przemomir  Dołączył: 20 Paź 2010
Wysyłka zdjęć papierowych
Brałem udział w plenerze i muszę przesłać zdjęcia w formie papierowej (nieoprawione). Format 30x40 cm.
Czy ktoś ma doświadczenie, jak bezpiecznie (sposób pakowania, firma kurierska) dostarczyć te zdjęcia?
Z góry dziękuję za podzielenie się doświadczeniem :)
 

Misztu  Dołączył: 19 Mar 2007
Ja włożyłbym zdjęcia między sztywne kartoniki i zawinął folią stretch i spakował w zewnętrzny karton. Żeby towar nie latał dorzuć jakiś wypełniacz np. w postaci gazet.

Co do kuriera - każdy pewnie miał problemy z innym. Do roboty przyjeżdżają codziennie kurierzy ze wszystkich głównych firm ogólnopolskich i żaden nie jest ani lepszy, ani gorszy.
Zamawiając kuriera u jakiegoś pośrednika (np. sendit.pl) powinieneś spokojnie zamknąć się w 20 zł.
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
Jak dla mnie najbezpieczniejsza jest chyba kartonowa tuba. Płaska paczka zawsze może zostać zgięta. Tylko wiadomo, że po tubie będzie trzeba dłużej lub krócej prostować.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Cienka plexi 1mm plus tektura z drugiej strony. Narożniki można kupić. Ewentualnie blachy z naświetlarni, ale z tym możesz mieć problem żeby zdobyć. Od kilku lat tak wysyłam i tylko raz ostatnio odesłali bez moich wkładek, więc poczta zgniotła.
 

Kerebron  Dołączył: 10 Mar 2016
Iza napisał/a:
Jak dla mnie najbezpieczniejsza jest chyba kartonowa tuba. Płaska paczka zawsze może zostać zgięta. Tylko wiadomo, że po tubie będzie trzeba dłużej lub krócej prostować.

Ditto - pierwsze co mi przyszło na myśl. Chyba że tych zdjęć jest więcej (kilkadziesiąt, kilkaset), to wtedy paczka (karton + bąbelki) będzie lepsza.
 
przemomir  Dołączył: 20 Paź 2010
Pięknie dziękuję za odzew :). :-B
Ostatecznie w labie, w którym drukowałem otrzymałem gratis tubę kartonową, na którą był nawinięty papier fotograficzny. Tuba twarda i z kapslami (choć niepełnymi) z obu stron.
Zawinąłem w folię stretchową, zakleiłem taśmą i dzisiaj wysyłam pocztą.
I mam nadzieję, że dotrze do odbiorcy :).

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach