moglibyscie sie podzielic swoimi doswiadczeniami, ktory model jest warty zakupu i nie ugnie sie pod np takiem zestawem K-5 II plus Tamron 70 - 200/2.8?
Na chwile obecna mam taka propozycje:

https://www.amazon.co.uk/...keywords=brfree

[ Dodano: 2016-10-24, 20:38 ]
Update: Manfrotto MT190XPRO3 190 Aluminium 3 Section Tripod???
Teraz tylko glowica. I tu sa dwa typy:

1) Glowica trzykierunkowa
http://fotozakupy.pl/prod...-200PL-RC2.html

2) Głowica Manfrotto MN498RC2 MIDI kulowa
http://www.cyfrowe.pl/apa...ica-kulowa.html
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
496 do dobry standard. Dobrze ze nie wziales tego manfrotto befree bo to straszny chlam jest
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
igorrro napisał/a:
Moglibyscie sie podzielic swoimi doswiadczeniami, ktory model jest warty zakupu i nie ugnie sie pod np takiem zestawem K-5 II plus Tamron 70 - 200/2.8?

Potrzebujesz statywu i głowicy które utrzymają co najmniej dwa razy większy ciężar no i nie wiem czy chcesz robić zdjęcia w studio czy w plenerze.
Osobiście polecam ten statyw TRIOPO GT-3228X8C i do tego jakąś głowicę wideo np Manfrotto MVH500AH są wprawdzie ciężkie ale wyjątkowo wygodne i znacznie lepsze niż kulowe.
Statyw można brać bez macania tylko patrząc na parametry ale co do głowicy to jednakże polecam by brać sprzęt wybrać się do sklepu i sprawdzić jak się pracuje z daną głowica.
 
igorrro  Dołączył: 18 Lip 2011
Drodzy koledzy dziekuje za podpowiedzi
Co do pytania Grzechotnika - statyw bedzie sluzyl glownie w plenerze
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
igorro, zanim kupisz statyw odpowiedz sobie jeszcze na pytanie ile będziesz go nosił. Jeżeli ma to być sprzęt do noszenia podczas całodziennych wycieczek, to proponowałbym poszukać ciut lżejszego zestawu np. Benro C1690T i Manfrotto 484RC, bo w plenerze każdy kilogram się liczy. Jeżeli nie będziesz tego dużo nosił, to grzechotnikowa propozycja jest warta rozważenia.
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
Plener to szerokie określenie.
Ptasiarze wolą głowice gimbalowe - ciężkie okrutnie i do niczego innego zbytnio się nie nadają,
Krajobrazowcy - wolą kulową lub trzykierunkową te są lżejsze i pozwalają w miarę wygodnie robić panoramy,

Wszystko godzi głowica wideo - na te przesiadają się i ptasiarze i gości u miłośników krajobrazów i w studio też je się spotyka. Wagowo jednak bliżej im do gimbalowych im większą masę zestawu musi taka głowica zrównoważyć tym sama jest cięższa. Urok głowic video polega na tym, że można zestaw tak zrównoważyć, że płynnie i miękko się przemieszcza za obiektem ruchomym a jak go puścisz to tak stoi i to stabilnie.
Na potrzeby K-5 i szkła 70-200mm F2,8 starczy nadto taka Benro S4 czyli ze statywem zmieścisz się w 2 kilo a to nie jest ciężko, rzekłbym nawet że wybitnie lekko.
Głowicę zawsze wypróbuj nie kupuj w ciemno, nie każdemu leżą pokrętła, rączki i blokady w danym miejscu.
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Jedną istotną cechą głowicy video jest brak możliwości ustawienia pionowego kadru... przynajmniej ja do tej pory takiej nie spotkałem.
 
Mel  Dołączył: 03 Maj 2008
W cenach zbliżonych do podanych w linkach masz do dyspozycji sensowny statyw karbonowy (polski!) Genesis Base C1 z głowicą kulową. Ciężar zestawu 1400 g.
Stawiam na tym K1 + Sigmę 100-300/f4 albo Canona 7DII z Sigmą 150-600 na gimbalu po dociążeniu statywu na haczyku. Wcześniej targałem karbonowego Velbona (2 kg z głowicą), którego w górach w chorwackim upale miałem ochotę strącić ze skały.
Przemyśl statyw karbonowy, IMO warto.
-- M.
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Ciekawe... ten Genesis wygląda prawie identycznie jak mój Benro (poza ilością segmnentów), może nawet są z jednej fabryki w Chinach...
 

rafalf  Dołączył: 08 Cze 2007
Lub też jak statywy z serii Q666 i pokrewne dostępne na aliexpressie. Korzystając z wyprzedaży 11.11 zamówiłem sobie taki właśnie z tym, że wersje aluminiową za 55 USD. Dam znać jak sięsprawuje.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
rafalf, nie zdziw się jak Tobie dowalą cło, vat i co tam jeszcze mogą. Wszystkie przesyłki spoza unii są teraz dokładnie sprawdzane. ;-) I cała ta procedura zajmuje sporo czasu. Pzdr.
 

rafalf  Dołączył: 08 Cze 2007
Sporo tam kupowałem. Co prawda ostatni raz kilka miesiecy temu. Teraz, jakiś miesiąc temu zrobiłem kilka zamówień na układy elektroniczne i zabawkę i rzeczywiście, przesyłki idą zdecydowanie dłużej niż kiedyś. Na 6 zamówień dotrało na razie jedno po 4 tygodniach. Bez niespodzianek, ale to byla rzecz wartości 3 dolarów.
Czy coś się ostatnio pozmieniało?
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
rafalf, rząd musi mieć źródlo dochodów na swoje realizowane obietnice. ;-) Pzdr.

 

rafalf  Dołączył: 08 Cze 2007
Trudno. Podzielę się wrażeniami jak otrzymam przesyłkę.

[ Dodano: 2016-11-18, 14:56 ]
Statyw dotarł po tygodniu od zamówienia - DHLem. Obło się bez niespodzianek i pierwsze wrażenie całkiem pozytywne.
Video recenzja takiego statywu z yt:
https://www.youtube.com/watch?v=Z-GYatOBG9g
Za te pieniądze (55 USD) na prawdę mogę polecić. Mam nadzieję, że szybko się nie rozleci.
 
igorrro  Dołączył: 18 Lip 2011
Dzieki Panowie za aktywnosc w watku
 

Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
rafalf napisał/a:
Lub też jak statywy z serii Q666 i pokrewne dostępne na aliexpressie. Korzystając z wyprzedaży 11.11 zamówiłem sobie taki właśnie z tym, że wersje aluminiową za 55 USD. Dam znać jak sięsprawuje.


A ja polowałem właśnie na Q777 lub Q 666 i nie znalazłem nic taniej niż 63$. Podrzuć linka tak z ciekawości.

Edit:
Jeżeli to dokładnie taki sam jak na filmie, to jednak nie ten o który mi chodziło.
Te Q666 to mają chyba w nieskończonej ilości wariacji, bo widziałem nawet cztero-segmentowe :-P
Szukałem podobnego tyle że pokrętła do odkręcania nóg są z gumową nakładką, tu niestety jak widzę plastik.
 

zuka68  Dołączył: 31 Maj 2010
Ja robiąc zakup kierowałem się "udźwigiem" sprzętu, a w drugiej kolejności szukałem coś sensownego cenowo. Padło na Sirui T-2005X z głowicą Triopo B-2. Jako, że nie mam porównania z innymi statywami, to dlatego do tej pory jestem zadowolony :mrgreen:
 

halmac1  Dołączył: 01 Kwi 2007
Może ktoś mi podpowie kupiłem używany statyw statyw Sirui N-1204 + głowica Triopo B-2 bez szybkozłączki. Zacząłem szperać po sieci
http://www.triopo.pl/pl/glowice/26-seria-b
Niestety ciężko dostać oryginał albo zamiennik znalazłem jedynie to
https://www.amazon.co.uk/...ctronics&sr=1-4
Niestety cena jest wyższa niż za głowice w komplecie :shock:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Chcesz o coś zapytać? Jeśli o płytkę to pasuje każda Arca-Swiss. Na allegro od 17 zł.

 

halmac1  Dołączył: 01 Kwi 2007
Jakiś zamiennik poszukuje być możne szybkozłączka pasuje z innej głowicy .

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach