Endriu 24  Dołączył: 14.07.2014
  Światło wspomagania AF Cytuj
Witajcie, ostatnio często robię zdjęcia w podłych warunkach oświetleniowych gdzie niezbędne jest wspomaganie systemu af. Pracuję na k-3 z metz'em 44 af-1. O ile dioda wspomagania w korpusie świetnie się sprawdza, to gdy po podłączeniu lampy do gry wchodzi jej wspomaganie, to robi się straszna lipa :/
Czy jest jakiś sposób na to żeby mimo założonej lampy kożystać z diody zamontowanej w body ? Przychodzi mi do głowy ze można wyizolować któryś styk w lampie odpowiedzialny za wspomaganie, ale nie mam o tym zbytnio pojęcia w kwestii schematu instalacji :)

Ps.
Przy okazji... Jak sprawdza się wspomaganie af w fgz540 ?

dr_Fell  Dołączył: 30.08.2008
Na czym polega lipa? W Metzu 58 można wyłączyć wspomaganie lampy. Nie sądzę, żeby za wspomaganie lampy odpowiadał konkretny styk, musiałbyś raczej rozebrać lampę i odłączyć światło wspomagania.

eR Gie  Dołączył: 26.12.2015
a ja mam problem z uruchomieniem wspomagania AF.
albo coś jeszcze w menu muszę włączyć albo ... no właśnie.

pierwsza karta, poz. "światło wspomag. AF" - zarówno jedna jak i druga opcja (wł/wył) i światło w body się nie świeci.

jakieś pomysły?

Color  Dołączył: 09.03.2015
Na przykład takie, że Twój K-3 nie potrzebuje w tym momencie wspomagania...
Wspomaganie włącza się tylko w przypadku problemów AF

Andrew  Dołączył: 16.03.2014
Miałem FGZ 360 i światło wspomagania AF było z lampy i działało bez problemu. FGZ 540 to chyba wyższa półka, co mówi samo za siebie .... !

mak400  Dołączył: 23.04.2010
Na moim Metzu 64 przy K5II wspomaganie przez założoną lampę następuje, ale tylko w skrajnie trudnych (ciemnych) warunkach, kiedy aparat sobie tego "zażyczy" gdy sytuacja jest naprawdę beznadziejna. Zresztą rzadko się to zdarza. :-D
Za to nie działa na drugą kurtynę na K5II, natomiast zapięta ma K-x działa. :?:

pozdrawiam

Skocz do: