irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
[ analog] ME-F
Chyba mój ME-F ma jakiś problem ze światłomierzem, w sytuacjach w których spodziewam sie czasów miedzy 1/60 a 1/125 bywa tak że w wizjerze wyświetla mi czasy dużo krótsze w rezultacie czego już miałem sporo niedoświetlonych zdjęć. Żeby było ciekawiej to po zabawie przyciskami i pokrętłami coś sie w nim przestawia i zaczyna poprawnie mierzyć światło. Jest to trochę uciążliwe bo przed zrobieniem każdego zdjęcia muszę się upewnić czy światłomierz znów nie zwariował. Może miał ktoś podobny problem i wie co mu może dolegać i jak to ewentualnie naprawić?
Dźwięki :)
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
Odkręć górę przeczyść punkty styku przycisków i sprawdź jak działa wtedy ale bez zakładania góry.
Zamiast spustu i przycisków używasz jakiegoś małego śrubokręta.
Jak pracuje prawidłowo to montujesz górę i sprawdzasz ponownie.
Ale zacznij klasycznie od wymiany baterii na nową - niektóre "nowe" bateryjki firm różnych mają dziwne spadki napięcia pod niewielkim obciążeniem i pierwsze co wariuje to światłomierz właśnie.
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
Grzechotnik, Bateryjki wymieniłem już dwa razy, za pierwszym razem zostawiłem body z przezroczystą zaślepką na bagnecie i chyba ciągle włączał się czujnik potwierdzenia ostrości bo przy kolejnym wyjściu na spacer miałem prawie całą rolkę niedoświetloną, udało się uratować jedno zdjęcie. Wsadziłem kolejne baterie i trzymam teraz czarną zaślepkę na body ale problem ze światłomierzem występuje dalej i właśnie wygląda to tak jakby coś nie łączyło albo było zepsute. Dzięki za sugestię co zrobić, może się odważę i spróbuje a jak nie to poszukam jakiegoś serwisu. :-B
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
irek83, sprawdź kółko nastawu kompensacji ekspozycji. Miałem tak, że właśnie styki były wytarte lub zabrudzone i wskazania światłomierza były czasem nieprawidłowe.
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
Zdano, dzięki :-B

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach